SRPSKA LIGA VOJVODINA: Odžačani proslavili titulu

21.05.2023. 10:33 10:43
Izvor: pixabay.com

Tekstilac - Omladinac 1:1 (1:1)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 300, sudija: M. Bogičević (Zrenjanin), strelci: Zekić u 6. za Tekstilac, a Dobrijević u 33. minutu za Omladinac.

TEKSTILAC: Studen 7,5, Dinković 7, Šiškov 7,5, Marijanović 7,5, Stanković 8 (Đurić 7), Zulfić 8, Vlaisavljević 7, Luković 7,5 (Anđelković 7), Veselinović 8, Nikolić 7,5, Zekić 8.

OMLADINAC: Đokić 7,5, Misić 7,5, Biočanin 7, Dimitrijević 7, Kukolj 7, Maksimović 8, Dobrijević 8, Perošević 7,5, Avram 7,5, Mališ 7 (Rakić 7), Cvetojević 7 (Mirić 7).

Derbi kola u Odžacima završen je podelom bodova, što je ujedno i najpravedniji ishod ovog susreta. Utakmica je počela malom svećanošću, jer je kapiten gostiju Nikola Maksimović uručio uramljenu sliku i šampanjac kapitenu domaćih Dejanu Stankoviću u znak zahvalnosti za ulazak u Prvu ligu Srbije. Naime, Tekstilac je nakon pobede u prethodnom kolu u Stanišiću obezbedio titulu, četiri kola pre kraja takmičenja, što nije uspelo ni jednom klubu u republičkim ligama.

Prvu akciju domaći su krunisali pogotkom Miloša Zekića donevši radost navijačima plavo-belih. Kako je utakmica odmicala ređale su se prilike na obe strane. Nakon kratkog prekida zbog jakog vetra koji je usledio u 20. minutu gostujući fudbaleri su zaigrali znatno angažovanije i u 33. minutu preko centarfora Đurađa Dobrijevića stigli do izjednačenja. U nastavku meča opao je tempo u igri na obe strane. U poslednjih dvadesetak minuta duvao je jak vetar i padala je kiša na Gradskom stadionu tako da su postojali uslovi i da se utakmice prekine. Međutim, nevreme se brzo stišalo tako da se utakmica okončala.

S. Jovin

Prvi maj - Tisa 0:1 (0:1)

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 250, sudija Petrović (Vršac). Strelaci: Slavuljica u 16. minutu. Žuti kartoni: Rac, Cvetković, Jović, Kojić, Mirčetić (Prvi maj), Mitrović, Svitić, Mesaroš (Tisa).

PRVI MAJ: Oparnica 7, Radović 7, Vučetić 7, Rac 7 (Marinković), Cvetković 8, Jović 7, Radišić 7, Yibrić 7, Mirčetić 7, Šoškić 7, Kojić 7.

TISA: Ladanja 7, Pronek 7, Kostić 7, Slavuljica 7, Juhik 7 (Tomić), Svitić 7, Tomšić 7, Mitrović 7, Stepančev 8, Kundić 7, Mesaroš 7.

U prvom poluvremenu gledaoci su videli lepu igru rivala. A, da su domaćini strelci imali malo više sportske sreće, mogli su postići nekoliko golova. A, gosti su to kaznili. Slavuljica je bio brži omaće odbrane.

U nastavku domaćini su imali još nekoliko lepih prilika, ali opet, strelci, baš nisu imali sreće. Prvomajci su igrali onako kako se od njih očekuje-napadačlki.Odigrali su dosta dobrih akcija i stvorili dosta šansi.I opet umalo da gosti ponovo da kazne te domaće promašaje.

Đ. Dronjak-B. Roknić

Dinamo - Bačka 0:0

PANČEVO: Stadion Dinama, gledalaca 300, sudija Pjevac (Temerin).

DINAMO: Stepanović 7, Klocka 7, Mojsilović 7, Točilovac 7, Milijašević 7, Ahčin 7, Petrović 7, V. Marković 7, Jambušić 7 (Jankulov), D. Marković 7, Vučinić 7.

