VEČITI DERBI NA MARAKANI: Crvena zvezda - Partizan 2:2

09.03.2024. 16:02 19:20
Izvor: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ nr

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana igrali su nerešeno 2:2 u 172. večitom derbiju na stadionu "Rajko Mitić" u 24. kolu Superlige Srbije.

Kraj

90. minut: Nova gužva ispred gola Partizana, Endiaj je šutirao, ali su se crno-beli opet odbranili. Igraće se nadoknada od osam minuta.

86. minut: Karambol u šesnaestercu Partizana. Odbijala se lopta od igrača u petercu da bi Mimović na kraju pogodio prečku, nakon čega je fauliran jedan od fudbalera crno-belih. Mnogo propuštenih prilika za Zvezdu koja pokušava u finišu da dođe do pobede.

81. minut. Posle kornera još jedna šansa za Zvezdu. Điga je bio najviši u skoku, ali je njegov šut zausatvio Jovanović. Ponovo je Điga šutirao, ali preko gola.

78. minut: Još jedna prilika za Zvezdu, u šansi je opet bio Endiaj, ali je njegov šut glavom zaustavila prečka.

75. minut: Partizan ostaje sa igračem manje. Naime, Severina je za kratko vreme na terenu dobio, jedan, pa drugi žuti karton, time i crveni.

67. minut: Konačno je Crvena zvezda uspela da iskoristi šansu. Posle kornera i centaršuta Hvanga najviši u skoku bio Endiaj za 2:2. Drugi gol Senegalca na njegovom drugom derbiju. Sam je ostao Endiaj posle kornera između tri igrača Partizana i lako matirao Jovanovića. Nova loša reakcija odbrane crno-belih posle kornera.

62. minut: Opet je u šansi bio Bukari, ali je Jovanović bio na mestu, tako da nije došlo do promene rezultata.

55. minut: Zvezda je ponovo imala šansu, šutirao je Bukari, ali je Partizan uspeo da se odbrani.

50. minut: Partizan vodi sa 2:1. Goh je sjajno proturio loptu kroz noge Kangi i povukao kontru na čijem kraju je Zahid sjajno proigrao Kalulua koji je doneo preokret crno-belima.

Počelo je drugo poluvreme i Partizan je prvi došao do šanse. Izgubio je loptu Kanga u opasnoj zoni, što je Goh iskoristio da proigra Natha, ali je šut Partizanove desetke izblokirao Spajić.

Poluvreme

47. minut: Uzvraća Partizan. saldanja je izjednačio na 1:1.

44. minut: Konačno pogodak za Zvezdu. Posle više neiskorišćenih prilika Spajić je uspeo da savlada Jovanovića posle kornera i gužve u šesnaestercu za vođstvo crveno - belih od 1:0.

43. minut: Još jedna prilika za Zvezdu, šutirao je Bukari, ali je Jovanović opet odbranio.

41. minut. Ivanić je uposlio Endiaja, a ovaj je loptu smestio u gol, međutim pogodak je poništen zbog ofsajda.

34. minut: Još jedna šansa za Zvezdu. Šutirao je Bukari, ali je golman Partizana bio na mestu.

28. minut: Povredio se Dragović, pa ga je zamenio Điga.

16. minut: Još jedna velika prilika za Zvezdu. Rodić je dobro uposlio Bukarija, koji je bio sam pred golom Partizana, ali nije uspeo da postigne pogodak.

14. minut: Prva šansa za Partizan. Pokušao je Marković, ali je bio neprecizan.

8. minut: Dve velike prilike za Crvenu zvezdu. Prvo je u šansi bio Stamenić, ali je bio neprecizan. Za manje od 60 sekundi je zatim Endijae izbio ispred Jovanovića, ali je golman Partizana uspeo da dobije taj duel.

1. minut: Utakmica je počela, ali je zbog bakljade na kratko prekinuta. Posle dva minuta meč je nastavljen.