Sremska liga: U Šidu sve rešeno za 45 minuta

06.04.2021. 14:55 14:57

Radnički (Š) - BSK 5:0 (5:0)

ŠID: Stadion Radničkog, sudija Katić (Ruma).Strelci: Šuša u 7, 21. (iz penala) i 41, Drča u 8. i Dobrojević u 25. minutu.

RADNIČKI: Petrović, Vuković, Aperlić (Vojnović), Drča, Stojšić, Šuša, Dobrojević (Starovlas), Sarić, Grumić (Pavlović), Aleksić (Baštić), Subić (Vlaisavljević).

BSK: Sakan, T. Plemić, B. Ćirić, D. Plemić, Dragojević (U. Plemić), Skorupan (Milovanović), Rankov, Bakić, Zeljković, Mitrović, Naglić.

Nisu gosti bili toliko slabi u igri koliko su domaći strelci bili raspoloženi. I već posle prvih 45. minuta, golman gostiju Sakan vadio loptu iz svoje mreže čak pet puta.

U nastavku domaćini zadovoljni rezultatom potpuno su stali,a gosti su bili potpuno bezopasni.

P. L. P.

Borac (M) - Sremac (D) 0:1 (0:0)

MARTINCI: Igralište Borca, sudija Mijanović (Adaševci).Strelac: R. Ašćerić u 72. minutu.Žuti kartoni: Nenadović, M. Vuletić (Borac), Simiyić, Kljajić, R. Ašćerić, Balaban (Sremac).

BORAC: Jandrić, Davogić, T. Vuletić, Maricki, Nenadović (Bijelić), Damnjanović (Vukotić), Prijić (Kljajić), Šarčević, Mijatović, Marjanović (M. Vuletić), Radaković.

SREMAC:  Simiyić, Putica, Kljajić, Mitrović (Lučić), Lazić (Stajčić), Jovanović, Balaban, Vučković, Stanković (Vidakov), Ašćerić, Nešić.

Igrači Sremca, zasluženo su slavili.Pobedonosni gol postigao je Rajko Ašćerić, posle centaršuta, samo je potmetnu glavu, i lopta se zakoprcala u mreži iznenađenog Jandrića. Domaćini nisu iskoristili penal u nadoknadi vremena. Lopta je završila na prečki.

D. Radovac

Hajduk (B) - Sloven 1:1 (1:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, sudija Šljepica (Novi Banovci).Strelci: Kovačević u 20. za Hajduk, a Živković u 89. minutu za Sloven. Žuti kartoni: Lovrek, Vuković (Hajduk), Kalajyić, Kondić, Dobić, Živković (Sloven). Crveni karton: Svetislav Petković trener (Sloven).

HAJDUK: Kalajyić 7, Georgijev 7, Kovačević 7, Petrović 7, Čiča 7, Curaković 7, Katić 7, Lovrek 7 (Trbović) Panjak 7 (Vuković 7), Karać 7 (Ribar), Prica 7 (Milosavljević).

SLOVEN: Veselinović 6, Kalajyić 7, Samaryić 6, Topić 6, Puzić 7, Adamović 7, Maslić 7, Kondić 6, Stojisavljević 6 (Ivanković), Dobić 7 (Vasilić), Kordolup 6 (Živković 7).

Odigrana je dobra i zanimljiva utakmica. Ustvari igrao se lep fudbal. A, Beščani su zasluženo vodili, sve do 89. minuta, kada je Živković uspeo da matira golmana Kalajyića, koji je oklevao kod intervencije. Gol za domaćine postigao je Kovačević iz majstorskog šuta s 16 metara.

M. Batalo

LSK - Železničar 2:3 (1:1)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, sudija Stojković (Dobrinci).Strelci: Trebovac u 12. i Milićević u 85. za LSK, Sokolović u 20, Krunić u 49. i Dimitrijević u 75. minutu za Železničar.Žuti kartoni: Šćurk, Gršić, M. Bosančić, Ribić, LJ. Bosančić, Milićević (LSK), Krunić, Vujasinović (Železničar).

