Sremska liga: Rudari iskopali bodove

23.04.2019. 09:00 09:03

Borac (K) - Rudar 3:4 (1:4)

KLENAK: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Stojković (Dobrinci). Strelaci: V. Matić u 15.i 56. i Pjevac u 75. za Borac, a Marković u 19, Dostanić u 25. i 43. i Popović u 41. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Aćimović, B. Samardžić (Borac), Dejić, Stojčić, Dostanić (Rudar).

BORAC: M. Ilić 6, Aćimović 6, M. Matić 6, B. Samardžić 6, P. Ilić 7, V. Matić 7, D. Samardžić 6, Mirković 6 (Radišić), Pjevac 7, Ninković 6, Milutinović 6 (Vukosavljević).

RUDAR: Savić 7, Dejić 7, D. Krstić 7, D. Pudar 7, Popović 7, Jovanović 7, Novaković 7, Stojčić 7, Marković 7, Požarev 7, Dostanić 7 (Gravara).

Odlično su igrali Vrdničani. Svaku šansu u prvom poluvremenu su pretvorili u gol i zato su i slavili. Domaćini su propustili niz prilika. Jednostavno lopta nije htela u mrežu dosta dobrog golmana gostiju Savića.

Z. Perić

Borac (M) - PSK Putinci 5:3 (3:0)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Bilić (Morović). Strelci: Vukadinović u 24. i 57, Petrović u 32, Žegarac u 38. i Jovelić u 67. za Borac, a Vuković u 59, S. Vasiljević u 63. i Alimpić u 72. minutu za PSK Putince.

BORAC: Jandrić 7, Koprić 7, Žegarac 7 (Todorović 7), Damjanović 7, N. Vuletić 7 (Avramović 7),  Tomšić 7, Petrović 7, Kovačević 7, Vukadinović 7, Vasilić 7, T. Vuletić 7 (Jovelić).

PSK PUTINCI: Borojević 7, Nedimović 7, Kvočka 7, Vuković 7, Borovica 7, S. Vasiljević 7, G. Vasiljević 7, Pešelj 7, Alimpić 7.

Gosti su doputovali sa samo devet igrača, a u prvom poluvremenu domaćini igrali ozbiljno i došli do ubedljivog rezultata od 3:0. U nastavku su se okrenji gosti uspeli da postignu čak tri lepa gola.

Z. Krstić

Sloven - Donji Petrovci 1:0 (0:0)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 100, sudija Radić (Irig). Strelac: Nedić u 90. minutu. Žuti kartoni: Stanić, Dragičević (Sloven).

SLOVEN: Der 7, Topić 7, Đurić 7, Kalajdžić 7 (Dragičević 7), Lukić 7, Vidović 7 (Putnik 7), Nedić 7, Đorđević 7 (Kljajić 7), Stanić 7, Malić 7, Adamović 7.

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Putica 7, Sremčević 7, Diklić 7, Ružičić 7, Bogunović 7, Oljača 7 (Najić 7), Todorović 7 (Jovanović 7), Čvorkov 7, Janjuz 7.

U samom finišu utakmice, domaćini su postigli gol preko Nedića i tako posle dužeg vremena ostvarili pobedu. Igrači iz Donjih Petrovaca, nisu iskoristili nekoliko prilika.

D. L.

Ljukovo - Partizan 2:1 (0:1)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 100, sudija Relić (Martinci). Strelci: Vučenović u 62. i 80. za Ljukovo, a Miletić u 12. minutu za Partizan.

LJUKOVO: Lukić, Grković, Blanuša, Bošković, Georgijev, Uzelac, Arsić, Bjeljac, Makarić (Vučenović),  Čučković (Trkulja), Stojanović.

PARTIZAN: Stajčić, Petković, Tripić, Trumić (Z. Jovanović), S. Jovanović, Aleksić, Pajić, V. Petrović, Matijević (M. Radović), D. Petrović (Đurović), Miletić.

U Ljukovu je viđena dinamična i kvalitena utakmica. U  svih 90 minuta igrao se pravi fudbal. Gosti su bili mnogo bolji tim u prvom poluvremenu kada su i postigli i pogodak. Uz to su pogodili jednom i stativu i prečku.

Domaćini bili bolji rival u drugom poluvremenu i na kraju su zasluženo slavili. Uz to su gledaoci mogli da vide i dva izvanredna gola rezerviste Vučenovića. Ljukovčani su u nastavku promašili bar četiri, pet izvanrednih šansi. Golman gostiju Stajčić je odlično branio.

