PRVA NOVOSADSKA LIGA Moravac odlučio derbi

10.10.2023. 09:39 09:46
Izvor: NSU

Šajkaš - Sirig 2:0 (0:0)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 300, sudija: Sekulić (Novi Sad), strelci: Moravac u 32 i 83. minutu.

ŠAJKAŠ: Martinović, Gojkov, Kotuljač, Alempić, Zaov, Maljurić (od 69. Stanković), Savić, Marcikić (od 69. Karas), Veselinović, Nikolaš, Moravac (od 89. Milanović).

SIRIG: Šovljanski, Rajačić (od 46. Brežnjak), Kosić, Petrović, Ivanović (od 81. Narančić), Bogojević (od 59. Grujičić), Mijić, Polić, Grgić )(od 46. Vukelja), Prodanov, Tatić.

ZBog kazne Koviljčani su Sirižane ugostili u Kaću, ali to i n ije smetalo da u derbiju uknjiže sigurnu pobedu.  Utakmica nije bila lepa, ali je bila borbena, vodio se pravi mali rat za svaku loptu. Prvo uzbuđenje bilo je u 31. minutu kada su gosti mogli da povedu. Bogojević je poslao sjajnuloptu u prostor za Polića koji je izašao sam pred Martinovića ali je njegov udarac otišao pored stative.

Već u narednom mitu Koviljčani su poveli. Savić se izborio za loptu i uz dosta muke uposlio Moravca koji je udarcem iz prve prevario istrčalog Šovljanskog i postigao pogodak.

U drugom  delu Koviljani su diktirali tempo, ali raspoloženi čuvar mreže Siriga Šovljanski uspevao je u nekoliko navrata da pravovremenim intervencijama da sačuva svoju mrežu. Mladi Savić je imao lepu priliku, ali je biko sebičan, Imali su i domaći sreće par minuta kasnije. Nešto lošiju reakciju Martinovića nije kaznio kapiten Siriga Kosić.  Drugi gol Koviljčani su postigli u 83. minutu, a strelac je ponovo bio konfuzija u odbrani plavih i novi pogodak Moravca. Iskusni napadač ukrao je loptu poslednjoj liniji i rutinski šutirao pored golmana.

D. R.

Hajduk - Petrovaradin 0:3 (0:0)

ČURUG: Igralište Hajduka, gledalaca oko 150. Sudija Subašić (Veternik), strelci: Karanović u 48. Šimulija u 57. i Budečević u 79. minutu. Žuti kartoni: Lazić (Hajduk). Reljić(Petrovaradin), crveni karton: Markov (Hajduk).

HAJDUK: Šarić 5, Srećkov 6, Tegeltija 6 (Suvajac), Lazić 6, Yambas 6, Marković 6, Rosić 6, Markov 5, Šolaja 5 (Dragin), Marić 6 (Zec), Šepa 5 (Topić).

PETROVARADIN: Reljić 8, Berić 7, Šimulija 7, Karanović 8 (Domazetović), Pavlov 7, Pavkov 7, Dugonjić 7 (Budečević 7), Adamek 7 (Papuga), Kovačević 7 (Senderak), Mudrić 8

Posle sasvim solidno odigranog prvog dela igre od strane fudbalera Hajduka niko nije mogao da pretpostavi da će gosti u drugom delu lako i bez većih problema stići do ubedljive pobede. Gol Zorana Karanovića na samom početku drugog dela igre umnogome je odredio tok utakmice. Odmah potom je usledio isključenje domaćeg igrača Draganu Markovu, a potom je, posle šuta Mileta Šimulije, kapiten domaćih, Ljubiša Šarić, nespretnom intervencijom častio goste golom.

Tačku na ubedljivu pobedu gostiju stavio je rezervista Milan Budečević.

P. Bundalo

Proleter - Bačka (B) 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion Proletera na Slanoj bari, gledalaca 100, sudija: Dinovski (Novi Sad), strelac: Sekulić u 8. minutu. Žuti kartoni: Devušić, Putnik (Proleter), M. Marković, Panić, Pavlov, Grlica (Bačka).

PROLETER: Popin, Pavlović, Popović, Sekulić, Suvajyić, Petković (Rašiovan), Vitanović (Crnić), Delušić (Jeremić),Ćulum (Krstevski), Putnik,Ćupić.

BAČKA: Lošić, Dudić (Papić), Popović (Viši), M. Marković, D. Marković, Gavranić, N. Pavlov (Grlica), Mrvičin (Spiridonović), Panić, Mandić, R. Pavlov (Kuriš).

U derbiju začelja fudbaleri Proletera stigli su do važne pobede. Jedini pogodak postigao je Stranjiha Sekulić već u 8. minutu. U nastavku meča Slanobarci imali više od igre, ali su se gosti dobro branili, ali u napadu su bili slabi.

A. R.

Fruškogorski partizan - Bačka (Đ) 2:0 (1:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 100, sudija: Akin (Futog), strelci: V. Dević u 38. i Antonić u 59. minutu. Žuti kartoni: D. Trivunovići zekolja (Bačka).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Lalić, D. Dević, Antonić (Jovetić), Gayić, V. Dević, Dulić, Srdanović (Jevtić), Stojanović (Bjelić), Poznanović (Čavić), Kantar, Malinović.