LSK: Purić 6, Drinić 6, Šćurk 6, Dronić 7, LJ. Bosančić 6, Gršić 5, M. Bosančić 6, Milićević 6, Trebovac 6, Ivin 6 (Dronić), Vukolić 6 (Dragišić), Ribić  (Topić).

ŽELEZNIČAR: Petković 7 (Blagojević), Lekić 7, Plećaš 7, Branković 7, Krunić 7, Plećaš 7, Ž. Mitrović 7, Trkulja 7, Vujasinović 7, Mandić 7, Sokolović 7, Dimitrijević 7 (Kovačević 7).

Laćarci su prvo poluvreme odigrali dosta dobro. U nastavku gosti su više napadali i prikazali su bolju igru i u polju, a bili su na kraju i efikasni.Poveli su sa 3:1. Milićević je uspeo samo da smanji rezultat, posle jedne dubinske lopte, kada je bio brži od gostujuće odbrane.

D. Milićević

Hajduk (V) - PSK Putinci 6:0 (3:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, sudija Belić (Irig).StrelcI: Kljajić u 10,  Petaković u 20, 35. i 79. i Mijanović u 36. i 76. minutu.

HAJDUK: Mitrović 8, Kovačevioć 8 (Kuzmanovski), Bakajlić 8, Hrček 7,5, Mijanović 9, Petaković 9, Jurošević 7,5, S. Gavrilović 7,5 (V. Gavriloviić), Petrović 8 (Damjanović), Kljajić 8,5 (Đorđević), Radovanović 8.

PSK PUTINCI: Mrkonjić 6, Dereta 6 (Galijaš 6), N. Adamović 6, Ćuk 6, Stanković 6, Prijović 6 (N. Mudrić 6), A. Mudrić 6, Knežević 6, Gagić 6, Ostojić 6 (Ranđelović 6), I. Adamović 6 (Vidović).

Gosti su se od prvog minuta opredelili za odbranu svog gola. Domaćini za napad. I plod domaće igre urodio je plodom. Golman gostiju Mrkonjić je vadio loptu iz svoje mreže šest puta.

S. Tomašević

Sloga (V) - Napredak (P) 0:3 (0:2)

VOGANJ: Igralište Sloge sudija Čekičević (Morović).Strelci: Sremac u 4. i Todorović u 40. i 49. minutu. Žuti karton: Stanić (Sloga).

SLOGA: Erceg, Matić (Lazičić), Todić, Jovanović, Vukmanović, Jerković, Malinović, Dostanić (Petrović) Stanić (Bojić), Pupovac (Mijatović), Jorgić (Dragičević).

NAPREDAK: Nikolić, Radulović, Kočijašević, Poljak, Mirosavljević, Savković, Sremac (Ćalić), Mrkajić, Todorović, Živić (Čubrilo), Vukin (Puvalić).

Popinčani su dokazali da igraju odličan napadački i efikasan fudbal. Odbrana gostiju sve pokušaje domaćina na vreme je otklonila.

G. Vasić

Ljukovo - Mitros 0:0

LJUKOVO: Igralište  Ljukova, sudija Despotović (Ogar). Žuti kartoni: Uzelac (Ljukovo), Grbić (Mitros).

LJUKOVO: Opačić, Uzelac, Čučković, Kostić, Stojanac, Panić, Bulat, Dubajić (Matić), Igračev (Čvorkov), Višnjić (Blanuša), Mačak (Milanović).

MITROS: Mršić, Đilas, Smiljanić, Trubić, Milošević, Santovac, Grbić, Simjanovski, Borovac (Vranješević), Stojanović, Santovac (Lukić), Janković (Kovačević).

