POTISKA LIGA Povreda Jovanova u senci utakmice

30.04.2019. 11:17 12:11

U okviru Potiske lige, popstignuti su ovi rezultati:

Graničar - AFK  0:2 (0:2)

ĐALA: Igralište Graničara, gledalaca 50. Sudija: M. Trbović (Novi Kneževac). Strelci: Požar u 25. i 44.minutu. Žuti karton: Sarapa (Graničar).

GRANIČAR: Pantelin (Ivanov), Todorović, Uverić, Z. Popović, Sarapa, Ignjatov (Redžić), Bajić, Begeši, Božin, B. Popović, Božanin.

AFK: Janković, Jovanov, Vujić, Šević, Grdanov, Peko, Bikicki, Kiš, Siraki (Kadar), Peter, Požar.

Ađani su sa dva gola Riharda Požara u prvom delu utakmice imali sigurno vođstvo, protiv borbene ekipe Graničara, a pri tom rezultatu utakmica je završena neugodnom scenom u 75.minutu.  Posle starta kapitena domaće ekipe Saše Sarape, povredu potkolenice zadobio je igrač AFK-a Marko Jovanov, pa mu je najpre ukazana pomoć u Domu zdravlja u Novom Kneževcu i potom u Opštoj bolnici u Senti.         M. Mitrović

Bačka - Tisa 3:1 (1:0)

MOL: Stadion Bačke, gledalaca 100. Sudija: I. Živković (Kikinda). Strelci: Vlajković u 36. i 47. i Stefanović u 66. za Bačku, a Ignjin u 76.minutu za Tisu. Žuti karton: F. Lenđel (Tisa).

BAČKA: Đukić, Dongo, Kuburić, Kurtešanin, M. Križan, Vlajković, P. Križan, Stefanović, Morović, Radonić, Siđi.

TISA: Kovač, Zombori, F. Lenđel, Šili, Liptai, Radanov (Bobojčev) , Maletin (Buš), Jenei (Ignjin), G. Lenđel, Trenka, Fodor.

Padejci su pružili dobar otpor lideru iz Mola, koji je uknjižio zasluženu pobedu.         M. Mr.

Jadran - Hajduk  6:2 (4:0)

SANAD: Igralište Jadrana, gledalaca 100. Sudija: B. Jonić (Kikinda). Strelci: Juhas u 10, 15, 28. i 43, D. Đurđev u 54. i Stojanović u 85. za Jadaran, a A. Horvat u 50. i Onjin u 63. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: S. Oluški, Zubrecki (Jadran), M. Horvat i Mendebaba (Hajduk)

JADRAN: Mađar, Zubrecki, S. Oluški (Knežević), N. Keseg, S. Đurđev, Mihaljev, Ž. Keseg, Stanić, Juhas, D. Đurđev (Milanov), Stojanović.

HAJDUK: Marta, Brkljač, Hajder, A. Horvat, Rankov (Miškov), Bodroža, Onjin, Mendebaba, M. Horvat, Radaković, Žiškov.

Domaćini iz Sanada su nadigrali goste iz Podlokanja, a posebno je razigran bio golgeter Robert Juhas, koji je seriju započeo u 10.minutu i do odlaska na odmor čak četiri puta zatresao mrežu Zoltana Marte. M. Mr.

Jedinstvo (M) - Potisje 1:6 (1:3)

MARTONOŠ: Igralište Jedinstva, gledalaca 60. Sudija: S. Zrim (Srpski Krstur). Strelci: Varga u 43. za Jedinstvo, a Baša u 12, 16. i 67, Husak u 20, Balgo u 75. i 80.minutu za Potisje. Žuti kartoni: B. Ateljević (Jedinstvo) i Muhi (Potisje).

JEDINSTVO: Rekecki, Momirov (M. Ateljević), Poša (Kiš), Simić, Bite, Jablonski, Jakovljev, B. Ateljević, Šafranj, Varga, Nađ.

POTISJE: Bohata, Domonkoš, Horvat, Muhi, Husak, Fodor, Baša (Čehak), Balgo, Ugri (Sakač), Barjaktarović, O. Nađ (K. Nađ).

Kvalitetnija i spremnija ekipa Potisja dominirala je u Martonošu.    M. Mr.

Tromeđa - Jedinstvo (SK) 1:2 (0:1)

MAJDAN: Igralište Tromeđe, gledalaca 30. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Feher u 53. za Tromeđu, a Mikluc u 22. i Šećerov u 70.minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Agošton (Tromeđa), Ilić i Brzak (Jedinstvo).

TROMEĐA: Krstić, D. Pap, Horvat, A. Domonkoš (Vaš), T. Pap (Farkaš), L. Domonkoš, Mihok Kucora (Bičkei), Đeri, Agošton, Lakatoš, Feher.

JEDINSTVO: Sodić, Ilić, Đerić, Brzak, Zivlak, Jovanov, Mikluc, Šećerov, Kobrehel, Krišanov (Sečei), Majer (Rankov).

M. Mr.

MOL: Bačka - Tisa (Padej) 3:1, MARTONOŠ: Jedinstvo - Potisje (Kanjiža) 1:6, MAJDAN: Tromeđa - Jedinstvo (Srpski Krstur) 1:2, ČOKA: Čoka - Tornjoš 1:4, SANAD: Jadran - Hajduk (Podlokanj) 6:2, HORGOŠ: Horgoš 1911 - Šampion (Orom) 3:0, ĐALA: Graničar - AFK (Ada) 0:2. Slobodna je bila Slavija (Banatsko Aranđelovo).