105.2585

Суперлига Србије: “Голубови” контрама до бодова (фото)

01.03.2022. 20:52 20:59
Извор: Ј. Грлић

Фудбалери Спартака из Суботице савладали су у Новом Саду Пролетер са 0:3 (0:2) у утакмици 25. кола Суперлиге Србије.

Кренуло је доста жустро, у првих неколико минута Пролетер је био опаснији, а онда је из првог контра – напада Спартак повео.  Шћепановић је одузео једну лопту на средини терена и лепо пронашао Бијеловића, који се ослободио Скопљака из окрета погодио дужи десни угао.

После примљеног гола Сланобарци су кренули фронтално према голу Дубљевића и оставили велики простор за  доста брзе фудбалере Спартака, па је тако Срећковић два пута био у изгледним приликама, али је голман Петрић био на месту. А онда су Суботичани постигли и други погодак. Шимура је са десне стране центрирао, а на првој стативи усамљени Туфегџић је лако савладао Петрића.

Покушали су Сланобарци да смање резултат у првом делу имали су иницијативу, али нису успели да створе ни једну повољну прилику.

И на почетку дугог дела Суботичани су имали колосалну шансу. Срећковић је побегао својим чуварима на левој страни, али је Петрић поново нио на висини задатка, ногом је успео да одбије ударац нападача „плавих голубова“. Нападали су и даље Сланобарци, али никако нису успели да пробију бедем испред Дубљевића. Лепу шансу је имао Бранислав Јовановић, који је тукао главом са пет метара али је голман Суботичана ногом лопту одбио у корнер.

Десетак минута касније и Томовић је имао прилику, шутирао је са 10 метара, али је лопта прохујала тик поред десне стативе.

У надокнади времена после нове контре Тиодоровски је постигао и трећи похогодак за Спартак.

Пролетер – Спартак 0:3 (0:2)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе“, гледалаца 500, судија: Минаковић (Нови Сад).стрелци: Бјеловић у 13. и Туфеџић у 33. и Тодоровски у 93. минуту. Жути картони: Андрејевић (Пролетер), Остојић (Спартак)

ПРОЛЕТЕР: Петрић 7, Б. Милошевић 6, Скопљак 5,5, Андрејевић 6, Митровић 5,5 (Владисављевић),  Дунђерски 5,5(Кун 6,5),  Вукасовић 5,5 (Младеновић) Ј. Илић 5,5 (Б. Јовановић 6,5), Томовић 6,5, Нинковић 6 Калуђеровић 5,5.

СПАРТАК: Дубљевић 7, Шимура 7 М. Богићевић 6, Отојић 6,5, Ђурасовић 6 (Тодоровски), С. Милошевић 6, Видаковић 6, Срећковић 7,  6 (Јездимировић), Туфегџић 7 (Рошевић), Бијеловић 7.