108.3501

Сремска лига: У Шиду све решено за 45 минута

06.04.2021. 14:55 14:57

Раднички (Ш) - БСК 5:0 (5:0)

ШИД: Стадион Радничког, судија Катић (Рума).Стрелци: Шуша у 7, 21. (из пенала) и 41, Дрча у 8. и Добројевић у 25. минуту.

РАДНИЧКИ: Петровић, Вуковић, Аперлић (Војновић), Дрча, Стојшић, Шуша, Добројевић (Старовлас), Сарић, Грумић (Павловић), Алексић (Баштић), Субић (Влаисављевић).

БСК: Сакан, Т. Племић, Б. Ћирић, Д. Племић, Драгојевић (У. Племић), Скорупан (Миловановић), Ранков, Бакић, Зељковић, Митровић, Наглић.

Нису гости били толико слаби у игри колико су домаћи стрелци били расположени. И већ после првих 45. минута, голман гостију Сакан вадио лопту из своје мреже чак пет пута.

У наставку домаћини задовољни резултатом потпуно су стали,а гости су били потпуно безопасни.

П. Л. П.

Борац (М) - Сремац (Д) 0:1 (0:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Мијановић (Адашевци).Стрелац: Р. Ашћерић у 72. минуту.Жути картони: Ненадовић, М. Вулетић (Борац), Simiyić, Кљајић, Р. Ашћерић, Балабан (Сремац).

БОРАЦ: Јандрић, Давогић, Т. Вулетић, Марицки, Ненадовић (Бијелић), Дамњановић (Вукотић), Пријић (Кљајић), Шарчевић, Мијатовић, Марјановић (М. Вулетић), Радаковић.

СРЕМАЦ:  Simiyić, Путица, Кљајић, Митровић (Лучић), Лазић (Стајчић), Јовановић, Балабан, Вучковић, Станковић (Видаков), Ашћерић, Нешић.

Играчи Сремца, заслужено су славили.Победоносни гол постигао је Рајко Ашћерић, после центаршута, само је потметну главу, и лопта се закопрцала у мрежи изненађеног Јандрића. Домаћини нису искористили пенал у надокнади времена. Лопта је завршила на пречки.

Д. Радовац

Хајдук (Б) - Словен 1:1 (1:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Ковачевић у 20. за Хајдук, а Живковић у 89. минуту за Словен. Жути картони: Ловрек, Вуковић (Хајдук), Kalajyić, Кондић, Добић, Живковић (Словен). Црвени картон: Светислав Петковић тренер (Словен).

ХАЈДУК: Kalajyić 7, Георгијев 7, Ковачевић 7, Петровић 7, Чича 7, Цураковић 7, Катић 7, Ловрек 7 (Трбовић) Пањак 7 (Вуковић 7), Караћ 7 (Рибар), Прица 7 (Милосављевић).

СЛОВЕН: Веселиновић 6, Kalajyić 7, Samaryić 6, Топић 6, Пузић 7, Адамовић 7, Маслић 7, Кондић 6, Стојисављевић 6 (Иванковић), Добић 7 (Василић), Кордолуп 6 (Живковић 7).

Одиграна је добра и занимљива утакмица. Уствари играо се леп фудбал. А, Бешчани су заслужено водили, све до 89. минута, када је Живковић успео да матира голмана Kalajyića, који је оклевао код интервенције. Гол за домаћине постигао је Ковачевић из мајсторског шута с 16 метара.

М. Батало

ЛСК - Железничар 2:3 (1:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Требовац у 12. и Милићевић у 85. за ЛСК, Соколовић у 20, Крунић у 49. и Димитријевић у 75. минуту за Железничар.Жути картони: Шћурк, Гршић, М. Босанчић, Рибић, Љ. Босанчић, Милићевић (ЛСК), Крунић, Вујасиновић (Железничар).

ЛСК: Пурић 6, Дринић 6, Шћурк 6, Дронић 7, Љ. Босанчић 6, Гршић 5, М. Босанчић 6, Милићевић 6, Требовац 6, Ивин 6 (Дронић), Вуколић 6 (Драгишић), Рибић  (Топић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 7 (Благојевић), Лекић 7, Плећаш 7, Бранковић 7, Крунић 7, Плећаш 7, Ж. Митровић 7, Тркуља 7, Вујасиновић 7, Мандић 7, Соколовић 7, Димитријевић 7 (Ковачевић 7).

Лаћарци су прво полувреме одиграли доста добро. У наставку гости су више нападали и приказали су бољу игру и у пољу, а били су на крају и ефикасни.Повели су са 3:1. Милићевић је успео само да смањи резултат, после једне дубинске лопте, када је био бржи од гостујуће одбране.

Д. Милићевић

Хајдук (В) - ПСК Путинци 6:0 (3:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Белић (Ириг).СтрелцИ: Кљајић у 10,  Петаковић у 20, 35. и 79. и Мијановић у 36. и 76. минуту.

ХАЈДУК: Митровић 8, Ковачевиоћ 8 (Кузмановски), Бакајлић 8, Хрчек 7,5, Мијановић 9, Петаковић 9, Јурошевић 7,5, С. Гавриловић 7,5 (В. Гавриловиић), Петровић 8 (Дамјановић), Кљајић 8,5 (Ђорђевић), Радовановић 8.

ПСК ПУТИНЦИ: Мркоњић 6, Дерета 6 (Галијаш 6), Н. Адамовић 6, Ћук 6, Станковић 6, Пријовић 6 (Н. Мудрић 6), А. Мудрић 6, Кнежевић 6, Гагић 6, Остојић 6 (Ранђеловић 6), И. Адамовић 6 (Видовић).

