Somborska liga: Revija golova u Kulpinu

27.11.2019. 12:03 12:14

Kulpin – Rusin 2:7 (1:4)

KULPIN: Igralište Kulpina kod kanala; gledalaca: 40, sudija Mahotka (Sombor). Strelci: Gubaš u 25. (iz penala), N. Nikolić u 52. za Kulpin, a Davidović u 15. (iz penala) 22., 29., 56. i 58. Đukanović u 30.  i Bodnar u 50. minutu za Rusin.

KULPIN: Đuga, Moravek, Bajac, Gubaš, Lukić, D. Nikolić, Mladenović, M. Burger, N. Nikolić, Radovanović.

RUSIN: M. Nađ, Veselinović, Holik, B. Nađ, Marković (Bodnar), Budinski, Đukanović (Lančužanin), Davidović, F. Vujović (Hardi), V. Vujović, Branković.

Već pre početka utakmice mogao sa naslutiti rezultat tim pre što su domaći na divan teren kraj kanala istrčali sa samo desetoricom igrača. Gosti iz Ruskog Krstura su opravdali ulogu favorita i zahvaljujući visokoj pobedi prezimiće na četvrtoj poziciji.

Utakmicu je obeležio petostruki streleac Dejan Davidović. Seriju je otvorio u 15. minutu iz kaznenog udarca posle faula nad Markovićem u šesnaestercu. Davidović je u 22. minutu povisio na 2:0. Tri minuta kasnije na drugoj strani je fauliran Nebojša Nikolić pa je Damir Gubaš sa jedanaest metara savladao kapitena Rusina Mihajla Nađa. Raspoloženi Davidović je i treći put glavom posle kornera savladao Đugu. Rezultat prvog poluvremena postavio je Đukanović u 30. minutu.

Goleada je nastavljena i u drugom poluvremenu. Zanimljivo je da su domaći utakmicu završili sa sedam igrača, jer su igru pre vremena napustili Radovanović, Lukić i D. Nikolić, dok je i Rusin od 67. minuta igrao sa desetoricom, bez povređenog B. Nađa, pošto je trener Ranko Delić već na poluvremenu izvršio tri izmene.

J. Pucovski

Budućnost (P) - Omladinac (B) 0:0

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca:200, sudija: N. Manić (Karavukovo), žuti kartoni: Jelić, Bačanov, Maksimović (Budućnost), a Terzija, Delija, Subotić, Nemanja Mijić, Sazdanić (Omladinac).

BUDUĆNOST: Vučinić, Popov, Bačanov, Abaddžić, D. Agbaba, Gajić, Marić, Nešković (Jovicki), Vujasinović (Maksimović), Alimpić (Nemet), Jelić.

OMLADINAC: Milošević, Vukadinović (Matić),Subotić, Bognar, Sazdanić, Nikola Mijić, Delija, Terzija, Nemanja Mijić, Tomić, M. Mijić.

Prva utakmica za bodove između fudbalera paroške Budućnosti i bukovačkoga Omladinca završena je najnepopularnijim mogućim rezultatom. U većem delu susreta, nadmetanja odvijala su se u prostoru između dva šesnaesterca, a povoljnih prilika nije ni bilo. Stekao se utisak, da su  prvotimci iz Paraga i iz Bukovca jedva dočekali da se spusti zavesa na jesenji deo prvenstva i da odu na zimski odmor.

Hercegovac - Slavija (P) 4:0 (1:0)

GAJDOBRA: Igralište Hercegovca, gledalaca:300, sudija: D. Mitrović (Odžaci), strelci: Dujaković u 20. i S. Račić u 55., u 62. i u 77. minutu, žuti kartoni: S. Račić, Novčić, Vukosav, Laćarak (Hercegovac), a Jušković (Slavija).

HERCEGOVAC: Lukač, Laćarak (Vujović), S. Hrnjez, Vukosav, M. Babić, Potkonjak, V. Hrnjez, Ivelja, S. Račić, Dujaković, Novčić (Smajić)

SLAVIJA (P): R. Brnja, Đ. Babić (Budić), Benka, Jušković, Čorda, Šmidt, Vlastislav Kuhta (Kotiv), Marojević, Labud Mušikić, Petrović, M. Trivunović.

Ubedljivi bili su fudbaleri gajdobranskog Hercegovca u duelu sa Pivničanima. Mrežu gostiju načeo je vispreni Marko Dujaković, da bi, u drugom delu utakmice, proradio iskusni internacionalac Stevan Račić, koji zabeležio  het-trik. Ovom pobedom, izabranici trenera Siniše Stanivuka osvojili su naslov jesenjeg prvaka u Somborskoj područnoj ligi.

