Somborska liga: Krenuli i Mladenovljani

10.10.2017. 09:07 09:09

Budućnost - Vojvodina (T) 2:1 (2:0)

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca: 150, sudija: P. Vračar (Sombor), strelci: Tasić u 19. i Lovre u 31. za Budućnost, a Miličević u 52. minutu za Vojvodinu, zuti kartoni: Tasić, Stoisavljević (Budučnost), a Vujanović, T. Nikolić, Miličević, Vučić, Cvijić (Vojvodina)

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Tasić (Stoisavljević), Vulić, Lovre, Bukvić, Knežević (Nešticki), Dujaković, Miladinović (Šatara), Zeljević, Jovanić, Antonić.

VOJVODINA (T): Dukić, T. Nikolić, D. Nikolić (Milovanov), Mustafović, Turi, Cvijić, G. Stanojev, Miličević, Vučić, Vujanović, M. Stanojev (Ranisavljev).

Predvođeni sa klupe novim trenerom Rajkom Ivkovićem, fudbaleri Budućnosti zabeležili su minimalnu, ali potpuno zasluženu pobedu. Za nova tri boda Mladenovljana najzaslužniji su Vladimir Tasić i Strahinja Lovre, koji su golmana Tovarišana Dejana Dukića primorali na kapitulaciju.

Đ. Štrbac

Crvenka - Kula 3:0 (3:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Yomba”, gledalaca oko 100, sudija: Stojčević (Sombor), strelci: J. Radmanović u 3. J. Subotić u 14. i M. Subotić u 31. minutu. Žuti kartoni: Perović, Ilić (Crvenka).

CRVENKA: Đuričić, Dragović 6 (Ilić 6), Ivić 7, J. Subotić 7, M. Radmanović 7, M. Subotić 7, Faćol 6 (Radulović), J. Radmanović 7, Kerekeš 7, Perović 7, Jovović 6 (Đuričković).

KULA: Mil. Radulović 8, Tapaji 6, Mir. Radulović 6, Popović 6, Jokić 6, Zlatić 6 (Tešović 6), Mitrić 6 (Babić), Bukeilović 6, Kukolj 6 (Vojnović), Anđelković 7, Žarić 7.

Postalo je uobičajeno da fudbaleri Crvenke sve neizvesnosti u pogledu ishoda otklone na početku susreta, da bi ostatak protekao uz manje uzbuđenja. Ako ga je i bilo u nekoliko navrata, sa dobrim prilikama za povećanje vođstva, rezultat je ostao nepromenjen zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Mileta Radulovića.      T. Jovović

Mladost (K) - Rusin 1:2 (1:0)

KRUŠČIĆ: Stadion Mladosti, gledalaca: 250, sudija: M. Maravić (Crvenka), strelci: Kišjuhas u 8. minutu za Mladost, a Pavlović u 54. i Farkaš u 81. minutu za Rusin, žuti kartoni: Kišjuhas, Krstović, Ilić, Balević, Jokić, Grdinić (Mladost), a Malacko, Farkaš, Koçić (Rusin).

MLADOST (K): Mirković, Varga, Radojičić, Maksimović (Jokić), Komazec, Ilić, Pap (Jerković), Kišjuhas, Krstović, Grdinić, Balević.

RUSIN: Z. Oros, Fekete, Hrnčar, Holik, Malacko, Pavlović, B. Oros, Đukanović (Farkaš), Branković, Čizmar (Sajanković), Orsag (Kočiš).

Mnogo uzbuđenja i obostranu borbenost doneo je derbi susret između opštinskih rivala. Svakom od protivnika pripalo je po jedno poluvreme, a minimalnoj pobedi, na kraju, radovali su se fudbaleri Rusina. Prvi gol gostiju postigao je Dejan Pavlović, koji je, posle kornera, glavom smestio loptu u mrežu. Rezervista Petar Farkaš je  u finišu meča, stavio tačku na brzu i preciznu kontru gostiju.

Đ. Štrbac

ŽAK - Slavija 1:2 (1:0)

SOMBOR: Stadion ŽAK-a, gledalaca 50, sudija: Nađ (Ruski Krstur), strelci: Delija u 6. za ŽAK, Mirković u 47. i 79. minutu za Slaviju. Žuti karton: Macanović (ŽAK), Tešanović (Slavija). Crvenni karton: Pljuco (Slavija)

ŽAK: Lagunyić, Šimunov, Olujić, Ljuština (Stojakov), Macanović, Kovačević, Bubnjević, Delija (Makić), Komšanac, Đukanović (Antal), Ćuljak.

SLAVIJA: Brnja, Mih. Žigmund, Vl. Kuhta, Nimet, Mirković, Kotiv (J. Žigmund), Sekeruš (Babić), Petrović, Pljuco, Tešanović, Vl. Kuhta (Benka).

Dobra fudbalska predstava u Somboru. Na kraju su se radovali gosti koji su skoro sat vremena igrali sa igračem manje, jer je sudija isključio Pljucu. Tokom dugog poluvremena gosti su više napadali i pobedili. U 6. minutu grešku Vladimira Kuhte iskoristio je Delija i savladao golmana gostiju. Do izjednačenja je došlo u 47. minutu posle akcije Nimeta, lopta je došla do Mirkovića koji je glavom poslao loptu iza leđa golmana Lagunyije. U 79. minutu je Mirković po drugi put poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

J. Šuster

Crvenka - Kula 3:0, Budućnost (M) - Vojvodina 2:1, Hercegovac - Lipar 0:0, Borac (BG) - Stanišić 1:2, Krila Krajine - Stari grad 3:0, ŽAK - Slavija 1:2, Budućnost (P) - Hajduk Junior 1:1, Mladost (K) - Rusin 1:2.

1. Stanišić              9      9      0      0      34:5  27

2. Crvenka                 9      7      1      1      31:12        22

3. Hajduk Jun.             9      5      3      1      29:10        18

4. Kr. Krajine            9      4      4      1      21:6  16

5. Slavija                  9      5      1      3      14:16        16

6. St. Grad                  9      5      0      4      18:12        15

7. Buduć.  (M)             9      4      2      3      17:13        14

8. Rusin                      9      4      2      3      18:20        14