Somborska liga: Danojević promašio penal

20.11.2019. 11:10 11:12

Oslabljeni domaćin pružio je žilav otpor lideru na tabeli. Domaćin je poveo golom Komazeca, da bi gosti već u sledećem napadu izjednačili iz penala.

BSK - Hercegovac 2:3 (2:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 80, sudija: Mahotka (Sombor). Strelci: Komazec u 10. i Ćurčija u 42. za BSK, a S. Račić u 12. (iz penala) i u 55. i Ivelja u 74. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Vejnović, Bagić, Savić, Milošević (BSK), a Rodić, Hrnjez, Lukač, L. Račić (Hercegovac). Crveni karton: Savić (BSK).

BSK: Molnar 8, Vejnović 7, Medić 7, Savić 7, Milošević 7, Đurđević 6, Ćurčija 8, Plavšić 7, Komazec 7, Korać (Bagić 7), Danojević 6.

HERCEGOVAC: Lukač 7, Smajić 6 (Vujović 7), Laćarak 7, Rodić 6 (Vukosav 7), Babić 7, Potkonjak 8, Hrnjez 7, Ivelja 8 (L. Račić), S. Račić 8, Dujaković 8, Novčić 7.

Domaći napadač Ćurčija doveo je svoj tim u vođstvo i tako se otišlo na odmor. U nastavku spremniji gosti postigli su dva gola i odneli bodove. Domaćin je mogao izjednačiti ali je Danojević promašio penal, tako da domaćin ima za čim da žali.

A. Čičić

Radnički - Budućnost (P) 1:0 (0:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: Stojakov (Sombor). Strelac: Aleksić u 85. minutu. Žuti kartoni: Crnjanski (Radnički), a Vujasinović i Baćanov (Budućnost).

RADNIČKI: Kuzmanović 7, F. Milunović 7, Lazarević 7, A. Milunović 7, Crnjanski 8, Novović 7 (Santrač 7), Kardinal 7 (Kocić 7), Petković 7, Miloš Kesić 7, Mirko Kesić 7, Aleksić 8.

BUDUĆNOST: Vučinić 6, Popov 7, Alimpić 7, Abayić 8, Agbaba 7, Rajić 7, Maksimović 6 (Baćanov 7), Nešković 6, Vujasinović 7, Kozomora 7, Jelić 7.

Ratkovčani su pobedili teže nego što se očekivalo, ali zasluženo. U prvom delu odlični Crnjanski pogodio je prečku u 22. minutu, iz slobodnog udarca sa 25 metara. U nastavku nije bilo prilika sve do 85. minuta kada je  gol odluke postigao  Jovan Aleksić i tako obradovao svoje saigrače i vernu publiku.

A. Čičić

Maglić  - ŽAK 6:1 (3:0)

BAČKI MAGLIĆ: Igralište Maglića, gledalaca:300, sudija: S. Rašović (Bačka Palanka), strelci: Stojisavljević u 23. i u 27., Zelenak u 42., N. Kovačević u 48., Santrač u 56. i Stjepanović u 86. za Maglić, a Matko u 88. minutu za ŽAK

MAGLIĆ: Radišić, M. Ilić, Rupar (Vasić), Stjepanović, R. Dmitrović, N. Kovačević, Stojisavljević (N. Ilić), Čelovski, Bogdan Mihajlov (Janjatović), Santrač, Zelenak.

ŽAK: Lončar, B. Kovačević (Đenić), Krstanović, Gagicki, Kvrgić (Čestner), N. Dmitrović, Bačić, Lekaj, Savić, Matko, Tišma.

I treću ovojesenju ubedljivu pobedu na svom bunjištu ostvarili su fudbaleri Maglića. Ovoga puta, deklasirali su ekipu somborskoga ŽAK-a, koji je fenjeraš.

Trijumf Maglićana nagovestio je dvostruki realizator Ognjen Stojisavljević, a virtuozni Nemanja Stjepanović zapečatio je je sudbinu Somboraca, u sasvim neravnopravnom nadmetanju. Čast gostiju spasao je hitronogi Nebojša Matko, iz jedne od retkih povoljnih prilika njegove družine.

Budućnost (M) - Vojvodina (T) 1:2 (0:1)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca:300, sudija: D. Mitrović (Odžaci), strelci: Velemir (iz jedanaesterca) u 53. za Budućnost, a M. Dmitrović u 43. i M. Ranisavljev u 60. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Antonić, Bošnjak (Budućnost), a Ramić (Vojvodina).

BUDUĆNOST (M): Bojanić, Prošić, Bukvić (Velemir), Radičić, L. Kopanja, Bošnjak, Jovetić, Stojisavljević (Jurčević),Bajić (N.Kopanja), Balango, Antonić.

