105.2585

Суперлига: Шести узастопни пораз Војводине у првенству

02.04.2022. 16:09 16:12
Извор: Ј. Грлић

Промена тренера дефинитивно није уродила плодом и Војводина је доживела шести узастопни пораз у првенству.

Овога пута од Воше је, у драматичној завршници, бољи био Раднички 1923 што је мала освета Ненада Лалатовића после неславног растанка са Новосађанима.

Кренуло је жестоко у Крагујевцу. Најпре је Војводина имала пречку у 4. минуту, преко Лазаревића, да би потом, после корнера и шута Мирића – Видовић довео Раднички у вођство. Воша је боље отворила меч, потом је домаћин накратко био бољи, да би се потом игра одвијала између два шеснаестерца. Период затишја прекинуо је Матић када је био у великој шанси али је Лукић одбранио. Развила се борба, играло се брзо, гледан је добар фудбал. У прилици је био и Стевановић али ни он није успео да затресе мрежу. Раднички се временом повукао, чекајући прилику из контри. Тешко је било пробити чврст бедем Крагујевчана, стајали су добро и затварали прилазе ка свом голу. У 28. минуту Раднички је повео са 2:0. Након дубинске лопе Видовић је асистирао Мирићу који је савладао Роцкова. Ништа није било спорно иако је консултован ВАР због евентуалног офсајда и само потрвдио да је гол регуларан.

Иако је покушала нешто да уради у другом полувремену чинило се да Војводина нема ни снаге ни воље за то. Поред тога немоћа не била и у одбрани па је Стевановић направио прекршај над Јовановићем у свом казненом простору, и након консултовања са ВАР-ом судија Павле Томић свирао је једнаестерац. Ударац Томића са беле тачке одбранио је Роцков, али казнени ударац морао се поновити јер је неко од играча Војводине раније утрчао у шеснаестерац. Овога пута Томић је био сигуран за – 3:0. Утакмица ипак није ушла у мирније воде јер је Матић у 76. минуту смањио на 3:1.

У четвртом минуту надокнаде свиран је једанаестерац за Војводину који је искористио Зукић, за коначних – 3:2.

Раднички 1923 – Војводина 3:2 (2:0)

КРАГУЈЕВАЦ: стадион ,,Чика Дача“, гледалац: 1.000. Судија: Томић (Београд). Стрелци: Видовић у 6, Мирић у 28. и Томић (из пенала) у 63. за Раднички а Матић у 76. и Зукић (из пенала) у 90+4 за Војводину. Жути картони: Мирић, Јовановић, Максимовић, Пецељ (Раднички) а Стевановић, Лазаревић, Матић (Војводина).

РАДНИЧКИ: Лукић 6,5, Дамјанац 6, Јовановић 6,5 (Трифуновић), Пецељ 6,5, Милисављевић 6,5, Ковачевић 6, Пишчевић 6,5, Андрић 6,5, Видовић 7,5, Мирић 7, Томић 7 (Максимовић).

ВОЈВОДИНА: Роцков 6, Деветак 6 (Новевски), Максимовић 6 (Милетић), Стевановић 6,5, Топић 6 (Зукић 7), Матић 7, Ђорђевић 6, Копитовић 6 (Вукчевић 6), Симић 6,5, Бастајић 6 (Нешковић 6,5), Лазаревић 6,5.