SRPSKA LIGA VOJVODINA: Novosađani poklekli u Novim Banovcima

22.09.2024. 13:31 13:37
2
Izvor: J. Grlić

Fudbaleri Novog Sada poraženi su od Omladinca sa 0:1 u šestom kolu Srpske lige Vojvodina.

Domaći su stigli do prednosti u 37. minutu preko Filipa Gajića. Najpre su iznudili udarac iz ugla koji je sjajno izveo kapiten Nemanja Ahčin, a gužvu u šesnaest metara Novosađana najbolje je iskoristio Gajić i postigao gol. Krenuli su ,,kanarinci" po izjednačenje, ali je ubrzo usledilo poluvreme.

U nastavku susreta Darko Tešović je uveo centarfora Dimitrija Volarevića, ali je mreža domaćina i dalje mirovala. Upravo je Volarević imao nekoliko šansi i pripretio je Blagojeviću koji je ostao nesavladan. U finišu su gosti dobrano namučili Sremce. Napadali su, stvarali prilike odličnu šansu imao je i Marko Čermelj kada je šutirao glavom, ali su bodovi ostali u Novim Banovcima.

V. Gvozdenović

Omladinac - Novi Sad 1:0 (1:0)

NOVI BANOVCI: Stadion Omladinca, gledalaca: 250. Sudija: Repček. Strelci: Gajić u 37. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Jurišić, M. Čermelj, F. Čermelj, Knežević, Dukić (Novi Sad), Habibović, Gajić, Radić, Đokić (Trener) (Omladinac).

OMLADINAC: M. Blagojević 7, Gajić 7,5, Milićević 6,5, Mališ 6,5 (Vujko), Avram 6,5, Radulović 7 (Radić), Ahčin 7,5, Mikan 7, Aćimović 7, Habibović 6 (Dabić), U. Blagojević 7.

NOVI SAD: Bogunović 6,5, Obradović 6, Varga 6,5, Knežević 6,5, F. Čermelj 6,5 (Jurišić), Dimitrić 6,5, Anđelković 6,5, Lukić 6,5 (Volarević), Dukić 6, M. Čermelj 6,5, Janjić 6,5.