N. Trkulja

Budućnost - Kupinovo 5:2 (prekinuto u 40. minutu)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, gledalaca 150, sudija Petrović (Šid). Strelci: Simovljević u 7, 13. i 20, Roksa u 11. i Matić u 35. za Budućnost, a Lukač u 21. i N. Bošković u 30. minutu za Kupinovo.

BUDUĆNOST: Jokić, Đorđić, Grujić, Radosavljević, Sretenović (Matić), Petrović, Stanić, Roksa, Simovljević, Mihailović, Oparušić.

KUPINOVO: J. Bošković, Đuričić, Budimčić, Jovanović, Milutinović, N. Bošković, Lukač.

Gosti su doputovali sa samo sedam igrača. Kada se povredio Đuričić gosti su ostali sa šest igrča, pa je sudija Petrović primenio fudbalska pravila i odmah je prekinuo utakmicu.

M. Simić

Jadran - Polet 7:0 (5:0)

GOLUBINCI: Stadion Jadrana, gledalaca 400, sudija Koldžić (Nikinci). Strelci: Pekić u 8, Marković u 10. i 39, Rajić u 33. i 79, Milaković u 38. i Maletić u 70. minutu. Žuti karton: Ivaniš (Polet).

JADRAN: Čavić 8, Maletić 8, Bulatović 8, Branković 8, M. Naglić 8, Šestović 8, Bajić 8 (Kovačević), Milaković 8 (Radenkov), Rajić 8, Pekić 9, Marković 8 (Radić).

POLET: Grković 6, Milić 6, Poljak 6, Pejović 6, Knežević 6, Brkić 6, Ivaniš 6 (Srjemac 6), Starac 6, Jović 6, Inđić 6, Delibos 6 (Kovačević 6).

Domaćini očekivano došli do ubedljive pobede. Ta pobeda je mogla biti i još ubedljivija. Jednostavno gosti su igrali ispod svojih mogućnosti. Dejan Pekić je posigao vodeći gol za Jadran. Lobovao je golmana gostiju Grkovića iz preciznog šuta s 16 metara.

I. Malenčić

Napredak (P) - Železničar 3:0 (2:0)

POPINCI: Igralište Napretka, gledalaca 350, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Pazarski u 21, Ivković u 28. i Janković u 75. minutu. Žuti kartoni: Ivković, Janković, Vasilić (Napredak), Marjanović, Kekić, Draganić (Železničar).

NAPREDAK: Nikolić 8, S. M. Jovanović 8, Đilas 8, Kljajić 8 (Ivković 9), Sremac 9, Savić 8, Janković 8 (Skopljak 9), Vasilić 8, Vračev 9 (Dimitrijević 8), Pazarski 9, Milenko Jovanović 8.

ŽELEZNIČAR: Milinović 8, Kekić 6, Rakar 6, Katarić 6 (Marjanović 6), Kostić 6 (Draganić 6), Krivokuća 6, Jakšić 6, Jurišić 9, Lukić 6 (Andreata 6), Pavlović 7, Mrđa 7.

Popinčani su nadigrali u svemu „favorizovane Inđijce“. Čak su bili toliko bolji rival da su mogli da slave recimo sa osam, devet golova razlike. Golman gostiju Milinović je odbranio nekoliko teških lopti. Izvanredan gol postigao je  Pazarski iz šuta s 20 metara. Ivković i Janković su bili strelci posle zaista, lepih i tečnih akcija.

S. Trbojević

MARTINCI: Borac - PSK Putinci 5:3, DONJI TOVARNIK: Sloboda -Graničar (A) 3:0 (gosti nisu došli), RUMA: Sloven - Donji Petrovci 1:0, LJUKOVO: Ljukovo - Partizan 2:1, POPINCI: Napredak - Železničar 3:0, KLENAK: Borac - Rudar 3:4, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Kupinovo 5:2 (prekinuto u 40. minutu), GOLUBINCI: Jadran - Polet 7:0.

1. Sloboda         22     17     2      3      46:15        53

2. Železničar   22     15     5      2      46:10        50

3. Jadran           22     16     2      4      54:22        50

4. Partizan       22     14     4      4      61:19        46

5. Budućnost      22     12     3      7      63:30        39

6. PSK Putinci  22     11     2      9      36:39        35

7. Ljukovo           22     9      5      8      37:36        32

8.  Rudar             22     8      7      7      34:29        31