Superliga: Mladost iz Lučana i Novog Sada remizirale

10.04.2023. 18:31 19:20

LUČANI: Fudbaleri Mladosti iz Lučana i Mladosti iz Novog Sada remizirali su danas (0:0) u utakmici 30. kola Superlige Srbije.

Iako je čitav plen bio preko potreban imenjacima iz Lučana i Novog Sada, dve Mladosti uspele su da uknjiže samo po bod. U zanimljivoj i veoma borbenoj utakmici, utisak je da je, barem po prilikama, pobedi bliža bila Mladost GAT, ali za čim ima da žali i domaćin.

Prosto je neverovatno kako se prvi deo igre završio bez pogodaka, jer su izuzetno dobre prilike imali Novosađani Babić, Milić i Vujadinović, a na drugoj strani gol je mogao da upiše Jojić, kao, nešto kasnije, i iskusni Mirić. Međutim, pre svega što se tiče gostiju, nije bilo ni sportske sreće da se na semaforu promeni skor. Ekipa iz Srpske Atine  bila je bolja i mnogo konkretnija u prvih 45 minuta, ali se na veliki odmor otišlo uz rezultat 0:0.

Krenuo je domaćin rešenije u nastavku, shvatajući da ne može ničem dobrom da se nada ako nastavi s igrom iz prvog dela. Imao je tim trenera Kosanovića incijativu, ali pravu priliku nije uspeo da stvori. Nije, naravno, odustajala ni Mladost GAT, jer joj, kao ni domaćinu, nerešen rezultat nije odgovarao, ali je to činila u manjoj meri. I pored velikog obostrano uloženog truda, susret je završen bez pogodaka.

MladostMladost GAT 0:0

LUČANI: Stadion SRC „Mr Radoš Milovanović“, gledalaca: 700, sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Žuti kartoni: Milošević, N. Žunić, Ćirković, Baha (Mladost), a Bjeloš, Tanasijević (Mladost GAT).

MLADOST: Stamenković 7, Ćirković 6,5, Milošević 6, N. Žunić 7, Udovičić  7 (Adamović 7), Leković 7, Baha 6,5, Ješić 6,5 (Marčić 7), Radivojević 6,5 (Radivojević), Mirić 7, Jojić 6,5 (Silađi 6,5).

MLADOST GAT: Knežević 7, Tanasijević 6,5, Hakman 7, Vujadinović 7, Ćosić 6,5, Ilić 6,5, Maksimović 7, Denić 7, Marković 6,5 (Bjeloš), Babić 7, Milić 6,5 (Vidakov 6,5).