SLS: Malbašić matirao Surduličane

29.07.2017. 23:18 23:27
Izvor: Dnevnik/Jelena Grlić/Ilustracija

Fudbaleri Vojvodine lako su  pobedili Radnik, ni jednog trenutka Surduličani nisu uspeli da pariraju razigranim fudbalerima iz Novog Sada.

Ustvari sve rešeno u prvih dvadesetak minuta kada su “crveno - beli sa dva divna pogotka stekli nenadoknadivu prednost.Prvo poluvreme proteklo je u jakom ritmu sa dosta lepih poteza na obe strane. Vojvodina je došla u vođstvo u 9. minutu. Brzom kontrom Novosađani su preko Subotića stekli prednost. Gosti su nastavili da igraju u istom ritmu i u 17. minutu duplirali prednost. Domaća odbrana je zastala,  a brzonogi Malbašić to znalački iskoristio i sa ivice šesnaesterca matira Čančarevića.

Domaći su u 20. minutu imali priliku da smanje rezultat. Radović je šutirao,  a lopta otišla iznad prečke. Minut kasnije Radnik je imao novu šansu.. Milovanović je šutirao sa dvadesetak metara a lopta otišla pored leve stative. U 24. minutu napadač Radnika, Radović, je pokušao da iznenadi Rockova, ali golman Novosađana je bio oprezan i otklonio opasnost. U 34. minutu Milovanović je šutirao a Rockov krajnjim naporom loptu izbacio u ponje.

Novosađani su novu priliku imali u 35. minutu. Malbašić je šutirao veoma jako ali Čančarević bio na mestu. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti, Planić je šutirao ali i promašio.

Prvo uzbuđenje u nastavku je viđeno u 51. minutu, Pejčić je šutirao iz daleka, a Rockov sigurno uhvatio loptu. U 54. minutu ponovo je domaća odbrana pogrešila a Malbašić još jednom pogodio pravo mesto. .

U finišu utakmice Novosađani dolaze i do četvrtog pogotka.Bempah  je šutirao po zemlji i pogodio pravo mesto.Kvalitetna ekipa Vojvodine zasluženo je odnela bodove Surdulice.

S. Ž.

Radnik – Vojvodina 0:4 (0:2)

SURDULICA: Gradski stadion, gledalaca 1.500, sudija: Lukić (Beograd), strelci: Subotić u 9. Malbašić u 17. i 54. i Bempah u 85. minutu. Žuti kartoni: Tanasin, Bulatović, Keremeh, Mićić (Radnik), Bureković, Nešković (Vojvodina).

RADNIK: Čančarević 7, Milovanović 6, Bulatović 6, Stanković 5 ( Pavlović), Keremeh 5, Radović   6, Gojković 6, Pejčić 6, Žakula 5 ( Jovanović), Tanasin 5 (Mićić 6), Zlatanović 5.

VOJVODINA : Rockov 7, Alveš 7, Lakićević 7, Planić 7, Mesarević, 7 (Nešković 7), Subotić 7, Malbašić 8 (Mihajović), Vukasović 7, Bureković 7, (Antić 7), Jovančić 7, Bempah 7.

SUPERLIGA SRBIJE – 2. KOLO

SURDULICA: Radnik – Vojvodina        0:4 (0:2)

ČAČAK: Borac – Spartak    0:4 (0:2)

BAČKA PALANKA: Bačka – Voždovac   0:3 (0:0)  ŠABAC: Mačva – Zemun      1:0 (1:0)

BEOGRAD: Partizan – Javor        2:1 (1:0)

BEOGRAD: Čukarički – Napredak        2:0 (0:0)