117.0955
104.8397

Суперлига: Раднички и Црвена звезда поделили бодове у Крагујевцу

20.05.2023. 18:16 18:18

У 6. колу плеј-офа фудбалери Радничког и Црвене звезде ремизирали су што је и најправеднији резултат. Голови су постигнути у финишу када је виђен и најзанимљивији фудбал.

Утакмица је почела у спором ритму, са доста грешака на обе стране. Оба тима била су мотивисана, није се дозвољавао пролаз противнику. То је узроковало и оштре стартове, помало неочекивано јер меч није имао такмичарски значај. Прву шансу имао је Раднички, преко Зорића, који је на центаршут Чоловића реаговао добро, али замало непрецизно. Црвена звезда у изузетно офанзивном саставу се мучила, никако није могла да дође до игре. Крагујевчани су добро покривали простор и на време отклањали сваку евентуалну опсаност. Ипак, запретио је Ракоњац, мада, чини се, после фаула у нападу који судија Ђорђевић није свирао. Лоша утакмица на стадиону ,,Чика Дача“ била је зачињена са тек покојим покушајем. Један од њих је био онај Ракоњца, у 39. минуту, чији шут главом је зауставио Лековић.

Наставак је почео монотоно, у стилу у којем је прошло читаво прво полувреме. Енергије је било само у одбрани, офанзива две екипе није постојала. Успаванку је прекинуо Катаи, у 57. минуту, када је на цантаршут Кангве шутирао право у голмана Радничког. А, шансу утакмице имао је Видовић, само мало касније, када је са десет метара, усамљен, очајно шутирао. Одмах потом Раднички је припретио преко Зорића, који је био себичан и уместо да проигра у бољој позицији Милуновића одлучио је да сам завршио акцију и учинио то катастрофално. На другој страни, у прилици је Ракоњац али брани Лековић. Што није успео он јесте Иванић, који је мајсторским шутем, искоса са леве стране затресао мрежу Крагујевчана.

И, када се чинило да ће црвено-бели добити меч Лука Зорић је изједначио, за коначних – 1:1.

Раднички 1923 – Црвена звезда 1:1 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ: стадион ,,Чика Дача“, гледалаца: 4.000. Судија: Ђорђевић (Аранђеловац). Стрелци: Зорић у 86. за Раднички а Иванић у 84. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Максимовић, Срнић, Пецељ (Раднички).

РАДНИЧКИ: Лековић 7, Миличић 6, Ивановић 6 (Поњевић 6), Митровић 6, Пецељ 6,5, Видовић 6, Зорић 7 (У. Видовић), Чоловић 7, Видосављевић 6 (Срнић 6), Јовановић 6 (Евандро 6,5), Милуновић 6,5 (Максимовић 6,5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Васиљевић 6, Спајић 6 (Ераковић 6), Милуновић 6, Лековић 6 (Николић 6), Митровић 6 (Митуљикић 6), Кангва 6,5, Мијаиловић 6,5, Родић 6 (Азаров 6), Мијатовић 7 (Иванић 7), Катаи 6,5, Ракоњац 6,5.