ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Моравац одлучио дерби

10.10.2023. 09:39 09:46
Извор: НСУ

Шајкаш - Сириг 2:0 (0:0)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 300, судија: Секулић (Нови Сад), стрелци: Моравац у 32 и 83. минуту.

ШАЈКАШ: Мартиновић, Гојков, Котуљач, Алемпић, Заов, Маљурић (од 69. Станковић), Савић, Марцикић (од 69. Карас), Веселиновић, Николаш, Моравац (од 89. Милановић).

СИРИГ: Шовљански, Рајачић (од 46. Брежњак), Косић, Петровић, Ивановић (од 81. Наранчић), Богојевић (од 59. Грујичић), Мијић, Полић, Гргић )(од 46. Вукеља), Проданов, Татић.

ЗБог казне Ковиљчани су Сирижане угостили у Каћу, али то и н ије сметало да у дербију укњиже сигурну победу.  Утакмица није била лепа, али је била борбена, водио се прави мали рат за сваку лопту. Прво узбуђење било је у 31. минуту када су гости могли да поведу. Богојевић је послао сјајнулопту у простор за Полића који је изашао сам пред Мартиновића али је његов ударац отишао поред стативе.

Већ у наредном миту Ковиљчани су повели. Савић се изборио за лопту и уз доста муке упослио Моравца који је ударцем из прве преварио истрчалог Шовљанског и постигао погодак.

У другом  делу Ковиљани су диктирали темпо, али расположени чувар мреже Сирига Шовљански успевао је у неколико наврата да правовременим интервенцијама да сачува своју мрежу. Млади Савић је имао лепу прилику, али је бико себичан, Имали су и домаћи среће пар минута касније. Нешто лошију реакцију Мартиновића није казнио капитен Сирига Косић.  Други гол Ковиљчани су постигли у 83. минуту, а стрелац је поново био конфузија у одбрани плавих и нови погодак Моравца. Искусни нападач украо је лопту последњој линији и рутински шутирао поред голмана.

Д. Р.

Хајдук - Петроварадин 0:3 (0:0)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 150. Судија Субашић (Ветерник), стрелци: Карановић у 48. Шимулија у 57. и Будечевић у 79. минуту. Жути картони: Лазић (Хајдук). Рељић(Петроварадин), црвени картон: Марков (Хајдук).

ХАЈДУК: Шарић 5, Срећков 6, Тегелтија 6 (Сувајац), Лазић 6, Yambas 6, Марковић 6, Росић 6, Марков 5, Шолаја 5 (Драгин), Марић 6 (Зец), Шепа 5 (Топић).

ПЕТРОВАРАДИН: Рељић 8, Берић 7, Шимулија 7, Карановић 8 (Домазетовић), Павлов 7, Павков 7, Дугоњић 7 (Будечевић 7), Адамек 7 (Папуга), Ковачевић 7 (Сендерак), Мудрић 8

После сасвим солидно одиграног првог дела игре од стране фудбалера Хајдука нико није могао да претпостави да ће гости у другом делу лако и без већих проблема стићи до убедљиве победе. Гол Зорана Карановића на самом почетку другог дела игре умногоме је одредио ток утакмице. Одмах потом је уследио искључење домаћег играча Драгану Маркову, а потом је, после шута Милета Шимулије, капитен домаћих, Љубиша Шарић, неспретном интервенцијом частио госте голом.

Тачку на убедљиву победу гостију ставио је резервиста Милан Будечевић.

П. Бундало

Пролетер - Бачка (Б) 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион Пролетера на Сланој бари, гледалаца 100, судија: Диновски (Нови Сад), стрелац: Секулић у 8. минуту. Жути картони: Девушић, Путник (Пролетер), М. Марковић, Панић, Павлов, Грлица (Бачка).

ПРОЛЕТЕР: Попин, Павловић, Поповић, Секулић, Suvajyić, Петковић (Рашиован), Витановић (Црнић), Делушић (Јеремић),Ћулум (Крстевски), Путник,Ћупић.

БАЧКА: Лошић, Дудић (Папић), Поповић (Виши), М. Марковић, Д. Марковић, Гавранић, Н. Павлов (Грлица), Мрвичин (Спиридоновић), Панић, Мандић, Р. Павлов (Куриш).

У дербију зачеља фудбалери Пролетера стигли су до важне победе. Једини погодак постигао је Страњиха Секулић већ у 8. минуту. У наставку меча Сланобарци имали више од игре, али су се гости добро бранили, али у нападу су били слаби.

А. Р.

Фрушкогорски партизан - Бачка (Ђ) 2:0 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 100, судија: Акин (Футог), стрелци: В. Девић у 38. и Антонић у 59. минуту. Жути картони: Д. Тривуновићи зекоља (Бачка).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Лалић, Д. Девић, Антонић (Јоветић), Gayić, В. Девић, Дулић, Срдановић (Јевтић), Стојановић (Бјелић), Познановић (Чавић), Кантар, Малиновић.

