Superliga: Crveno-beli bez problema slavili u Šapcu

07.03.2020. 17:55 17:59

U 25. kolu Linglong superlige Crvena zvezda je bez problema pobedila Mačvu i zacementirala se na prvoj poziciji tabele.

Obe ekipe u meč su ušle ofanzivno, sa namerom da što češće ugrožavaju gol protivnika. Mačva je bila hrabra, nije se branila, tražila je svoju šansu iz organizovanih napada. Crveno-beli su standarno bili dominatni i već u 5. minutu imali veliku šansu, ali je šut Pavkova zaustavio Živković. Ipak, nije ekipa Dejana Stankovića bila u punoj brzini, tome su dosta doprineli Šapčani koji su vrlo organizovao igrali na sredini terena i sekli napade velikog favorita. U 19. minutu, ipak, El Fardu 1:0 za Beograđane. El Fardu Ben je odlično izveo slobodan udarac i doveo svoj tim u vođstvo.

Mačva je bila dobra, raspoložena, često stizala do šesnaesterca crveno-belih. Posebno opasni Šapčani su bili po levoj strani gde je Gobeljić imao puno problema da zaustavi igrače Mačve. Međutim, domaći su imali puno problema u odbrani pa su u 32. minutu ponovo kapitulirali. Tomane je asistirao, a ben glavom sproveo loptu u mrežu. Svoju odličnu partiju Ben je krunisao i asistencijom kada je iz solobodnog udarca u trepavicu pogodio Babića kojem nije bilo teško da postigne gol.

U nastavku su crveno-beli rutinski kontrolisali utakmicu, ne dozvoljavajući Šapčanima da bilo šta opasnije urade. Pokušavali su domaći da ugroze Beograđane, ali četa Dejana Stankovića je bila vrlo displinovana i sve atake protivnika na vreme osujećivala. Povratak na teren, posle šest meseci Branko Jovičić je mogao da obeleži gol, ali je bio neprecizan iz dobre situacije. Ali, to je bila jedna od retkih zanimljivih situacija u drugom poluvremenu: uglavnom se igralo na sredini terena, bez mnogo izbuđenja. Ipak, dva minuta pre kraja Zukanović je imao veliku priliku, ali nije bilo ni počasnog gola za Šapčane. Ostalo je – 0:3.

Mačva – Crvena zvezda 0:3 (0:3)

ŠABAC: stadion Mačve, gledalaca: 3.000. Sudija: Čolović (Raška). Strelci: Ben u 19. i 32. i Babić u 36. minutu. Žuti kartoni: Tošić, Ivić (Mačva), a Pavkov (Crvena zvezda).

MAČVA: Živković 6, Pejović 6, Jovanović 6,5, Ristivojević 6, Tošić 6, Ivić 6, Ilić 6 (Mihajlović 6), Dukić 6,5, Adamović 6, Milinković 6 (Obrovac 6), Gigić 6,5.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Pankov 6, Degenek 6, Babić 7, Gobeljić 6, Petrović 6, Nikolić 6,5 (Jovičić 6,5), Gavrić 6,5 (Simić 6), Ben 8,5, Pavkov 6,5, Tomane 7 (Garsija 6).