Potiska liga: Vojnić Hajduk potopio lidera

28.10.2020. 09:21 09:23

Bačka - Slavija 2:5 (1:2)

MOL: Stadion  Bačke. Sudija. N. Zekonja (Kikinda). Strelci: P. Križan u 41. (iz jedanaesterca) i D. Stanojev u 57. za Bačku, a Vojnić Hajduk u 6, 15, 58. i 89. i J. Husak u 90.minutu za Slaviju. Žuti katroni: P. Križan, Anđelković, M. Križan, Siđi (Bačka), Marki, Erić i I. Husak (Slavija). Crveni kartoni: A. Stanojev (Bačka) i Perišić (Slavija).

BAČKA: Đukić, Anđelković, A. Stanojev, Vlajković, M. Križan, Simendić, P. Križan, D. Stanojev, Morović, Radonić (Cifrić), Siđi.

SLAVIJA: Arsenov, Feher, Kijac, Marki, Erić, Jeftić (Petronijević), J. Husak, O. Husak, Vojnić Hajduk, Perišić, S. Maluckov.

Dinamčno, bobeno i zanimljivo bilo je u derbiju u Molu, gde su gosti iz Banatskog Aranđelova iznenadili ekipu Bačke. Danijel Vojnić Hajduk se i na ovoj utakmici potvrdio izvanrednim učinkom, jer je odbranu Bačke primorao na kapitulaciju čak četiri puta.

Jedinstvo - Jadran 4:1 (3:1)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Milanov u 11, Farago u 29, T. Dabevski u 44. i B. Živkov u 71. za Jedinstvo, a S. Đurđev u 6.minutu za Jadran. Žuti Katroni: M. Živkov, Brzak (Jedinstvo), Budovalčev, S. Đurđev i D. Đurđev (jadran).

JEDINSTVO: Pantelin, Ilić (Jovanov), P. Kalmar (Belančić), Brzak, M. Živanov, Zivlak, Milanov (Bajić), B. Živkov, R. Dabevski, T. Dabevski (L. Kalmar), Farago.

JADRAN: Josipović, M. Stojanović (Vladisavljev), Oluški, Č. Stojanović, S. Đurđev, Budovalčev, Bebek, N. Keseg, Juhas, D. Đurđev, Tatić.

Neočekivano u 6. minutu Srđan Đurđev je iz prekida sa polovine igrališta izenadio golmana Dražena Pantelina, ali pet minuta kasnije izjednačio je e Nikola Milanov. Krsturci nisu dozvolili iznenađenje, pa su golovima Bojana Faragoa i Tome Dabevskog do odmora stekli sigurno vođstvo. Gosti iz Sanada su takođe atakovali na gol domaćina, ali se Pantelin dobrim odbranama iskupio za gol primljen na početku utakmice, a pobedu je u 71. minutu potvrdio Branislav Živkov.

Tisa - Potisje 2:4 (0:1)

PADEJ: Igralište Tise. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Zombori u 63. i Lenđel u 72. za Tisu, a Salma u 21. i 75, Balgo u 83. i Fodor u 87.minutu za Potisje. Žuti kartoni: Kočiš, V. Apro (Tisa) i Horvat (Potisje).

TISA: Kovač, K. Apro (Mojsin), Šili (Šipoš), Jakšić, V. Apro, Lenđel, Zombori (Magarašev), Kočiš, Fodor, Radanov (Đukić), Tot (Maletin).

POTISJE: Č. Bohata, Bagi, Domonkoš, Salma, Fodor, Ugri, Balgo, Čanjiga (Horvat), L. Apro, O. Nađ, Tandari.

U neizvesnoj utakmici domaća ekipa u prvih dvadesetak minuta nije iskoristila tri postotne šanse, što je u 21.minutu kaznio Lenard Salma za vođstvo Kanjižana.  Tisa je uspela da preokrene rezultat i povede 2:1 golovima Silvestera Zomborija i Gergelja Lenđela, ali je u finišu do izražaja došla bolja pripremljenost ekipe Potisja.

