СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА: Новосађани поклекли у Новим Бановцима

22.09.2024. 13:31 13:37
2
Извор: Ј. Грлић

Фудбалери Новог Сада поражени су од Омладинца са 0:1 у шестом колу Српске лиге Војводина.

Домаћи су стигли до предности у 37. минуту преко Филипа Гајића. Најпре су изнудили ударац из угла који је сјајно извео капитен Немања Ахчин, а гужву у шеснаест метара Новосађана најбоље је искористио Гајић и постигао гол. Кренули су ,,канаринци" по изједначење, али је убрзо уследило полувреме.

У наставку сусрета Дарко Тешовић је увео центарфора Димитрија Воларевића, али је мрежа домаћина и даље мировала. Управо је Воларевић имао неколико шанси и припретио је Благојевићу који је остао несавладан. У финишу су гости добрано намучили Сремце. Нападали су, стварали прилике одличну шансу имао је и Марко Чермељ када је шутирао главом, али су бодови остали у Новим Бановцима.

В. Гвозденовић

Омладинац - Нови Сад 1:0 (1:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца: 250. Судија: Репчек. Стрелци: Гајић у 37. минуту за Омладинац. Жути картони: Јуришић, М. Чермељ, Ф. Чермељ, Кнежевић, Дукић (Нови Сад), Хабибовић, Гајић, Радић, Ђокић (Тренер) (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: М. Благојевић 7, Гајић 7,5, Милићевић 6,5, Малиш 6,5 (Вујко), Аврам 6,5, Радуловић 7 (Радић), Ахчин 7,5, Микан 7, Аћимовић 7, Хабибовић 6 (Дабић), У. Благојевић 7.

НОВИ САД: Богуновић 6,5, Обрадовић 6, Варга 6,5, Кнежевић 6,5, Ф. Чермељ 6,5 (Јуришић), Димитрић 6,5, Анђелковић 6,5, Лукић 6,5 (Воларевић), Дукић 6, М. Чермељ 6,5, Јањић 6,5.