105.2585

Саудијски фудбалери игнорисали минут ћутње жртвама у Лондон

08.06.2017. 16:25 16:34
Извор: Tanjug

АДЕЛЕЈД: Саудијске Арабије игнорисали су уочи утакмице квалификација за Светско првенство минут ћутања за жртве терористичких напада у Лондону, током којег су њихови навијачи певали.

Како преноси klix.ba, репрезентација Аустралије победила је у Аделејду са 3:2 Саудијце, у оквиру 8. кола треће рунде квалификација за Светско првенство које се 2018. одржава у Русији, али је меч обележило несвакидашње понашање фудбалера Саудијске Арабије.

Док су Аустралалијанци стајали загрљени на центру и одавали почаст жртвама терористичких напада у Лондону, Саудијци су незаинтересовано и раздвојени остали на својој половини и чекали почетак меча.

Наводи се да је овај њихов гест наишао на велико неодобравање домаћих навијача, док су, према писању аустралијских медија, гостујући навијачи из Саудијске Арабије певали за време минута ћутања.