Proleter uzeo sva tri boda u duelu sa Novom Pazarom

27.09.2020. 18:36 20:57
Izvor: Siniša Babić, foto: Privatna arhiva

Ono što su svi u ekipi Proletera priželjkivali, uspeli su da  ostvare pobedom nad Novim Pazarom.

Na taj način vezali su drugo uzastopno superligaško slavlje i krenuli ka gornjem delu tabele. Gol vredan sva tri boda postigao je, posle opravdano dosuđenog penala, kapiten Siniša Babić.

Odlučno i agresivno su krenuli Novosađani u utakmicu, sa željom da overe pobedu iz Subotice i već u 3. minutu, posle centaršuta Kovačevića, Mirosavljev je na muke stavio golmana Drobnjaka. Uputio je udarac glavom, a čuvar mreže Novog Pazara tek iz drugog pokušaja uspeo da prigrli loptu. Nekoliko minuta kasnije i Mitrović je uputio udarac glavom u okvir gola, a Drobnjak je ponovo bio na visini zadatka. Usledila je potom prava kanonada šuteva Babića, Mirosavljeva i Kojića, koje je odbrana Pazaraca uspevala da izblokira.

Do vođstva su domaćini došli posle opravdano dosuđenog kaznenog udarca, kada je Kojićev centaršut u ruku pogodio Šarca. Babić je bio siguran egzekutor s bele tačke i doveo domaćina do rezultatske prednosti. Do poluvremena kolosalnu priliku, nakon lepe akcije Kneževića i povratne lopte Babića, imao je Kojić. Neometan je šutirao u dobro postavljenog golmana gostiju, pa se na pauzu otišlo s prednošću domaćina od 1:0.

U nastavku su gosti udarcem s distance pokušali da dođu do izjednačenja, ali je lopta prohujala pored Petrićevog gola. Lepu priliku da poveća rezultat imao je Filip Knežević, koji je utrčao s desne strane u kazneni prostor, ali je golman Novog Pazara na vreme istrčao i sprečio da se mreža zatrese. U 64. minutu, posle akcije Babića i centaršuta, Mirosavljev je spustio loptu glavom, natrčao je Kovačević i zamalo bio neprecizan.

Uneo je dosta živosti u navalni red domaćina Viktor Živojinović, dva puta je nakon solo prodora uputio udarce, ali je golman gostiju imao puno sreće. Uzvratili su gosti posle akcije Hadžibulića, Marković je bio u prilici, a Kovačević požrtvovanim uklizavanjem sprečio ono najgore.

M. Popović

Proleter - Novi Pazar 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion "Karađorđe", igrano bez gledalaca, sudija: Živković (Niš). Strelac: Babić u 27. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Jovanović (Proleter), a Šarac (Novi Pazar).

PROLETER: Petrić 7, Milošević 7, Joković 7, Leandro 7, Kovačević 7,5, Pejić 7, Kojić 7 (Jovanović 7), Knežević 7 (Vesić), Babić 7,5 (Bacanović), Mitrović 7 (Živojinović 7), Mirosavljev 7 (Galić).

NOVI PAZAR: Drobnjak 7,5, Vlajković 6,5, Kurdić 6,5, Kovačević 6,5 (Kecap), Šarac 6 (Živić 6,5), Trtovac 7, Perić 6,5 (Mićić 6,5), Tomić 6,5, Sise 7 (Hadžibulić 7), Marković 6,5, Dragutinović 6 (Aganspahić 6,5).