VOJVODINA: V.Bugarski, T. Nikolić (G. Stanojev), Ramić, Mustafović, Turi, M. Ranisavljev, Vulić, Vučić, M. Dmitrović (Bašić), D. Ranisavljev, Vujanović (M. Stanojev).

U opštinskom derbiju pobednika odlučivale su nijanse. Iskusni Milovan Dmitrović i lucidni Mita Ranisavljev doneli su izuzetno važna nova  tri boda Tovarišanima  u borbi za jesenjim počastima. Najbolji strelac Mladenovljana Dobrivoje Velemir uspešno izveo je penal i postigao je počasni gol za Budućnost.

Rusin - Tvrađava 4:0 (2:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca:300, sudija: S. Pilić (Kula), strelci: Branković u 20. i u 28. i Davidović u 71. i u 89. minutu, žuti kartoni: Ralević, Vujić, Stupar, Milešević (Tvrđava).

RUSIN: M. Nađ, Veselinović, Holik, B. Nađ (Manjoš), V. Vujović, O. Marković, Branković (Lančužanin), Đukanović, Davidović, Hardi (Bodnar) , F. Vujović.

TVRĐAVA: Vuk Vlajić, Vujić,Vujinović, Šećerov (Štrbac), Šomoši (Stupar), Marčeta, Malešević, M. Agbaba, Ralević, D. Nikolić (Milešević), Grujić.

Potpuno neočekivano, fudbaleri bačke Tvrđave doživeli su debakl u Ruskom Krsturu. Za visoku pobedu Krsturaca najzaslužniji su Bojan Branković i Dejan Davidović, koji su mlađanoga golmana gostiju Vuka Vlajića po dva puta naterali da izvadi loptu iz svoje mreže. Trebalo bi da se apostrofiraju dva evrogola Brankovića, koji su najavili ovakav epilog.

Omladinac (B) - Borac (O) 1:1 (0:0)

BUKOVAC: Igralište Omladinca, gledalaca:150, sudija: D. Nađ (Ruski Krstur), strelci: Tomić u 59. za Omladinac, a Maksimović (iz jedanaesterca) u 72. minutu za Borac, žuti kartoni:Terzija, Marko Jovanoviž (Omladinac), a Jandrić, Lakatoš, Vranac (Borac).

OMLADINAC (B): Milošević, Tomić, Mazinjanin (Vukadinović), Nemanja Mijić, Bognar, Nikola Mijić, Grgić, Terzija (Nenad),Krstić, Marko Jovanović, Matić.

BORAC (O): Đukić, Maksimović, Lakatoš, S. Kozomora, Vjetrović, Ponjević (Vranac), Balango, Gajić, Jandrić, Miodrag Jovanović, Stanišić.

U obostrano pozicionom i tvrdom nadigravanju i nadmudrivanju u Bukovcu, stvoren je mali broj šansi. Ipak, za neki promil bolji utisak ostavili su fudbaleri domaće ekipe. U stvari, Bukovčane kao da je „skamenio„ gol Obrovčana, iz potpuno opravdano  dosudđenog penala. Nisu prvotimci Omladinca imali snage da, do kraja meča, stignu do minimalne pobede.

Pripremio: Đ. Štrbac

Slavija - Polet 3:0 (1:0)

PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Rodić (Apatin), strelci: Marojević u 21. Babić u 58. i Petrović u 75. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Čorda, Babić (Slavija), Marinović (Polet).

SLAVIJA: Brnja, Grnja, Benka, Jušković (Seč), Čorda, Šmit, Kuhta, Marojević (Trivunović), Babić, Petrović (Kotiv), Mušikić.

POLET: Ivanović, Aleksić, Balinović, Doroslovac, Anđelković (Stojiljković), Stanković, Stošić, Jovčić, Zec (Stojković), Bogdanović, Stošić.

Dobra fudbalska predstava u Pivnica u kojoj su domaćini bili bolji i zasluženo su pobedili. Da su napadači domaćih bili prisebniji rezultat bi bio povoljniji. U 21. minutu Marojević je savladao golmana Ivanovića, a u 58. minutu Kuhta je prešao po desnoj strani sve prepreke, nabacio loptu Babiću i poslao loptu u mrežu. U 75. minutu oštri udarac Babića neko od odbrambenih igrača zaustavio loptu rukom, sudija je dosudio penal, a strelac je bio Petrović.

J. Šuster

Rezultati:

Budućnost (M) - Vojvodina 1:2, BSK - Hercegovac 2:3, Slavija - Polet 3:0, Radnički - Budućnost (P) 1:0, Omladinac - Borac 1:1, Kordun - Kulpin 3:0, Rusin - Tvrđava 4:0, Maglić - ŽAK 6:1.