Subotička liga: Ravnoselci oduvali komšije

11.11.2020. 10:12 10:13

Obilić - Proleter (RS)  2:6 (1:2)

ZMAJEVO: Igralište  u rekreativnom centru, sudija Erdeljan (Bačko Gradište). Strelci: Marčetić u 12. Marković u 52. za Obilić, a Filipović u 21, 64. i , 80. Bodonji u 25. Nešković u 71. i  Zbućnović u 75 . minutu za Proleter. Žuti kartoni: Bukvić, Pavićević, Uzelac (Obilić), Nešković (Proleter).

OBILIĆ: Đurović (Dangubić), N. Kobilarov (Uzelac), Rodić, Pavićević, Bukvić (Divjak), M. Kobilarov, Ćetković, Marčetić, Živojnov, Kalajdžija (Marković), Topali..

PROLETER: Janković, Pješevac, Sivčević, Gadžić, Filipović (Đanković), Maćiženski, Bodonji (Zbućnović), Grujić (Mitrović), Nešković (Jandrić), Dabić, Zorić (Eri).

Ravnoselski vetar sa Jegričke, potpuno je potopio anemične Zmajevčane koji su samo u početku uspevali da se odupru crveno- beloj četi, koja za nikoga nema milosti, pa ni za komšije. Obilić je u 12. minutu došao u vođstvo, ali je njihova radost trajala kratko, jer je raspoloženi Filipović u 21. minutu poravnao rezultat. Četiri minuta kasnije kapiten gostiju Nešković nabačenu loptu iz kornera sa pet metara rutinski sprovodi u mrežu.U drugom poluvremenu Zmajevčani se takoreći nisu videli na terenu. Bio je to deo u kojem su Ravnoselci demonstrirali totalni fudbal uz dominantno prikazivanje odlične organizacije igre, naročito u srednjem redu koji je odbranu domaćih dovodio do očaja.

Najbolji igrač utakmice Filipović je uz asistenciju saigrača het-trikom i u ovom derbiju pokazao izrazite realizatorske sposobnosti a tačku na utakmicu  postavio je Bodonji u 80. minutu.

Laslo Kiš

Proleter - AFK 2:2 (1:0)

NJEGOŠEVO: Igralište Proletera, sudija: Mrđenović (Vrbas), strelci: Demonjić u 41. Horvat u 57. za Proleter, a Morović u 58. Latak u 63. minutu za AFK. Žuti kartoni: Bukvić, Zagorac (Proleter), Nađ, Budai, Radojčić (AFK).

PROLETER: Matković 7, D. Curnović 7 (Dabanović 6), Vranješ 6, Kurin 7, Kustudić 7, Demonjić 7, Grbić 6, Da. Curnović 7, Horvat 8, Stojilović 7, Jerković 7 (Zagorac 6).

AFK: Radojčić 6, Vujić 6, Latak 6, Kurtešanin 6, Bikicki 6 (Budai 6), Lajko 6 (Požar 6), Morović 7, Radinović 7 (Peter 6), Pinter 6, Baštovan 7, Popov 7 (Nađ 6).

Proleter je poveo sa 2:0 i  međutim za samo pet minuta gosti iz Ade uspeli su da izjednače rezultat.

Najlepši pogodak na ovoj utakmici je bio pogodakArnolda Horvata, koji je  prevario kompletnu odbranu gostiju i pogodio mrežu.

Posle izjednačenja vodila se  velika borba, ali nije bilo vi      še pogodaka.

S. St.

Budućnost - Radnički 4:0, Obilić - Proleter (RS) 2:6, Tornjoš - Jadran 0:2, Preporod - Đurđin 3:0, Napredak - Senta 0:0, Eđšeg - Sutjeska 2:3, Proleter (NJ) - AFK 2:2, Sloga - Iskra 4:0.

1. Prol. (RS)      13     10     2      1      44:17        32

2. Senta    13     9      3      1      36:11        30

3. Preporod       13     9      2      2      32:8  29

4. Jadran   13     8      2      3      27:15        26

5. Napredak       13     7      3      3      22:9  24

6. Sloga    13     7      1      5      32:24        22

7. Prol. (NJ)      13     4      6      3      25:23        18

8. AFK       13     4      5      4      28:20        17