БАЧКА: А.Лишић, Д. Тривуновић, Зекоња, Станковић (Дејановић), Вујовић, Ђурић, Ж. Тривуновић (Д. Топчиов), Дангубић, Рогић, Дејан Тривуновић (С. Топчиов), Рац.

Сигурном игром фудбалери Фрушкогорског партизана дошли до победе против Ђурђевчана. Домаћи су два пута савладали Александра Лишића.

Д. Р.

Црвена звезда - ЖСК 2:1 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезда на Видовданском насељу, гледалаца 120, судија. Веселиновић (Нови Сад), стрелци: Бошњак у 13. и Хаљизи у 44. за Црвену звезду, а Пињо у 28. минуту за ЖСК. Жути картони: Муратовић (Црвена звезда), Ђурђић (ЖСК).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Костуранов, Бајић, Душанић, Хајризи, Мијић, Милак, Лучић, Петровић, Бошњак, Муратовић (Бандић), Станковић (Пуачек).

ЖСК: Бајт, Богданов, Бороја, Ђурђић, Танасић, Кронић, Караћ, Марков, Нинковић, Пињо, Благојевић (Грбић).

Била је то изједначена игра, али за нијансу домаћи су били бољи и дошли до победе. Повели су домаћини голом Бошњака, међутим, петнаестак минута касније Пињо је изједначио резултат. Пред крај првог дела Мирсад Хајризи је после сјајне акције довео домаћи тим до вођства који је био и крајњи исход утакмице.

В. О.

Сусек - Југовић 0:0

СУСЕК: Игралиште СУсека, гледалаца 50, судија: Стојшић (Нови Сад). Жути картони: Крстић (Сусек), Поткоњак (Југовић).

СУСЕК: Цветиновић, Вокић (Балаш), Крстић, Целин, Колар, Старчевић, Поповић, Зец (Павловић), Тегелтија, Шовљански, Караклајић.

ЈУГОВИЋ: Срдановић, Гаврилов, Поткоњак, Вулетић, Суботин, Срдић, Николић (Ђекић), Бабић, Мудри, Илић (Николић), Гвозденовић.

Слабу утакмицу су одиграли фудбалери Сусека и Југовића. Углавном се играло на средини терена, није било узбуђења, а на крају су и мреже мировале.

Ђ. Ш.

Јединство - Футог 2:0 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 80. судија: Кизић (Нови Сад), стрелац: Станићић у 29. и 50. минуту. Жути картони: Клинцов (Јединство), Ардалић (Футог).

ЈЕДИНСТВО: Р. Тепић, Теофиловић (Бањац), Димић, Станчић, Ранков, Клинцов, Бубњевић, Гарић, М. Тепић (Б. Тепић), Михајловић, Зукић.

ФУТОГ: Иванишевић, Мир. Бероња, Трифуновић, Мих. Бероња, Вулић, Поповић, Гемовић, Медић, Глишић, Ардалић, Драгутиновић.

Госпођинчани су најзад победили после добре игре успели су да савладају десетковани тим Футога, а најбољи на терену је био Дарко Станичић који је два пута погодио мрежу Иванишевића.

М. К.

Омладинац - Фрушкогорац 1:2 (0:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Милојевић (Нови Сад), стрелци: Стојановић у 53. (из пенала), за Омладинац, Радаковић у 11. и 38. (из пенала) минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Ћурчић (Омладинац), Крповић /Фрушкогорац). Црвени картон:  Зељковић  (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Мартиновић, Лиценбергер (Драгишић), Стојановић, Јовановић (Накомчић), Ђорђевић, Ђукановић (Суботић), Сарић, Савић, Макарић (Бакић), Дубачкић.

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Паунић (Крповић), Андрига, Драгојловић (Ђурко), Малешевић (Глишић), Радаковић, Стајић, Павловић (Ранисављевић), Туцаков, Петровић, Мир. Попадић (Мил. Попадић).

Било је бурно у Степановичеву. Гости из Сремске Каменице су повели у 11. минуту преко Радаковића, а у 53. минуту судија Милојевић, до је револтирао Драгана Зељковића, који је зарадио жути, а потом и црвени. На гол је морао Лука Драгишић, а са беле тачке Радаковић је удвостручио вођство гостију. У наставку фудбалери Омладинца су били бољи и успели после пенала да смање резултат, а нису имали снаге да изједначе резултат.

В. С.

Пролетер - Бачка (Б) 1:0, Фрушкогорски партизан - Бачка (Ђ) 2:0, Црвена звезда - ЖСК 2:1, Сусек - Југовић 0:0, Хајдук - Петроварадин 0:3, Шајкаш - Сириг 2:0, Јединство - Футог 2:0, Омладинац - Фрушкогорац 1:2.

1. Шајкаш 9      7      2      0      25:5  23

2. Фрушкогорац 9      6      3      0      34:10        21

3. Сириг    9      6      2      1      16:5  20

4. Петровара.    9      5      3      1      25:6  18

5. Фр. партизан 9      5      3      1      20:16        18

6. Југовић 9      5      1      3      15:8  16

7. Јединство      9      5      0      4      17:27        15

8. Футог    9      4      2      3      17:11        14