ŽAK - Budućnost (M) 0:4 (0:1)

SOMBOR: Igralište ŽAK-a, gledalaca:150, sudija: M. Radulović (Crvenka), strelci: Bošnjak u 15., Bukvić u 55., Balango u 75. i Velemir u 80. minutu.

ŽAK: Tešić-Đurić, Rašić (Krstanović), Vukas (Čestner), Drezgić, Carić, Lekaj, B. Trivunović, Berleković (Vidaković), Boban Savić, Bačić, Vulin.

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Bajić, Meseldžija (Bukvić), Bošnjak, L.Kopanja (Kajtez), Antonić, N. Kopanja, Kovačević, Stojisavljević (Balango), Predojević, Velemir.

Porazom oprostili su se Somborci od svojih najvernijih fanova i spustili su zavesu na jednu od svojih najslabijih polusezona u istoriji kluba. Izgubili su od fudbalera mladenovljanske Budućnosti, koji kao da su uspešno odradili lakši trening. Iskusni čuvar mreže gostiju Radivoj Lugonja, ni u jednom trenutku nije ozbiljno intervenisao. Valja istaći da je u 83. minutu meča, fudbaler Budućnosti Strahinja Predojević bio loš izvođač jedanaesterca, pošto je promašio gol Somboraca.

Tvrđava - Maglić 2:0 (2:0)

BAČ: Igralište Tvrđave, gledalaca:300, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Malešević u 15. i Šomoši u 41. minutu, žuti kartoni: Grujić, Šećerov, Vuk Vlajić (Tvrđava), a Čelovski, Rupar (Maglić), crveni karton: Šećerov (Tvrđava) u 33. minutu.

TVRĐAVA: Vuk Vlajić, Vujinović, Šećerov, Šomoši, Marčeta, Malešević, M. Agbaba, Ralević, Milešević, Štrbac (Đenadija), Grujić.

MAGLIĆ: Radišić, M. Ilić, Rupar, Stjepanović, R. Dmitrović, N. Kovačević, Stojisavljević, Preradović, Čelovski (Trojanović), Bogdan Mihajlov (Janjatović), Zelenak (N. Ilić)

Fudbaleri bačke Tvrđave nisu imali lak posao u okršaju za bodove sa upornim i borbenim Maglićanima. Ipak, zabeležili su Bačani i osmi trijumf ove jeseni, pošto su Petar Malešević i Borić Šomoši postigli efektne golove. Više od poluvremena domaća ekipa igrala je sa igračom manje, pošto je Tihomir Šećerov zaradio dva žuta kartona.

VojvodinaBSK 2:0 (prekinuto u 12. minutu)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca:150, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: D. Ranisavljev u 7. i M. Dmitrović u 9. minutu.

VOJVODINA (T): V. Bugarski, Ramić, Mustafović, Turi, M. Ranisavljev, Vulić, M. Dmitrović, Vujanović, D. Ranisavljev, Subić, Vučić.

BSK: Kosovac, Metić, D.Stanković, Beljanski, Božić, Molnar, Salai.

U Tovariševu, kraj utakmice usledio je odmah u njenoj početnoj fazi. Ekspresno, napadači Dušan Ranisavljev i Milovan Dmitrović savladali su golmana Brestovčana Dušana Kosovca i, nedugo posle toga, nije više bilo fudbala. U 12. minutu susreta, „povredio” se jedan igrač gostiju, tako da BSK ostao je sa šestoricom prvotimaca na terenu. Shodno propozicijama, somborski arbitar Nemanja Malbašić morao je da označi završetak meča.

Pripremio: Đ. Štrbac

Crvena zvezda - Delija 3:0 (2:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Markov (Zrenjanin), strelci: Savičić u 2. Miladinov u 28. (iz penala), Gucul u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Maksić 7, Savičić 7, N. Oljača 7, Popeskov 8, Pašić 7 (Mikalački), Perović 7, Petrović 7 (Knežević), A. Oljača 7 (Nedić 7), Miladinov 7, Uzul 7, Gucul 7.

DELIJA: Badrljica 6, Đukić 6, Micin 6, Tot 6 (A. Stepančev), M. Stepančev 6, Miladinov 7, N. Simić 6, D. Simić 7, Barbat 7, Čeleketić 6, Kričković 7.

