PRVA NOVOSADSKA LIGA Derbi odlučen u nadoknadi

23.04.2024. 09:47 09:52
Izvor: FK Fruškogorac

Fruškogorac - Šajkaš 1:0 (0:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 250, sudija: Duvnjak (Novi Sad), strelac. Malešević u 92. minutu. Žuti kartoni: Kuvekalović, Andriga (Fruškogorac), Majurić (Šajkaš).

FRUŠKOGORAC: Rankov, Paunić, Andriga, Malešević, Glišić, Radaković, Stajić (Mladić), Kuvekalović (Požarev), Tucakov (Ranisavljevića), Petrović, Popadić.

ŠAJKAŠ: Martinović, Gojkov (Živanov), Pavkov, Alempić, Zaov, Majurić (Kulpinac), Kotuljač (Igračev), Marcikić (Stanković), Letić, Nikolaš, Moravac.

Derbi kola privukao je dosta gledalaca. Može se reći da je bio uzbudljiv, nešto više od igre imali su gosti, a na kraju slavili su domaći fudbaleri, koji su u nadoknadi vremena preko Maleševića  posle asistencija Ranisavljevića postigli pogodak i tako se ponovo ukjučili za borbu za prva dva mesta.

G. K.

Bačka (B) - Bačka (Đ) 1:2 (1:1)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Subašić (Veternik), strelci: Radosavljević u 41. za Bački (B), a S. Trivunović u 15. i Rac u 59.minutu za Bačku (Đ). Žuti karton: Štrbac (Bačka B.)

BAČKA (B): Blašćanin, Brnbota, Panić, Marković, Radosavljević (Viši), Štrbac (Kuriš), Đaković (Trifunov), Manojlović, Pavlov (Grlica), Popović (Papić).

BAČKA (Đ): Lišić, Ž. Trivunov, Dangubić, Stanković, Čegar, D. Trivunović, Rac (Nađfej), S. Trivunović, Rogić, Dejanović (Vujović), De. Trivunović (Čavić).

U dobroj utakmici imenjaka slavili su gosti iz Đurđeva koji su za nijansu bili bolji.

S. J.

Jugović - Fruškogorski partizan 0:1 (0:1)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 150, sudija: Sekulić (Futog), strelac: Kaurin u 36. minutu. Žuti kartoni: Potkonjak, Veselinović, Gavrilov, Gvozdenović, Makivić (Jugović), Paprić, Kaurin, Klincov (Fr. partizan).

JUGOVIĆ: Srdanović, Potkonjak (Makivić), S. Srdić, Veselinović, Ris, Gavrilov (Mudri), Gvozdenović, Milojević (D. Srdić), Babić (Čekić), Ilić (Panić), Nikolić.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan, D. Dević, Roganović, Babić (Antunić), V. Dević, Janić, Paprić, Čergić, Poznanović (Bjelić), Kantar, Kaurin, Klincov.

Nešto izmenjeni sastav Kaćana nije mogao da parira gostima iz Bukovca, koji su igrali dobro i sigurno i preko Kaurina stigli do pobede. Inače igralo se dosta tvrdo, a nekad i preoštro.

M. H.

Petrovaradin - Crvena zvezda 2:2 (2:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Marinković (Novi Sad), strelci: Stefanović u 2. i Vukelja u 10. (autogol) za Petrovaradin, a Tatić u 25. i Delušić u 57. (iz penala) minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Karanović, Šimulija, Stantić, Stefanović (Petrovaradin), Reljić, S. Mijić (Crvena zvezda).

PETROVARADIN: Mandić, Karanović, Berić, Varga, Šimulija (Radman), Dugonjić (Adamek), Stantić, Pavlov (Živković), Miščević, Stefanović, Mudrić.

CRVENA ZVEZDA: Cvetinović, Vučković, Bošnjak (S. Mijić), Vukelja, Reljić, Delušić (Bandić), P. Mijić, Panović (Lučić), Muratović (Roksandić), Tatić, Marić (Amidžić).

