Superliga: Radnički i Crvena zvezda podelili bodove u Kragujevcu

20.05.2023. 18:16 18:18

U 6. kolu plej-ofa fudbaleri Radničkog i Crvene zvezde remizirali su što je i najpravedniji rezultat. Golovi su postignuti u finišu kada je viđen i najzanimljiviji fudbal.

Utakmica je počela u sporom ritmu, sa dosta grešaka na obe strane. Oba tima bila su motivisana, nije se dozvoljavao prolaz protivniku. To je uzrokovalo i oštre startove, pomalo neočekivano jer meč nije imao takmičarski značaj. Prvu šansu imao je Radnički, preko Zorića, koji je na centaršut Čolovića reagovao dobro, ali zamalo neprecizno. Crvena zvezda u izuzetno ofanzivnom sastavu se mučila, nikako nije mogla da dođe do igre. Kragujevčani su dobro pokrivali prostor i na vreme otklanjali svaku eventualnu opsanost. Ipak, zapretio je Rakonjac, mada, čini se, posle faula u napadu koji sudija Đorđević nije svirao. Loša utakmica na stadionu ,,Čika Dača“ bila je začinjena sa tek pokojim pokušajem. Jedan od njih je bio onaj Rakonjca, u 39. minutu, čiji šut glavom je zaustavio Leković.

Nastavak je počeo monotono, u stilu u kojem je prošlo čitavo prvo poluvreme. Energije je bilo samo u odbrani, ofanziva dve ekipe nije postojala. Uspavanku je prekinuo Katai, u 57. minutu, kada je na cantaršut Kangve šutirao pravo u golmana Radničkog. A, šansu utakmice imao je Vidović, samo malo kasnije, kada je sa deset metara, usamljen, očajno šutirao. Odmah potom Radnički je pripretio preko Zorića, koji je bio sebičan i umesto da proigra u boljoj poziciji Milunovića odlučio je da sam završio akciju i učinio to katastrofalno. Na drugoj strani, u prilici je Rakonjac ali brani Leković. Što nije uspeo on jeste Ivanić, koji je majstorskim šutem, iskosa sa leve strane zatresao mrežu Kragujevčana.

I, kada se činilo da će crveno-beli dobiti meč Luka Zorić je izjednačio, za konačnih – 1:1.

Radnički 1923 – Crvena zvezda 1:1 (0:0)

KRAGUJEVAC: stadion ,,Čika Dača“, gledalaca: 4.000. Sudija: Đorđević (Aranđelovac). Strelci: Zorić u 86. za Radnički a Ivanić u 84. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Maksimović, Srnić, Pecelj (Radnički).

RADNIČKI: Leković 7, Miličić 6, Ivanović 6 (Ponjević 6), Mitrović 6, Pecelj 6,5, Vidović 6, Zorić 7 (U. Vidović), Čolović 7, Vidosavljević 6 (Srnić 6), Jovanović 6 (Evandro 6,5), Milunović 6,5 (Maksimović 6,5).

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević 6, Spajić 6 (Eraković 6), Milunović 6, Leković 6 (Nikolić 6), Mitrović 6 (Mituljikić 6), Kangva 6,5, Mijailović 6,5, Rodić 6 (Azarov 6), Mijatović 7 (Ivanić 7), Katai 6,5, Rakonjac 6,5.