117.0652
108.1434

Сремска лига: Железничари зауставили лидера

03.04.2018. 13:32 13:34

Права првенствена утакмица. Инђијци су у првом полувремену били далеко бољи ривал. И зато су и заслужили победу.

Железничар - Подриње 1:0 (1:0)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 100, судија Граовац (Рума).Стрелац: Катарић у 31. минуту. Жути картони: А. Радовановић, Ђурђевић, Пршић (Подриње).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Мијатовић, Грковић (Цигановић), Булатовић, Катарић, Ђокић, Бранковић, Крунић (Крстић), Кривокућа (Кнежевић), Димитријевић, Костић, Ракар.

ПОДРИЊЕ: Релић, Теодоровић, А. Радовановић, Пршић (Прелић), Ђурђевић, Живковић, Павловић (Петковић), Пантић (Иванковић), Арсеновић, Томић, Мијаиловић.

А, Катарић је прво је лоптом погодио голмана Релића, који је одбио лопту, а на њу је опет натрчао Катарић и послао је у небрањени део мреже.

У наставку гости су имали само иницијативу, али, без праве шансе.

С. Мануков

Хртковци - Будућност 2:5 (0:4)

ХРТКОВЦИ: Стадион Хртковаца, гледалаца 150, судија Инђић (Инђија).Стрелци: Бероња у 61. и 73. за Хртковце, а Зељковић у 2, Добо у 23, Јанковић у 30, Грујић у 35.и Станић у 56. минуту (из пенала) за Будућност.

ХРТКОВЦИ: Чича 8, Н. Глумчевић 6, Станојевић 6, Бероња 8, М. Симовљевић 6, Обровац 6, Антонић 5, Савић 5, Отржан 6 (Манојловић 5), П. Глумчевић 6, Рудић 6 (Митровић 5).

БУДУЋНОСТ: Чупић 8, Шарац 7, Добо 8 (В. Симеуновић), Радосављевић 7, Грујић 8, Зељковић 8, Бошковић 8 (Јесретић), Симовољевић 7, Јанковић 9, Станић 8 (Кљајић), Марјановић 7.  Скоро, рутинска, победа гостију из Салаша Ноћајског. И поред пет примљених голова голман домаћих Чича, уз стрелца Бероњу, сигурно, је био један од најбољих играча у својој екипи.Одбранио је, још, неколико чистих голова.

Бероња је први гол постигао из слободног ударца са око 20 метара, а други је постигао после одбијене лопте.Иначе, Зељковић је начео мрежу Чиче после идеалног центаршута. Добо је постигао изванредан гол после шута с 20 метара. Потом је голман гостију Чупић одбранио Бероњи шут са беле тачке.

Онда се у листу стрелаца за госте уписао Јанковић.Избио је сам испред Чиче и лако га матирао.Грујић је био стрелац главом, док је Станић био сигуран извођач најстроже казне.

М. Симић

Граничар (А) - Јадран 1:2 (0:2)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Мијатовић у 51.за Граничар, А. Наглић у 7.и 26.за Јадран.

ГРАНИЧАР: Јокић 7, Андришка 7, Старчевић 7 (Мијатовић 7), Вурдеља 7, М. Миљановић 7 (Симић 7), Перовић 7, Шуша 7, Кончар 7, Васић 7 (Шолаја 7), Ђурђевић 7, Н. Миљеновић 7.

ЈАДРАН: Чавић 8 (Зорић 7), Милинковић 7 (Видаков 7), Н. Ковачевић 7, Играч 8, Малетић 7, Вучковић 7,  Тутек 7, Раденков 7, Рајић 7, С. Ковачевић 7 (Бошњаковић 7), А. Наглић 8.

Гости убојити само у првом полувремену, док, су у наставку, играли, само да одраде друго полувреме.На другој страни домаћини бесопасни у току  целе утакмице.Ј едино се мало отргао Мијатовић када ушао у игри и смањио вођство гостију лепим шутем. На другој страни Александар Наглић је постигао два лепа гола из контри и био је неухватљив за домаћу одбрану.Уствари, домаћа одбрана, без четворице стандардних првотимаца, није могла, боље функционисати.

Б. Илић

ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Борац (М) 5:0, ЉУКОВО: Љуково - Словен 2:1, ЉУКОВО: Железничар - Подриње 1:0, ХРТКОВЦИ: Хртковци - Будућност 2:5, АДАШЕВЦИ: Граничар-Јадран 1:2, КЛЕНАК: Борац -Рудар 2:0, ПОПИНЦИ: Напредак - ПСК Путинци 1:0, РУМА: Први ма ј-Слобода 2:0.