104.8191

СЛС: Малбашић матирао Сурдуличане

29.07.2017. 23:18 23:27
Извор: Dnevnik/Jelena Grlić/Ilustracija

Фудбалери Војводине лако су  победили Радник, ни једног тренутка Сурдуличани нису успели да парирају разиграним фудбалерима из Новог Сада.

Уствари све решено у првих двадесетак минута када су “црвено - бели са два дивна поготка стекли ненадокнадиву предност.Прво полувреме протекло је у јаком ритму са доста лепих потеза на обе стране. Војводина је дошла у вођство у 9. минуту. Брзом контром Новосађани су преко Суботића стекли предност. Гости су наставили да играју у истом ритму и у 17. минуту дуплирали предност. Домаћа одбрана је застала,  а брзоноги Малбашић то зналачки искористио и са ивице шеснаестерца матира Чанчаревића.

Домаћи су у 20. минуту имали прилику да смање резултат. Радовић је шутирао,  а лопта отишла изнад пречке. Минут касније Радник је имао нову шансу.. Миловановић је шутирао са двадесетак метара а лопта отишла поред леве стативе. У 24. минуту нападач Радника, Радовић, је покушао да изненади Роцкова, али голман Новосађана је био опрезан и отклонио опасност. У 34. минуту Миловановић је шутирао а Роцков крајњим напором лопту избацио у поње.

Новосађани су нову прилику имали у 35. минуту. Малбашић је шутирао веома јако али Чанчаревић био на месту. Последњу прилику у првом полувремену имали су гости, Планић је шутирао али и промашио.

Прво узбуђење у наставку је виђено у 51. минуту, Пејчић је шутирао из далека, а Роцков сигурно ухватио лопту. У 54. минуту поново је домаћа одбрана погрешила а Малбашић још једном погодио право место. .

У финишу утакмице Новосађани долазе и до четвртог поготка.Бемпах  је шутирао по земљи и погодио право место.Квалитетна екипа Војводине заслужено је однела бодове Сурдулице.

С. Ж.

Радник – Војводина 0:4 (0:2)

СУРДУЛИЦА: Градски стадион, гледалаца 1.500, судија: Лукић (Београд), стрелци: Суботић у 9. Малбашић у 17. и 54. и Бемпах у 85. минуту. Жути картони: Танасин, Булатовић, Керемех, Мићић (Радник), Бурековић, Нешковић (Војводина).

РАДНИК: Чанчаревић 7, Миловановић 6, Булатовић 6, Станковић 5 ( Павловић), Керемех 5, Радовић   6, Гојковић 6, Пејчић 6, Жакула 5 ( Јовановић), Танасин 5 (Мићић 6), Златановић 5.

ВОЈВОДИНА : Роцков 7, Алвеш 7, Лакићевић 7, Планић 7, Месаревић, 7 (Нешковић 7), Суботић 7, Малбашић 8 (Михајовић), Вукасовић 7, Бурековић 7, (Антић 7), Јованчић 7, Бемпах 7.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ – 2. КОЛО

СУРДУЛИЦА: Радник – Војводина        0:4 (0:2)

ЧАЧАК: Борац – Спартак    0:4 (0:2)

БАЧКА ПАЛАНКА: Бачка – Вождовац   0:3 (0:0)  ШАБАЦ: Мачва – Земун      1:0 (1:0)

БЕОГРАД: Партизан – Јавор        2:1 (1:0)

БЕОГРАД: Чукарички – Напредак        2:0 (0:0)