Ljukovčani su igrali dosta dobro, ali, i gosti nisu zaostajali. Naprotiv, i na kraju zasluženo osvojili bod. Golman gostiju Mršić imao je dve sjajne intervencije, kada je, sprečio damaće strelce, u nameri da uguraju loptu u njegovu mrežu.

N. Trkulja

Borac (K) - Rudar 4:1 (1:1)

KLENAK: Igralište Borca, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: Savić u 42. i 65, D. Samaryić u 82. i Mićić u 90. za Borac, Papak u 23.  minutu za Rudar. Žuti karton: Radosavljević (Rudar).

BORAC: Stjepanović 7, Vasiljević 7, Mićić 7 (Fric 7), Mićić 7, Radišić 8, Vukosavljević 7, V. Matić 7, D. Samaryić 8 (Mirković 7), Savić 9, Pjevac 8, Petković 7 (Aćimović), Glumčević 7.

RUDAR: Stoiljković 6, Ninković 6, Radosavljević 6, Gligorić 6, Majkić 6, Stevanović 7, Suljić 7,  Bubnjević 7 (Rutić 6), Papak 7 (Miloš Lužajić), Trivunčić 7, Bogdanov 7.

Gosti su poveli preko brzonogog Papka.I to je bilo sve što su uradili. Domaćini su potom preuzeli incijativu i agresivnom igrom preokrenuli rezultat i na kraju zabeležili sigurnu pobedu.

Dejan Savić je postigao ozvanredan gol.U 65.minutu je lobovao golmana gostiju sa više od 30 metara.Savić je u toku utakmice i najviše zadavao muka gostućoj odbrani.

Z. Perić

Partizan - Donji Srem 1:2 (1:2)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, sudija Blažon (Ruma).Strelci: Veljko Petrović u 7. za Partizan, a Pejčinović u 5. i 35. minutu (iz penala) za Donji Srem.Žuti kartoni: Tripić, Matijević (Partizan), Ristić, Jurišić, Nikolić, Mrkela, Perišić, Misini (Donji Srem). Crveni karton: Perišić (Donji Srem).

PARTIZAN: Stajčić 6, Tripić 6, Mirković 6, Pavlović 6, Veljko Petrović 7, Jovičić 6, Malinović 6, Matijević 6 (M. Radović 6), Gačić 6 (Pajić 6), Mlađenović 6,5, Jovanović 6.

DONJI SREM: Ristić 7, Konestabo 6, Mance 6, Jurišić 7, Nikolić 8, Mrkela 7, Perišić 7, N. Mitrović 6 (Trifunović), Pejčinović 8 (Krivokuća), Radivojević 7 (Trifunović), Čučković 7 (Misini 7).

Gosti imali samo više sreće na ovoj utakmici.Propustili su igrači Partizana nekoliko izuzetnih prilika. Ustvari i da je domaćin slavio nebi bilo nezasluženo.

Poveli su brzo Vitojevčani, a gosti još brže poravnali rezultat. Matijević je skrivio penal, nesmotrenim startom u svom kaznenom prostoru, pa je Pejčinović to kaznio pogotkom.

N. Novaković

VITOJEVCI: Partizan - Donji Srem 1:2, ŠID: Radnički - BSK 5:0, VOGANJ: Sloga - Napredak (P) 0:3, LAĆARAK: LSK - Železničar 2:3, KLENAK: Borac - Rudar 4:1, BEŠKA: Hajduk - Sloven 1:1, LJUKOVO: Ljukovo - Mitros 0:0, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - PSK Putinci 6:0, MARTINCI: Borac - Sremac (D) 0:1.

1. Radnički (Š) 23     16     6      1               59:12       54

2. Napredak (P) 23     16     3      4                46:24      51

3. Donji Srem    23     15     4      4               44:19       49

4. Sloven  23     12     6      5                        38:19      42

5. Železničar   23     12     4      7                49:35      40

6. Borac (K)      23     11     5      7               37:41       38

7. Partizan       23     11     3      9               42:32       36

8. Ljukovo 23     9      8      6                       42:21       35