Superliga: Šesti uzastopni poraz Vojvodine u prvenstvu

02.04.2022. 16:09 16:12
Izvor: J. Grlić

Promena trenera definitivno nije urodila plodom i Vojvodina je doživela šesti uzastopni poraz u prvenstvu.

Ovoga puta od Voše je, u dramatičnoj završnici, bolji bio Radnički 1923 što je mala osveta Nenada Lalatovića posle neslavnog rastanka sa Novosađanima.

Krenulo je žestoko u Kragujevcu. Najpre je Vojvodina imala prečku u 4. minutu, preko Lazarevića, da bi potom, posle kornera i šuta Mirića – Vidović doveo Radnički u vođstvo. Voša je bolje otvorila meč, potom je domaćin nakratko bio bolji, da bi se potom igra odvijala između dva šesnaesterca. Period zatišja prekinuo je Matić kada je bio u velikoj šansi ali je Lukić odbranio. Razvila se borba, igralo se brzo, gledan je dobar fudbal. U prilici je bio i Stevanović ali ni on nije uspeo da zatrese mrežu. Radnički se vremenom povukao, čekajući priliku iz kontri. Teško je bilo probiti čvrst bedem Kragujevčana, stajali su dobro i zatvarali prilaze ka svom golu. U 28. minutu Radnički je poveo sa 2:0. Nakon dubinske lope Vidović je asistirao Miriću koji je savladao Rockova. Ništa nije bilo sporno iako je konsultovan VAR zbog eventualnog ofsajda i samo potrvdio da je gol regularan.

Iako je pokušala nešto da uradi u drugom poluvremenu činilo se da Vojvodina nema ni snage ni volje za to. Pored toga nemoća ne bila i u odbrani pa je Stevanović napravio prekršaj nad Jovanovićem u svom kaznenom prostoru, i nakon konsultovanja sa VAR-om sudija Pavle Tomić svirao je jednaesterac. Udarac Tomića sa bele tačke odbranio je Rockov, ali kazneni udarac morao se ponoviti jer je neko od igrača Vojvodine ranije utrčao u šesnaesterac. Ovoga puta Tomić je bio siguran za – 3:0. Utakmica ipak nije ušla u mirnije vode jer je Matić u 76. minutu smanjio na 3:1.

U četvrtom minutu nadoknade sviran je jedanaesterac za Vojvodinu koji je iskoristio Zukić, za konačnih – 3:2.

Radnički 1923 – Vojvodina 3:2 (2:0)

KRAGUJEVAC: stadion ,,Čika Dača“, gledalac: 1.000. Sudija: Tomić (Beograd). Strelci: Vidović u 6, Mirić u 28. i Tomić (iz penala) u 63. za Radnički a Matić u 76. i Zukić (iz penala) u 90 4 za Vojvodinu. Žuti kartoni: Mirić, Jovanović, Maksimović, Pecelj (Radnički) a Stevanović, Lazarević, Matić (Vojvodina).

RADNIČKI: Lukić 6,5, Damjanac 6, Jovanović 6,5 (Trifunović), Pecelj 6,5, Milisavljević 6,5, Kovačević 6, Piščević 6,5, Andrić 6,5, Vidović 7,5, Mirić 7, Tomić 7 (Maksimović).

VOJVODINA: Rockov 6, Devetak 6 (Novevski), Maksimović 6 (Miletić), Stevanović 6,5, Topić 6 (Zukić 7), Matić 7, Đorđević 6, Kopitović 6 (Vukčević 6), Simić 6,5, Bastajić 6 (Nešković 6,5), Lazarević 6,5.