Superliga: Rodić doneo tri boda Beograđanima

25.02.2018. 20:07 20:09
Izvor: J. Grlić/ Duel Andrije Vukčevića (levo) i Nemanje Milića

Odlična fudbalska predstava viđena je na stadionu Spartaka, a  čitav plen je, posle velike borbe, ali u fer i korektnoj utakmici po klizavom i teškom terenu, pripao Crvenoj zvezdi.

Samo što je susret počeo, dosuđen je penal za goste. U prodoru je bio Aleksandar Pešić, srušio ga je Nemanja Tekijaški, a sudija Danilo Grujić je opravdano pokazao na belu tačku. Pešić je preuzeo odgovornost i izveo udarac s 11 metara, ali je šutirao preko prečke i tako je velika prilika za crveno-bele u 3. minutu propala. Spartak je uzvratio u 7. minutu preko Nemanje Glavčića, koji je s 18 metara oštro šutirao, a golman Crvene zvezde Borjan loptu izbacio u korner.

I dalje se igralo obostrano otvoreno. Crvena zvezda je imala šansu da povede kada je Milijaš izveo slobodan udarac, oštro šutirao ka desnom uglu, a golman Ostojić je paradom sprečio gol. Nastavio je tim iz Beograd da napada, ponovo je lopta došla do nekadašnjeg igrača Spartaka Nemanje Milića, koji je šutirao, ali je ovog puta na mestu bio Jočić. U tim trenucima Zvezda je imala više od igre. Najbolju šansu za gol Crvena zvezda je imala u 28. minutu, kada je Marko Gobeljić lepo centrirao do Srnića, a ovaj sa šest metara glavom poslao loptu u ruke golmana Ostojića.

U 33. minutu napad lidera na tabeli išao je preko Krstičića i Pešića, ali je Miloš Ostojić zustavio udarac napadača Milojevićevog tima s nekih 10 metara. Najveći aplauz golman Spartaka dobio je u 35. minutu, kada je Milijaš izveo slobodan udarac s 25 metara, a Ostojić je loptu izbacio u korner.

Spartak je u 39. minutu stigao do vođstva. Izveli su Subotičani brz napad preko Čečarića, koji je prevario nekoliko igrača Crvene zvezde, vratio loptu do Ognjena Đuričina, koji je s 12 metara poslao u mrežu, za vođstvo od 1:0.

Kratka je trajala radost « plavih golubova ». Crvena zvezda je dva minuta kasnije stigla do izjednačenja, kada je Milijaš dobro centrirao, a Rodić loptu poslao glavom u mrežu. Kada su gledaoci očekivali kraj prvog dela igre, ponovo je u 44. minutu Rodić postigao lep gol, donevši Zvezdi prednost od 2 :1.

Po igri i šansama gosti su bili bolji rival, pa su već u 51. minutu imali novu priliku, kada je Kerkez pogrešio, kratko vratio loptu do Ostojića, a Pešić se našao u sjajnoj poziciji. Međutim, šutirao je slabo, pa je Kerkez uspeo da ispravi svoju grešku. Srnić je imao stopostotnu šansu u 59. minutu, kada je lopta otišla pored stative.

U 59. minutu Spartak je preko Đuričina mogao da izjednači, kada je uposlio Nemanju Nikolića koji je šutirao preko prečke. Dobra šansa za bila za izjednačenje usledila je i nešto kasnije, kada je Glavčić dobro centrirao, a Nikolić ponovo bio neprecizan.

S. Stojiljković

Spartak - Crvena zvezda 1:2 (1:2)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 3.000, sudija: Grujić (Niš). Strelci: Đuričin u 39. za Spartak, a Rodić u 41. i 44. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Tekijaški, Vukčević (Spartak), a Srnić (Crvena zvezda).

SPARTAK: Ostojić 7, Jočić 7, Kerkez 6, Tekijaški 6, Nikolić 7, Glavčić 7 (Matijević), Vukčević 6, Đuričin 7, Čečarić 7 (Dunđerski), Stojković 7, Dieng 6 (Lučić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Jovičić 7, Krstičić 7, Milijaš 7 (Račić 6), Babić 7, Milić 7 (Ben 6), Rodić 8, Pešić 7, Srnić 7 (Adžić), Gobeljić 7, Savić 8.

Veselinović: Ostavili srce na terenu

Po završetku utakmice, trener Crvene zvezde Vladan Milojević ovako je prokomentarisao zbivanja na terenu Gradskog stadiona u Subotici :

- Čestitam igračima obe ekipe na izuzetnoj borbenosti u lošim uslovima. Želeli smo da potvrdimo kvalitet posle utakmice sa CSKA i pritisnemo rivala na njegovu polovinu. Dogodilo nam se to da smo imali promašen penal na početku i da dosta prilika nismo uspeli da iskoristimo. Sigurno je da naši napadači moraju da imaju mnogo više samopouzdanja, ali siguran sam da će to doći na svoje. Sve pohvale kolegi Veselinoviću i Spartaku želim da se izbori za Evropu.

Trener Subotičana Aleksandar Veselinović takođe je čestitao igračima obe ekipe, a onda je dodao:

- Na poluvremenu sam zahtevao od igrača da pokažu ponos i mislim da su ostavili srce na terenu. Bila je to beskompromisna bitka, u kojoj smo težili pobedi, ali je naspram nas bila najbolja ekipa Zvezde još od 1991. godine. Nemamo toliko kvalitetnu selekciju fudbalera kao rival, ali sam zadovoljan, tim pre što su priliku u našem dresu dobila i trojica omladinaca - Lučić, Matijević i Dunđerski. Moramo odmah da zaboravimo derbi i počnemo s pripremama za sledeći izazov.