Domaćin je bez većih problema savladao goste iz Mokrina. Igrali su Ruskoselci dobro, a najbolji igrač na terenu mladi Popesku tri puta je gađao gol, ali lopta nije htela u mrežu.

Gosti su u drugom delu dobro otvorili utakmicu, stvorili su nekoliko šansi, ali mladi golman Ruskoselaca Maksić nije dao da se iznenadi. Tako su se Ruskoselci od prvog dela prvenstva trijumfom oprostili od svojih vernih navijača.

M. Račić

Borac - Kordun 4:1 (0:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 250, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: Maksimović u 50. (iz penala), Stanišić u 68. Cimeša u 75. (augotol), a Stanišić u 85. za Borac, a Jovović u 57. minutu za Kordun. Žuti kartoni: Ponjević, Balango, Lakatoš, Maksimović (Borac), Cimeša, Čekeliš, Jovović (Kordun).

BORAC: Đukić 7, Maksimović 8, Lakatoš 8, S. Kozomora 8, Vjetrović 8, Soldat 8 (Gajić 7), Balango 7 (Glamočanin), Ponjević 8, Jandrić 7, M. Jovanović 9, Stanišić 8 (S. Jovanović).

KORDUN: Miščević 6, Grujin 6, Popović 6, Cimeša 6, Česnovar 6 (Vila 6), Miletić 6, Čekeliš 6, Bogunović 6, Medaković 6, Jovović 8, Čvokić 7.

Čvrstu odbranu fudbalera Korduna domaći igrači su probili tek u drugom poluvremenu. Igrači Borca bili su bolji, i samo su se čekali golovi. Aleksandar Ponjević je u 30. minutu uzdrmao prečku.

Domaći igrači su poveli iz penala, pošto je jedan igrač Korduna loptu zaustavio rukom. Najopasniji igrač gostiju Luka Jovović je izjednačio rezultat. Od tada na terenu postojao samo jedan tim Borca koji su brzim akcijama stvorili dosta šansi. Vladimir Stanišić je u 68. minutu doveo u vođstvo domaće, a samo nekoliko minuta kasnije kapiten gostiju Marko Cimeša autogolom povećao vođstvo Borca. Tačku na pobedu Obrovčana stavio je kapiten domaćih Miodrag Jovanović.

B. Gajić

Polet - Radnički 0:1 (0:1)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija: Đurđević (Aleksa Šantić), strelac: Novović u 27. minutu. Žuti kartoni: Aleksić, Ivanović, Stojković (Polet), F. Milunović, A. Milunović, A. Petković, Kuzmanović (Radnički).

POLET: Ivanović 8, Aleksić 7, Anđelković 7, Doroslovac 6 (A. Stošić 6), S. Stanković 8, Ž, Stanković 8, M. Stošić 6, Jovčić 7, Zec 6 (Stojković 6), Bogdanović 7, Stojiljković 6.

RADNIČKI: Kuzmanović 8, F. Milunović 7, Lazarević 8, A. Milunović 7 (Kocić 7), Santrač 7 (Milojević 7), Novović 8, Kuveljić 7, A. Petković 7, Aleksić 7, Mir. Kesić 8 (M. Kesić), N. Petković 8.

Opštinski rivali prikazali su borbenu igru, ali ne mnogo kvalitetnu. Ratkovčani su za nijansu bili bolji i zasluženo su odneli bodove. Odlučujući gol postigao je Novović, posle proigravanja Nenada Petkovića.

Domaćin je mogao do izjednačenja, ali Nemanja Zec nije iskoristio opravdano dosuđeni penal. Treba napomenuti da su golmani obe ekipe bili vrlo sigurni.

A. Čičić

ŽAK - Budućnost (M) 0:4, Tvrđava - Maglić 2:0, Kulpin - Rusin 2:7, Borac 46 - Kordun 4:1, Budućnost (P) - Omladinac 0:0, Polet - Radnički 0:1, Hercegovac - Slavija 4:0, Vojvodina - BSK 3:0.

1. Hercegovac        15     12     1      2      43:12        37

2. Vojvodina           15     11     2      2      42:18        35

3. Borac                  15     10     2      3      47:21        32

4. Rusin                  15     9      2      4      48:26        29

5. Radnički            15     9      2      4      33:16        29

6. Slavija 15     8      3      4      39:18        27

7. Kordun  15     8      2      5      32:19        26

8. Budućnost (M)        15     7      3      5      37:19        24