117.0614
108.3501

Сомборска лига: Крстурци блистали у дербију

23.10.2020. 10:56 10:57

Бриљантно издање фудбалера Русина у дербију. Није ни мало Крстурце збунио водећи гол Ратковчана.

Русин - Раднички (Р) 6:1 (3:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина,  судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Данојевић у 25.,Сајанковић у 30., 37. и  66., Рац у 61. и Ф. Вујовић у 77. за Русин, а Алексић у 23. минуту за Раднички, жути картон: Лазаревић (Раднички), црвени картон: Лазаревић (Раднички).

РУСИН: Калинић, Кочиш, Холик (Будински), Ланчузанин, В. Вујовић, Сајанковић, Ф. Вујовић, Данојевић (Тома), Ђукановић (Виславски), Кулић (Иличић), Рац.

РАДНИЧКИ (Р): Игњатовић, Алексић, Лазаревић, Петковић, Кесић, Сантрач (Комар), Ђеримовић, Станојевић, Кувељић (Ивановић), Кардинал, А. Милуновић.

То као да им је био подстицај да заиграју полетно и офанзивно. Приморали су голмана гостију Драгослава Игњатовића да, чак, у шест наврата капитулира. Нарочито се истакао млађани првотимац Русина Матеј Сајанковић, који је постигао три ефектна гола.

Ђ. Штрбац

Кордун - Будућност (П) 2:2 (1:2)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Козлина у 36. и Вуковић (из једанаестерца) у 90. за Кордун, а Николић у 4. и Марић у 16. минуту за Будућност, жути картони: Медаковић, Секулић (Кордун), а Дражић, Попов, Ј. Баћанов (Будућност), црвени картон: З. Баћанов (Будућност).

КОРДУН: Цурновић, Д. Шаула (Медаковић), В.Ковачевић (Мирко Чекелиш), Чешновар, Мацановић, Н.Шаула, Анитић, Миле Чекелиш, Козлина, Карас, Вуковић.

БУДУЋНОСТ (П): Дразић, Попов, J.Baćanov, Марић (Z.Baćanov), Кнежевић, Козомора, Николић, Гајић, Тривуновић, Плавански (Јелић), А.Ковачевић.

Силовито кренули т фудбалери парошке Будућности. Брзим гловима Дејана Николића и Стефана Марића, гости стекли предност.  Али, упорни и борбени Кордунаши, преко Душана Козлине,смањили су заостатак. Да би, у финишу утакмице, искусни Младен Вуковић, прецизним поготком са беле тачке, анулирао вођство протиуника, а своју екипу спасао је од новог пораза.

Ђ. Шт.

Борац - Задругар 4:0 (3:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: С. Баланго у 17. и 44. С. Јовановић у 35. и Јандрић у 55. минуту. Жути картони: Гламочанин, С. Јовановић (Борац).

БОРАЦ: Ђукић, Вујиновић 8, Гламочанин 7 (Дробњак 7), Лакатош 8, Вранац 8, Попадић 7 (Танкосић 7), С. Баланго 9, Гајић 7 (Станковић), Јандрић 8, С. Јовановић 8 (Николић), Д. Баланго 8.

ЗАДРУГАР: Пјевић 6, Мочић 6, Јовановић 6, Вуковић 6, Илић 7, Кања 6, Ранчић 6, Кончаревић 6, Мрђеновић 7, Тасић 6, Миличевић 7.

Одличном игром у оба полувремена домаћи играчи су ту игру искористили да са четири гола забележе убедљиву победу. Централна фигура овог сусрета био је Саша Баланго, играч Борца, који је поред два изванредна гола својим продорима и асистенцијама заслужио епитет најбољег играча на утакмици. На пас Саше Баланга још су се у стрелце уписали Стеван Јовановић и центарфор Милош Јандрић. Тренер Борца на овој утакмици дао је шансу и млађим играчима у другом полувремену, који су оправдали његово поверење. Гости нису били опасан ривал за сигурну одбрану Борца, осим два продора Мрђеновића.

Б. Гајић

Резултати:

ЖАК - Славија 0:2, Кулпин - Полет 2:0, Маглић - Будућност (М) 2:2, Борац (БГ) - Тврђава 6:2, Омладинац - БСК 2:2, Русин - Раднички (Р) 6:1, Будућност (Г) - Станишић 2:4, Борац - Задругар 4:0, Кордун - Будућност (П) 2:2.