SOMBORSKA LIGA Pobeda za overu prvog mesta

11.06.2024. 16:57 17:03
Izvor: FK Kulpin

BSK - Kulpin 0:2 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Stadion BSK-a, gledalaca 350, sudija: Cvetićanin (Sombor), strelci: Bokan u 60. i Balinović u 84. minutu. Žuti kartoni: Zelenović, Vejinović, Ćurćija, Đurđević (BSK), Ralević, Zelen, Popin (Kulpin). Crveni karton: Balinović (Kulpin).

BSK: Lagundžin 6, Vejinović 7, Divljak 6,5, M. Božić 7, Radaković 7,5, Zelenović 7, Beljanski 6,5, Ćurćija 6 (N. Božić), Korać 6, Stanković 6,5 (Ilić), Đurđević 7.

KULPIN: Popin 7, Ralević 6,5, Balinović 7, Valentik 6,5 (Trivunović 7), Ikrašev 7, Knežević 7, Mrđen 8, Trojanović 6,5, Bokan 7,5, Grujić 6,5, Zelen 7.

Pred prepunim gledalištem viđena je veoma dobra igra. prvi deo protekao je u izjednačenoj igri, bez idealnih prilika. U nastavku, do izražaja je došao kvalitet i fizička spremnost gostiju koji su postigli dva boda, osvojili bodove i prvo mesto i plasirali se u Vojvođansku ligu sever.

A. Čičić

Radnički - Lipar 2:2 (2:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalcaa 50, sudija: Malbašić (Sombor), strelci: Gugleta u 3. Aleksić u 8. za Randički, a Muminović u 60. i Marčetić u 74. minutu za Lipar.

RADNIČKI: Ignjatović 7, Aleksić 7, Glamočanin 6,5, Stojanović 6,5, Kardinal 6,5 (Milunović 6,5), Vlajić 7 (Novaković 6,5), Ćeran 7, Cvetković 7, Trifunović 6,5, Malacko 7, Gugleta 7.

LIPAR: Živko 8, Popović 6,5, Pejić 6,5, Husar 7, Marčetić 7, Avdalović 7, Šegan 7, Lelić 6,5, Barna 7, Sič 6,5 (Muminović 7), Janković 7.

Ratkovčani su brzo došli u vođstvo, a propustili su još pet prilika. Gostujući golman je bio siguran. U nastavku gosti su krenuli na sve ili ništa, postigli su lepe golove i osvojili dragocen bod.

A. Čičić

Rusin - ČSK Pivara 1:1 (0:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca: 200, sudija: G. Nađ (Kula), strelci: Sajanković u 60. za Rusin, a Jovanić (iz jedanaesterca) u 63. minutu za ČSK Pivaru.

RUSIN: M. Nađ, S. Toma, Holik, A. Kočiš (Kršić), Marojević, Božović (Hrnčar), Sušić (Iličić), Sajanković (Budinski), Čapko, I.Jovanović (Šomođi), Černok.

ČSK PIVARA: M.Tankosić, Đumić, Milošević, Vulević, Erak, M. Ileš (Majstorović), D. Ileš, Milanov, Jovanić (Dragić), Kecman (Jelečanin), Šoven.

Po jedan gol postigli su rivali i, na svoj konto, upisali su po jedan bod, i, to je i najrealniji epilog.

Đ. Št.

Krila Krajine - Budućnost (G) 1:3 (1:1)

BAČKA PALANKA: Stadion USR Tikvara, sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: Šikman u 42. za Krila Krajine, a Adamek u 18. i u 68. i Žemberi u 83. minutu za Budućnost, žuti kartoni: M. Jovanović, Lučar, Medan (Krila Krajine), a V. Hrnjez (Budućnost).

KRILA KRAJINE: D.Čivčić, M. Jovanović, Lučar, Medan (Trifunović), Radić (Paroški), Zelinčević (Đokić), Radivojević, Vuleta (I. Maletin), Šikman, Budisavljević (M. Čivčić), Kralj.

BUDUĆNOST: Đ. Krndija, V. Hrnjez, Leđanac (Zahorec), Srnka, Adamek, Semartonski (Inđić), Tasić (Topoljski), Nemet, Žemberi, Duvnjak, Sikirić (Kućenič).

.           Đ.Št.

ŽAK - Borac (O) 3:0 (2:0)

SOMBOR: Igralište pored Železničke stanice, gledalaca: 300, sudija: M.Dražić (Bačka Palanka), strelci: Drvar u 18., Čuljak u 36. i Makar u 69.minutu, žuti karton: N.Glamočanin (ŽAK).

ŽAK: J. Narančić, Vidović, Banić (Dabić), Drvar, Čuljak (Nikolić), Šimunov (Horvat), N.Glamočanin (M.Marković), Krstić, Milić (Smolović), Makar, Grgić.

BORAC (O): M.Đukić, Vlaisavljević, Vjetrović, Soldat, Milovac, Stanković (Vranac), Radivojkov, V. Stanišić, N. Glamočanin, Radman, Ćosić.

Đ. Št.

ŽAK - Borac (O) 3:0, Rusin - ČSK Pivara 1:1, Budućnost (M) - Kula 3:0, Crvenka - Budućnost (P) 2:5, Soko - Polet 1:5, Krila Krajine - Budućnost (T) 1:3, BSK - Kulpin 0:2, Radnički (R) - Lipar 2:2.

1. Kulpin      30        24        3          3          92:24   75

2. Buduć. (P)  30        22        7          1          92:18   73

3. Buduć. (G)   30        23        2          5          81:32   71

4. ŽAK          30        16        4          10        54:46   52

5. Radnički   30        13        6          11        66:39   45

6. Borac         30        12        6          12        43:47   42

7. Buduć. (M) 30        12        5          13        44:49   41

8. Crvenka     30        11        5          14        61:71   38