Domaći fudbaleri su već u 10. minutu vodili sa dva gola razlike i činilo se da će zabeležiti sigurno pobedu. Međutim, kako je vreme odmicalo gosti su igrali sve bolje i izjednačili rezultat.

G. K.

Futog - Hajduk (Č) 2:2 (2:1)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 80, sudija: Milovanović (Novi Sad), strelci: Radulović u 21. i 36. za Futog, a Pelengić u 18. i Srećkov u 82. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Ivanišević, Vulić, Mih. Beronja, Mir. Beronja, Sakač (Futog), Šarić, Marković, Damjanović, Maksimović, Srećkov, Tegeltija, Popović (Hajduk). Crveni kartoni: Ardalić (Futog), Tegeltija (Hajduk).

FUTOG: Ivanišević, Vulić, Vukanac, Martić, Čepić, Trifunović (Dragojlović), Šapić, Mih. Beronja (Sakač), Ardalić, Mir. Beronja.

HAJDUK: Šarić, Markov (Zec), Marković, Radović, Džambas (Popović), Damjanović, Maksimović, Srećkov, Pelengić, Tegeltija, Brkić.

Bez većih potreba fudbaleri Futoga i Hajduka bili su nevrozni pa je sudija Bakić imao pune ruke posla, podeli je čak 11 žutih i dva crvena kartona, a na kraju utakmica se završila bez pobednika, što je i najpravednije.

B. S.

Omladinac - Jedinstvo 1:0 (0:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Jovanović (Novi Sad), strelac: Kresoja u 84. minutu. Žuti kartoni: Dragan Zeljković, Pilipović, D. Zeljković, Pecedlj (Omladinac), a Ikonić, R. Tepić, Bubnjević, M. Tepić (Jedinstvo). Crveni karton: Ikonić (Jedinstvo).

OMLADINAC: Dragan Zeljković, Jakšić, Ristić (Ćurčić), Pecelj, Savić, Radin, Stojanović, Stamenković (Kresoja), D. Zeljković, Pilipović, Tomljanović.

JEDINSTVO: Đurđevac, Zorić, Klincov, Večanski, Ikonić, Stančić, Dimić, Baljinović, R. Tepić, Bubnjević, M. Tepić.

Iako su fudbaleri Omladinca gotovo 75 minuta imali igrača više do pobede su došli tek u finišu susreta, kada je Srđan Kresoja uspeo da savlada odličnog golmana gostiju Bojana Đurđevca.

M. R.

ŽSK - Proleter 5:2 (3:0)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 100. Sudija: Dejanović (Temerin). Strelci: Klisara u 10. Pinjo 11. i 70. Dragin 30. (iz penala), Bogdanov 89. za ŽSK, a Sekulić u 60. i 88. minutu za Proleter. Žuti karton: Pinjo (ŽSK), Ždero (Proleter). Crveni karton: Pinjo u 85. (ŽSK), Ždero u 65. (Proleter).

ŽSK: Bajt 7, Bogdanov 7, Ćirin 7, Vezilić 7 (Mirić), Tanasić 8, Popov 7 (Isakovski), Boroja 7 (Grbić 7), Dragin 7, Klisara 7 (Lukić), Pinjo 8, Đurđić 8.

PROLETER:  Nikolić 6, Ljubojev (Dević 6), Kaiš 6, Knežević 6, Ždero 6, Petković 6, Ostojić 6 (Vukić), Sekulić 8, Ćulum 6, Jeremić 6, Jovančević 6.

Žabaljcima je bilo dovoljno pola sata igre da stignu do ubedljivog i nedostižnog vođstva od 3:0. Miloš Pinjo obeležio je ovaj susret golovima, asistencijama ali i kartonima. Gol za vođstvo domaćina koji je postigao Ognjen Klisara bio je najlepši od svih viđenih. Treba istaći debi 17-ogodišnjeg Mirka Dragina koji je svoju igru krunisao golom i to iz penala.