BAČKA: Grčić 7, Panjak 7, Jakovljević 7, Rakić 7, Trifunović 7, Ilić 7, Vukanović 7, Pantić 7, Gagić 7, Sremčević 7, Miličković 7 (Eror).

I pored toga što su rivali imali dobrih prilika.Mreže su na kraju poluvremenu ostale netaknute. U nastavku igralo se borbeno.I opet su napadači obe ekipe prokockali nekoliko dobrih šansi.I na kraju mreže su ostale nedirnute.

B. G.-B. R.

Bečej - Borac 1:0(1:0)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise, gledalaca: 100, sudija:  Čekičević (Morović). Strelac: Tediću u 22. minutu.

BEČEJ: Drinčić 7,  Varga 7, Ćuk 7, Zeljković 7, Nonin 6,5, Tutnjević 7, Dabižljević 7, Tomić 7,5, Derviši 7,5, Tomčić 7,5 (od 76. Janković -), Tedić 8.

BORAC: Petrović 7, Paroški 6, Topić 6,5, Mirković 6,5, Torbica 6, Gojković 6, Grgić 6,5, Crnojački 6, Devušić 6, Krstevski 6, Pjošta 6.

Momci sa Tise igrom, još više rezultatom, prijatno su iznenadili u okršaju sa Borcem iz Šajkaša. Gol odluke postigao je, na asistenciju Dervišija, mladi Nikola Tedić u 22. minutu.

Posle prvih petnaestak minuta igre Bečejci su organizovali nekoliko dobrih napada  i uspeli da povedu. Gosti su mogli da izjednače u 25. minutu, ali je posle udarca glavom lopta otšla pored gola.

Derviši je u 29.minutu mogao da duplira vođstvo, ali je iz povoljne prilike šutrao kraj gola.

Bečejci su bili bolji i u nastavku, ali nisu imali mnogo prilika.  Najbliži pogotku bio je Derviši u 61. minutu, kada ga je Tomčić izvrsno proigrao, alinije uspeo da pogodi mrežu.

V. Jankov

Hajduk  – Podunavac 2:3 (0:2)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 200. Sudija: Aleksandar Janković (Pančevo). Strelci: Božović u 57. i Matijašević u 78. (iz penala) za Hajduk, a Spasić u 28. Jovanović u 42. i Đorđević u 62. Za Podunavac. Žuti kartoni: Tadić, Jović, Abramušić, Matijević i Božović ( Hajduk), a Jovanović, Divac, Labović, Kačar i Radojičić (Podunavac).

HAJDUK: Simonović 6, Tadić 5 ( od 64. Velkovski 7), Brborić 6, Jović 6, Jančić 6, Abramušić 7, Novaković 6 ( od 64. Živić 6), Matijević 7, Kočiš 7, Matijašević 7 i  Božović 7.

PODUNAVAC: Vidaković 7, Jovanović 7, Milosavljević 6, Maksimović 7, Đorđević 7, Divac 7, Labović 6 (od 76. Ranđić -), Spasić 8, Pajkvić 7 ( od 69. Kačar -), Radojičić 6 ( od 89. Krantić -) i Bursać 7.

U prvom poluvremenu Hajduk je greškama omogućio ekipi Podunavca da dođe do vođstva. Najpre je u 28. minutu pogrešio golman Kuljana Simonović. Slobodan udarac iskosa sa nekih 23 metra izveo je kapiten gostiju Spasić, šutirao je ka golu Hajduka i kada se očekivala sigurna intervencija Simonovića čini se da ga je lopta iznenadila, i od njega završila u mreži. Zatim je u 42. minutu Božović u svom šesnaestercu pogrešio.

U drugom delu znatno angažovanija igra Hajduka i u 57. minutu nakon sjajne akcije u kojoj su učestvovali Matijević, Matijašević i Novaković lopta je stigla do Božovića koji je sa osam metara smanjio na 2:1. Međutim, gosti su posle kontre postigli i treći pogodak. „Hajduci“ su u 78. minutu uneli novu dramatiku u susret, jer je u šesnaestercu gostiju  oboren Kočiš pa je dosuđen penal. Siguran sa bele tačke bio je Matijašević.