25°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

ПРАВА ДРАМА У ШТУТГАРТУ: Мађарска голом у десетом минуту надоканде избацила Шкотску са Евра (ВИДЕО)

23.06.2024. 23:25 23:33
Извор: Tanjug (AP Photo/Matthias Schrader)

Невероватан меч, који је одлучен практично у последњој секунди.

На крају славили су Мађари са 1:0, којима је победа донела наду да могу до осмине финала Европског првенства. Почело је млако, све до пред крај меча и Шкотии и Мађари су играли опрезно, а онда су и једни и други отворили врата. Ређале су се прилике, а на крају срећнији су били Мађари, који су до гола стигли у 10. минуту надокнаде.

Шкотланђани су у првих двадесетак минута имали више лопту у својим ногама, покушавали су али нису успели да пробију бедем испред гола Гулачија. Мађари су се пробудили негде око 30. минута, преузели инцијативу и после слободног ударца Собослаија, Вили Орбан је имао дивну прилику, али је са четири метара главом погодио само пречку. У послењем минуту првог дела покушао је и Собослаи, али је тукао слабо, преко гола.

Репрезентативац Мађарске Барнабаш Варга се тешко повредио у дуелу са голманом шкотске репрезентацијом Ганом, са терена су га изнели са носилима, а праван је скривао тело мађарског фудбалра. Многи су помислили на најагоре, међутим из табора репрезентације Мађарске стигла је вест да је Варга реалтивно добро, да комуницира са лекарима и да је превежен у болницу.

И у првих двадсетак минута наставка није било узбуђења, а онда како се утакмица ближила крају и једнио и други су кренули у фронталне нападе, јер реми никоме није одговарао. У надиокнади која је због тешке повреде Варге трајала 10 минута права драма. Ређале су се прилике пред оба гола, Шефер је прво погодио стативу, па је Гулачи зауставио ударац Мекгрегора, а онда у последњем нападу Мађари су постигли погодак. Била је то класична контра, послке велике шансе Шкотланђана, Шалаи је прошао десном страном и заврнуо у средину, натрачао је Чобот и лако погодио небрањени део мреже.

Шкотска - Мађарска 0:1 (0:0)

ШТУТГАРТ: МХП арена, гледалаца, судија 50.000, Факундо Тељо (Аргентина). Стрелац: Чобот у 90+10 минуту за Мађарску. Жути картони: Мектомини (Шкотска), Стајлс, Шефер, Орбан (Мађарска).

ШКОТАСКА: Ган 6,5-  Ралстон 6 (Кристи), Хенди 6, Хенли 6, Mеkkеna 6,5, Робертсон 6 (Морган) - Мекгрегор 7, Гилмор 6 (Меклејн), Мекгин  8 (Амстронг), Мектомини 7 -  Адамс 6 (Шанкланд).

МАЂАРСКА: Гулачи 6-  Ботка 6, Дардаи 6(Салаи), Орбан 6, Керкез 6 (Чобот) -  Шафер 7, Стајлс 6 (А. Нађ), Бола 6 (Ж. Нађ), Шалаи 7, Собослаи 7-  Варга 6,5 (Адам).

Г. Ковач

Стандингс провидед by Софасцоре
УЖАСНА СЦЕНА НА ТЕРЕНУ: Мађар окружен чаршафима изнет са терена (ВИДЕО)

23.06.2024. 22:39 22:56
ШВАЈЦАРЦИ ЈЕДНИМ БОДОМ, ПОСЛЕ НЕМАЦА У ГРУПИ А, ПРАКТИЧНО ОБЕЗБЕДИЛИ ПРОЛАЗ У НОКАУТ ФАЗУ Шкоти повели, па посустали

19.06.2024. 23:03 23:09
НЕМЦИ САВЛАДАЛИ МАЂАРЕ у утакмици другог кола А групе и ПЛАСИРАЛИ СЕ У ОСМИНУ ФИНАЛА (ВИДЕО)

19.06.2024. 20:11 20:17