Гости су се од првог минута определили за одбрану свог гола. Домаћини за напад. И плод домаће игре уродио је плодом. Голман гостију Мркоњић је вадио лопту из своје мреже шест пута.

С. Томашевић

Слога (В) - Напредак (П) 0:3 (0:2)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Сремац у 4. и Тодоровић у 40. и 49. минуту. Жути картон: Станић (Слога).

СЛОГА: Ерцег, Матић (Лазичић), Тодић, Јовановић, Вукмановић, Јерковић, Малиновић, Достанић (Петровић) Станић (Бојић), Пуповац (Мијатовић), Јоргић (Драгичевић).

НАПРЕДАК: Николић, Радуловић, Кочијашевић, Пољак, Миросављевић, Савковић, Сремац (Ћалић), Мркајић, Тодоровић, Живић (Чубрило), Вукин (Пувалић).

Попинчани су доказали да играју одличан нападачки и ефикасан фудбал. Одбрана гостију све покушаје домаћина на време је отклонила.

Г. Васић

Љуково - Митрос 0:0

ЉУКОВО: Игралиште  Љукова, судија Деспотовић (Огар). Жути картони: Узелац (Љуково), Грбић (Митрос).

ЉУКОВО: Опачић, Узелац, Чучковић, Костић, Стојанац, Панић, Булат, Дубајић (Матић), Играчев (Чворков), Вишњић (Блануша), Мачак (Милановић).

МИТРОС: Мршић, Ђилас, Смиљанић, Трубић, Милошевић, Сантовац, Грбић, Симјановски, Боровац (Врањешевић), Стојановић, Сантовац (Лукић), Јанковић (Ковачевић).

Љуковчани су играли доста добро, али, и гости нису заостајали. Напротив, и на крају заслужено освојили бод. Голман гостију Мршић имао је две сјајне интервенције, када је, спречио дамаће стрелце, у намери да угурају лопту у његову мрежу.

Н. Тркуља

Борац (К) - Рудар 4:1 (1:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Савић у 42. и 65, Д. Samaryić у 82. и Мићић у 90. за Борац, Папак у 23.  минуту за Рудар. Жути картон: Радосављевић (Рудар).

БОРАЦ: Стјепановић 7, Васиљевић 7, Мићић 7 (Фриц 7), Мићић 7, Радишић 8, Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Samaryić 8 (Мирковић 7), Савић 9, Пјевац 8, Петковић 7 (Аћимовић), Глумчевић 7.

РУДАР: Стоиљковић 6, Нинковић 6, Радосављевић 6, Глигорић 6, Мајкић 6, Стевановић 7, Суљић 7,  Бубњевић 7 (Рутић 6), Папак 7 (Милош Лужајић), Тривунчић 7, Богданов 7.

Гости су повели преко брзоногог Папка.И то је било све што су урадили. Домаћини су потом преузели инцијативу и агресивном игром преокренули резултат и на крају забележили сигурну победу.

Дејан Савић је постигао озванредан гол.У 65.минуту је лобовао голмана гостију са више од 30 метара.Савић је у току утакмице и највише задавао мука гостућој одбрани.

З. Перић

Партизан - Доњи Срем 1:2 (1:2)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Блажон (Рума).Стрелци: Вељко Петровић у 7. за Партизан, а Пејчиновић у 5. и 35. минуту (из пенала) за Доњи Срем.Жути картони: Трипић, Матијевић (Партизан), Ристић, Јуришић, Николић, Мркела, Перишић, Мисини (Доњи Срем). Црвени картон: Перишић (Доњи Срем).

ПАРТИЗАН: Стајчић 6, Трипић 6, Мирковић 6, Павловић 6, Вељко Петровић 7, Јовичић 6, Малиновић 6, Матијевић 6 (М. Радовић 6), Гачић 6 (Пајић 6), Млађеновић 6,5, Јовановић 6.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Конестабо 6, Манце 6, Јуришић 7, Николић 8, Мркела 7, Перишић 7, Н. Митровић 6 (Трифуновић), Пејчиновић 8 (Кривокућа), Радивојевић 7 (Трифуновић), Чучковић 7 (Мисини 7).

Гости имали само више среће на овој утакмици.Пропустили су играчи Партизана неколико изузетних прилика. Уствари и да је домаћин славио неби било незаслужено.

Повели су брзо Витојевчани, а гости још брже поравнали резултат. Матијевић је скривио пенал, несмотреним стартом у свом казненом простору, па је Пејчиновић то казнио поготком.

Н. Новаковић

ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Доњи Срем 1:2, ШИД: Раднички - БСК 5:0, ВОГАЊ: Слога - Напредак (П) 0:3, ЛАЋАРАК: ЛСК - Железничар 2:3, КЛЕНАК: Борац - Рудар 4:1, БЕШКА: Хајдук - Словен 1:1, ЉУКОВО: Љуково - Митрос 0:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - ПСК Путинци 6:0, МАРТИНЦИ: Борац - Сремац (Д) 0:1.

1. Раднички (Ш) 23     16     6      1               59:12       54

2. Напредак (П) 23     16     3      4                46:24      51

3. Доњи Срем    23     15     4      4               44:19       49

4. Словен  23     12     6      5                        38:19      42

5. Железничар   23     12     4      7                49:35      40

6. Борац (К)      23     11     5      7               37:41       38

7. Партизан       23     11     3      9               42:32       36

8. Љуково 23     9      8      6                       42:21       35