Saudijski fudbaleri ignorisali minut ćutnje žrtvama u London

08.06.2017. 16:25 16:34
Izvor: Tanjug

ADELEJD: Saudijske Arabije ignorisali su uoči utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo minut ćutanja za žrtve terorističkih napada u Londonu, tokom kojeg su njihovi navijači pevali.

Kako prenosi klix.ba, reprezentacija Australije pobedila je u Adelejdu sa 3:2 Saudijce, u okviru 8. kola treće runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje se 2018. održava u Rusiji, ali je meč obeležilo nesvakidašnje ponašanje fudbalera Saudijske Arabije.

Dok su Australalijanci stajali zagrljeni na centru i odavali počast žrtvama terorističkih napada u Londonu, Saudijci su nezainteresovano i razdvojeni ostali na svojoj polovini i čekali početak meča.

Navodi se da je ovaj njihov gest naišao na veliko neodobravanje domaćih navijača, dok su, prema pisanju australijskih medija, gostujući navijači iz Saudijske Arabije pevali za vreme minuta ćutanja.