BAČKA: A.Lišić, D. Trivunović, Zekonja, Stanković (Dejanović), Vujović, Đurić, Ž. Trivunović (D. Topčiov), Dangubić, Rogić, Dejan Trivunović (S. Topčiov), Rac.

Sigurnom igrom fudbaleri Fruškogorskog partizana došli do pobede protiv Đurđevčana. Domaći su dva puta savladali Aleksandra Lišića.

D. R.

Crvena zvezda - ŽSK 2:1 (2:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezda na Vidovdanskom naselju, gledalaca 120, sudija. Veselinović (Novi Sad), strelci: Bošnjak u 13. i Haljizi u 44. za Crvenu zvezdu, a Pinjo u 28. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Muratović (Crvena zvezda), Đurđić (ŽSK).

CRVENA ZVEZDA: Kosturanov, Bajić, Dušanić, Hajrizi, Mijić, Milak, Lučić, Petrović, Bošnjak, Muratović (Bandić), Stanković (Puaček).

ŽSK: Bajt, Bogdanov, Boroja, Đurđić, Tanasić, Kronić, Karać, Markov, Ninković, Pinjo, Blagojević (Grbić).

Bila je to izjednačena igra, ali za nijansu domaći su bili bolji i došli do pobede. Poveli su domaćini golom Bošnjaka, međutim, petnaestak minuta kasnije Pinjo je izjednačio rezultat. Pred kraj prvog dela Mirsad Hajrizi je posle sjajne akcije doveo domaći tim do vođstva koji je bio i krajnji ishod utakmice.

V. O.

Susek - Jugović 0:0

SUSEK: Igralište SUseka, gledalaca 50, sudija: Stojšić (Novi Sad). Žuti kartoni: Krstić (Susek), Potkonjak (Jugović).

SUSEK: Cvetinović, Vokić (Balaš), Krstić, Celin, Kolar, Starčević, Popović, Zec (Pavlović), Tegeltija, Šovljanski, Karaklajić.

JUGOVIĆ: Srdanović, Gavrilov, Potkonjak, Vuletić, Subotin, Srdić, Nikolić (Đekić), Babić, Mudri, Ilić (Nikolić), Gvozdenović.

Slabu utakmicu su odigrali fudbaleri Suseka i Jugovića. Uglavnom se igralo na sredini terena, nije bilo uzbuđenja, a na kraju su i mreže mirovale.

Đ. Š.

Jedinstvo - Futog 2:0 (1:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 80. sudija: Kizić (Novi Sad), strelac: Stanićić u 29. i 50. minutu. Žuti kartoni: Klincov (Jedinstvo), Ardalić (Futog).

JEDINSTVO: R. Tepić, Teofilović (Banjac), Dimić, Stančić, Rankov, Klincov, Bubnjević, Garić, M. Tepić (B. Tepić), Mihajlović, Zukić.

FUTOG: Ivanišević, Mir. Beronja, Trifunović, Mih. Beronja, Vulić, Popović, Gemović, Medić, Glišić, Ardalić, Dragutinović.

Gospođinčani su najzad pobedili posle dobre igre uspeli su da savladaju desetkovani tim Futoga, a najbolji na terenu je bio Darko Staničić koji je dva puta pogodio mrežu Ivaniševića.

M. K.

Omladinac - Fruškogorac 1:2 (0:2)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Milojević (Novi Sad), strelci: Stojanović u 53. (iz penala), za Omladinac, Radaković u 11. i 38. (iz penala) minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Ćurčić (Omladinac), Krpović /Fruškogorac). Crveni karton:  Zeljković  (Omladinac).

OMLADINAC: Zeljković, Martinović, Licenberger (Dragišić), Stojanović, Jovanović (Nakomčić), Đorđević, Đukanović (Subotić), Sarić, Savić, Makarić (Bakić), Dubačkić.

FRUŠKOGORAC: Rankov, Paunić (Krpović), Andriga, Dragojlović (Đurko), Malešević (Glišić), Radaković, Stajić, Pavlović (Ranisavljević), Tucakov, Petrović, Mir. Popadić (Mil. Popadić).

Bilo je burno u Stepanovičevu. Gosti iz Sremske Kamenice su poveli u 11. minutu preko Radakovića, a u 53. minutu sudija Milojević, do je revoltirao Dragana Zeljkovića, koji je zaradio žuti, a potom i crveni. Na gol je morao Luka Dragišić, a sa bele tačke Radaković je udvostručio vođstvo gostiju. U nastavku fudbaleri Omladinca su bili bolji i uspeli posle penala da smanje rezultat, a nisu imali snage da izjednače rezultat.

V. S.

Proleter - Bačka (B) 1:0, Fruškogorski partizan - Bačka (Đ) 2:0, Crvena zvezda - ŽSK 2:1, Susek - Jugović 0:0, Hajduk - Petrovaradin 0:3, Šajkaš - Sirig 2:0, Jedinstvo - Futog 2:0, Omladinac - Fruškogorac 1:2.

1. Šajkaš 9      7      2      0      25:5  23

2. Fruškogorac 9      6      3      0      34:10        21

3. Sirig    9      6      2      1      16:5  20

4. Petrovara.    9      5      3      1      25:6  18

5. Fr. partizan 9      5      3      1      20:16        18

6. Jugović 9      5      1      3      15:8  16

7. Jedinstvo      9      5      0      4      17:27        15

8. Futog    9      4      2      3      17:11        14