PRAVA DRAMA U ŠTUTGARTU: Mađarska golom u desetom minutu nadokande izbacila Škotsku sa Evra (VIDEO)

23.06.2024. 23:25 23:33
Izvor: Tanjug (AP Photo/Matthias Schrader)

Neverovatan meč, koji je odlučen praktično u poslednjoj sekundi.

Na kraju slavili su Mađari sa 1:0, kojima je pobeda donela nadu da mogu do osmine finala Evropskog prvenstva. Počelo je mlako, sve do pred kraj meča i Škotii i Mađari su igrali oprezno, a onda su i jedni i drugi otvorili vrata. Ređale su se prilike, a na kraju srećniji su bili Mađari, koji su do gola stigli u 10. minutu nadoknade.

Škotlanđani su u prvih dvadesetak minuta imali više loptu u svojim nogama, pokušavali su ali nisu uspeli da probiju bedem ispred gola Gulačija. Mađari su se probudili negde oko 30. minuta, preuzeli incijativu i posle slobodnog udarca Soboslaija, Vili Orban je imao divnu priliku, ali je sa četiri metara glavom pogodio samo prečku. U poslenjem minutu prvog dela pokušao je i Soboslai, ali je tukao slabo, preko gola.

Reprezentativac Mađarske Barnabaš Varga se teško povredio u duelu sa golmanom škotske reprezentacijom Ganom, sa terena su ga izneli sa nosilima, a pravan je skrivao telo mađarskog fudbalra. Mnogi su pomislili na najagore, međutim iz tabora reprezentacije Mađarske stigla je vest da je Varga realtivno dobro, da komunicira sa lekarima i da je prevežen u bolnicu.

I u prvih dvadsetak minuta nastavka nije bilo uzbuđenja, a onda kako se utakmica bližila kraju i jednio i drugi su krenuli u frontalne napade, jer remi nikome nije odgovarao. U nadioknadi koja je zbog teške povrede Varge trajala 10 minuta prava drama. Ređale su se prilike pred oba gola, Šefer je prvo pogodio stativu, pa je Gulači zaustavio udarac Mekgregora, a onda u poslednjem napadu Mađari su postigli pogodak. Bila je to klasična kontra, poslke velike šanse Škotlanđana, Šalai je prošao desnom stranom i zavrnuo u sredinu, natračao je Čobot i lako pogodio nebranjeni deo mreže.

Škotska - Mađarska 0:1 (0:0)

ŠTUTGART: MHP arena, gledalaca, sudija 50.000, Fakundo Teljo (Argentina). Strelac: Čobot u 90 10 minutu za Mađarsku. Žuti kartoni: Mektomini (Škotska), Stajls, Šefer, Orban (Mađarska).

ŠKOTASKA: Gan 6,5-  Ralston 6 (Kristi), Hendi 6, Henli 6, Mekkena 6,5, Robertson 6 (Morgan) - Mekgregor 7, Gilmor 6 (Meklejn), Mekgin  8 (Amstrong), Mektomini 7 -  Adams 6 (Šankland).

MAĐARSKA: Gulači 6-  Botka 6, Dardai 6(Salai), Orban 6, Kerkez 6 (Čobot) -  Šafer 7, Stajls 6 (A. Nađ), Bola 6 (Ž. Nađ), Šalai 7, Soboslai 7-  Varga 6,5 (Adam).

G. Kovač

Standings provided by Sofascore
UŽASNA SCENA NA TERENU: Mađar okružen čaršafima iznet sa terena (VIDEO)

23.06.2024. 22:39 22:56
ŠVAJCARCI JEDNIM BODOM, POSLE NEMACA U GRUPI A, PRAKTIČNO OBEZBEDILI PROLAZ U NOKAUT FAZU Škoti poveli, pa posustali

19.06.2024. 23:03 23:09
NEMCI SAVLADALI MAĐARE u utakmici drugog kola A grupe i PLASIRALI SE U OSMINU FINALA (VIDEO)

19.06.2024. 20:11 20:17