Superliga Srbije: “Golubovi” kontrama do bodova (foto)

01.03.2022. 20:52 20:59
Izvor: J. Grlić

Fudbaleri Spartaka iz Subotice savladali su u Novom Sadu Proleter sa 0:3 (0:2) u utakmici 25. kola Superlige Srbije.

Krenulo je dosta žustro, u prvih nekoliko minuta Proleter je bio opasniji, a onda je iz prvog kontra – napada Spartak poveo.  Šćepanović je oduzeo jednu loptu na sredini terena i lepo pronašao Bijelovića, koji se oslobodio Skopljaka iz okreta pogodio duži desni ugao.

Posle primljenog gola Slanobarci su krenuli frontalno prema golu Dubljevića i ostavili veliki prostor za  dosta brze fudbalere Spartaka, pa je tako Srećković dva puta bio u izglednim prilikama, ali je golman Petrić bio na mestu. A onda su Subotičani postigli i drugi pogodak. Šimura je sa desne strane centrirao, a na prvoj stativi usamljeni Tufegdžić je lako savladao Petrića.

Pokušali su Slanobarci da smanje rezultat u prvom delu imali su inicijativu, ali nisu uspeli da stvore ni jednu povoljnu priliku.

I na početku dugog dela Subotičani su imali kolosalnu šansu. Srećković je pobegao svojim čuvarima na levoj strani, ali je Petrić ponovo nio na visini zadatka, nogom je uspeo da odbije udarac napadača „plavih golubova“. Napadali su i dalje Slanobarci, ali nikako nisu uspeli da probiju bedem ispred Dubljevića. Lepu šansu je imao Branislav Jovanović, koji je tukao glavom sa pet metara ali je golman Subotičana nogom loptu odbio u korner.

Desetak minuta kasnije i Tomović je imao priliku, šutirao je sa 10 metara, ali je lopta prohujala tik pored desne stative.

U nadoknadi vremena posle nove kontre Tiodorovski je postigao i treći pohogodak za Spartak.

Proleter – Spartak 0:3 (0:2)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca 500, sudija: Minaković (Novi Sad).strelci: Bjelović u 13. i Tufedžić u 33. i Todorovski u 93. minutu. Žuti kartoni: Andrejević (Proleter), Ostojić (Spartak)

PROLETER: Petrić 7, B. Milošević 6, Skopljak 5,5, Andrejević 6, Mitrović 5,5 (Vladisavljević),  Dunđerski 5,5(Kun 6,5),  Vukasović 5,5 (Mladenović) J. Ilić 5,5 (B. Jovanović 6,5), Tomović 6,5, Ninković 6 Kaluđerović 5,5.

SPARTAK: Dubljević 7, Šimura 7 M. Bogićević 6, Otojić 6,5, Đurasović 6 (Todorovski), S. Milošević 6, Vidaković 6, Srećković 7,  6 (Jezdimirović), Tufegdžić 7 (Rošević), Bijelović 7.