Superliga: Slanobarci poraženi u derbiju začelja

18.09.2021. 18:29 18:31
Izvor: J. Grlić

Fudbaleri Proletera zabeležili su novi poraz a Mladosti iz Lučana prvi trijumf u Ling long superligi. U derbiju začelja gosti su bili bolji u prvom poluvremenu i tada sve rešili.

Da će imati svoj dan igrač Mladosti Saša Jovanović pokazao je već u 10. minutu kada je sjajno reagovao na dubinsku loptu Selenića i postigao gol. Na izjednačenje se nije dugo čekalo: Živojinović je izveo korner, Jovanović loptu glavom skrenuo ka Tomoviću koji ju je smestio u mrežu.  Gosti su ponovo poveli u 29. minutu kada je posle pasa Jovanovića Obradović postigao gol. Svemu je prethodila sjajna lopta Hrkaća ka asistentu za pogodak.

Pokušao je Proleter brzo da izjednači, davali su sve od sebe momci sa Slane Bare ali nije išlo. Uz to, dosta je bilo rupa u odbrani, što je često koristio Jovanović i svojim brzinskim kvalitetima pravio silne probleme. Proleter nije mogao da probije čvrst blok Lučanaca, gosti se ,,parkirali“ ispred svog šesnaesterca i zatvarali sve prilaze ka svom golu. Pokušali su Slanobarci na razne načine da stignu do pogotka ali nisu uspevali. Naprotiv, agonija se nastavila i u 44. minutu bilo je 1:3. Jovanović je ostao sam posle prekida, napravio par koraka, proigrao Radivojevića kojem nije bilo teško da zatrese mrežu. Da domaći na odmor odu sa minimalni zaostatkom mogao je da im omogući Jovanović, ali je glavom šutirao preko prečke.

Nastavak je počeo evrogolom Vukasovića. Igrač Proletera ,,zategao“ je sa 20-ak metara i postigao pogodak za špice.

Igrao je Proleter dobro u drugom poluvremenu, u 58. minutu Živojinović je dobro šutirao a lopta završila tik pored gola. Nastavila se dominacija Slanobaraca, Da Silva je imao lepu priliku 74. minutu ali intervenisao je Kostić.

Bilo je to i poslednje uzbuđenje i ostalo je 2:3.

ProleterMladost (L) 2:3 (1:3)

NOVI SAD: stadion ,,Karađorđe“, gledalaca: 500. Sudija: Milanović (Ćuprija). Strelci: Tomović u 14. i Vukasović u 47. za Proleter, a Jovanović u 10, Obradović u 29. i Radivojević u 44. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Joković, Jovanović, Da Silva, (Proleter), a Selenić, Perović, Mićević, Leković, Hrkać (Mladost).

PROLETER: Petrić 6, Tomović 7, Jovanović 6,5, Ortiz 6 (Mladenović 6), Mitrović 6 (Tanasin 6), Vukasović 7, Joković 6, Milošević 6, Janković 6, Bašanović 6 (Kun), Živojinović 6,5 (Da Silva 6,5).

MLADOST: Kostić 6, Jovanović 8, Mićević 6, Režis 6, Petrović 6 (B. Milošević 6), Radivojević 7 (I. Milošević), Cvetković 6, Hrkać 6,5, Selenić 7 (Tumbasević), Leković 6, Obradović 7 (Kos).