Horgoš Graničar 4:0 (3:0)

HORGOŠ: Igralište Horgoša. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Hoksa u 9, Salma u 24. i 40. i Zemko u 62.minutu. Žuti karton: B. Popović (Graničar).

HORGOŠ: I. Makra, Feher, Hoksa (Lobozar), Terteli, Bence, Veselinov (Bate), Deak, Zemko, Puljai (D. Makra), Salma, Kolompar.

GRANIČAR: Mađar, Petković, Uverić, Dražić, Kobleher, Đerić, Slađan Ivanov, Marjanović (Pantelin), B. Popović, Malenić, Saša Ivanov.

Spremnija ekipa Horgoša najveći deo posla obavila je u prvom delu utakmice.

Tromeđa - Čoka 2:2 (1:1)

MAJDAN: Igralište Tromeđe. Sudija: M. Bojin (Padej). Strelci: Palatinuš u 22. i 66. za Tromeđu, a Tokodi u 24. i Đurđev u 79. minutu za Čoku. Žuti katroni: A. Domonkoš, Vaš, Agošton, L. Domonkoš (Tromeđa), Tokodi, Ćinkul i Ruža (Čoka).

TROMEĐA: Bicok, D. Pap, Horvat, K. Dokonkoš, T. Pap (A. Pap), Mihok Kucora (Vaš), Nemet (A. Domonkoš), L. Domonkoš, Lakatoš, Palatinuš, Agošton.

ČOKA: Militarov, Keleuva, Brdarić (Teleki), Đurđev, Ćinkul, Ruža, Tokodi, Popov, Srbljin, Stojanović, Kostić.

U korektnom nadigravanju domaćini su imali više želju a dođu do pobede, dva puta su bili u vođstvu golovima Viktora Palatinuša, međutim, Čokani su preko Tokodija i Đurđeva uspevali da izjednače

Šampion - Hajduk 1:1 (1:1)

OROM: Igralište u Oromu. Sudija: B. Ateljević (Martonoš). Strelci: Pisarić u 39. za Šampion, a Šlejher u 9.minutu za Hajduk.

ŠAMPION: Sokola, Drobnjak, Misini, Saša Stojičić, Mora, Slobodan Stojičić, Sakač (Virag), Jo (Babičkov), Malagurski, Biro, Pisarić.

HAJDUK: Marta, Bošnjak, Krušić, Rankov (Miloš Hajder), Bodroža, Milan Hajder, Šlejher, Trbović, Lakatoš, Šoklovački, Onjin (Nježić).

Tamaš Šlejher je u 9.minutu goste doveo u vođstvo, na odbijenu loptu sa 16 metara pogodivši levi donji ugao. Za izjednačenje sa 20 metara pod prečku je sa 20 metara pogodio Predrag Pisarić. U drugom poluvremenu Hajduk je više napadao, a u 90.minutu Oromčani su imali sreće jer je Milan Hajder iz gužve pogodio stativu.   Pripremio: M. Mitrović

HORGOŠ: Horgoš - Graničar (Đala) 4:0, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo - Jadran (Sanad) 4:1. OROM: šampion - Hajduk (Podlokanj) 2:2, PADEJ: Tisa - Potisje (Kanjiža) 2:4, MOL: Bačka - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 2:5, MAJDAN: Tromeđa - Čoka  2:2.

1. Jedinstvo      9      7      2      0      27:4  23

2. Bačka    9      7      0      2      41:11        21

3. Slavija 9      6      3      0      18:4  21

4. Potisje  9      5      3      1      27:9  18

5. Horgoš  9      5      1      3      23:15        16

6. Jadran   9      3      2      4      21:25        11

7. Hajduk   9      3      1      5      14:21        10

8. Tisa      9      3      0      6      16:20        9