ПОТИСКА ЛИГА Повреда Јованова у сенци утакмице

30.04.2019. 11:17 12:11

У оквиру Потиске лиге, попстигнути су ови резултати:

Граничар - АФК  0:2 (0:2)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: М. Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелци: Пожар у 25. и 44.минуту. Жути картон: Сарапа (Граничар).

ГРАНИЧАР: Пантелин (Иванов), Тодоровић, Уверић, З. Поповић, Сарапа, Игњатов (Реџић), Бајић, Бегеши, Божин, Б. Поповић, Божанин.

АФК: Јанковић, Јованов, Вујић, Шевић, Грданов, Пеко, Бикицки, Киш, Сираки (Кадар), Петер, Пожар.

Ађани су са два гола Рихарда Пожара у првом делу утакмице имали сигурно вођство, против борбене екипе Граничара, а при том резултату утакмица је завршена неугодном сценом у 75.минуту.  После старта капитена домаће екипе Саше Сарапе, повреду потколенице задобио је играч АФК-а Марко Јованов, па му је најпре указана помоћ у Дому здравља у Новом Кнежевцу и потом у Општој болници у Сенти.         М. Митровић

Бачка - Тиса 3:1 (1:0)

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 100. Судија: И. Живковић (Кикинда). Стрелци: Влајковић у 36. и 47. и Стефановић у 66. за Бачку, а Игњин у 76.минуту за Тису. Жути картон: Ф. Ленђел (Тиса).

БАЧКА: Ђукић, Донго, Кубурић, Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан, Стефановић, Моровић, Радонић, Сиђи.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел, Шили, Липтаи, Раданов (Бобојчев) , Малетин (Буш), Јенеи (Игњин), Г. Ленђел, Тренка, Фодор.

Падејци су пружили добар отпор лидеру из Мола, који је укњижио заслужену победу.         М. Мр.

Јадран - Хајдук  6:2 (4:0)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 100. Судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелци: Јухас у 10, 15, 28. и 43, Д. Ђурђев у 54. и Стојановић у 85. за Јадаран, а А. Хорват у 50. и Оњин у 63. минуту за Хајдук. Жути картони: С. Олушки, Зубрецки (Јадран), М. Хорват и Мендебаба (Хајдук)

ЈАДРАН: Мађар, Зубрецки, С. Олушки (Кнежевић), Н. Кесег, С. Ђурђев, Михаљев, Ж. Кесег, Станић, Јухас, Д. Ђурђев (Миланов), Стојановић.

ХАЈДУК: Марта, Бркљач, Хајдер, А. Хорват, Ранков (Мишков), Бодрожа, Оњин, Мендебаба, М. Хорват, Радаковић, Жишков.

Домаћини из Санада су надиграли госте из Подлокања, а посебно је разигран био голгетер Роберт Јухас, који је серију започео у 10.минуту и до одласка на одмор чак четири пута затресао мрежу Золтана Марте. М. Мр.

Јединство (М) - Потисје 1:6 (1:3)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 60. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Варга у 43. за Јединство, а Баша у 12, 16. и 67, Хусак у 20, Балго у 75. и 80.минуту за Потисје. Жути картони: Б. Атељевић (Јединство) и Мухи (Потисје).

ЈЕДИНСТВО: Рекецки, Момиров (М. Атељевић), Поша (Киш), Симић, Бите, Јаблонски, Јаковљев, Б. Атељевић, Шафрањ, Варга, Нађ.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Хорват, Мухи, Хусак, Фодор, Баша (Чехак), Балго, Угри (Сакач), Барјактаровић, О. Нађ (К. Нађ).

Квалитетнија и спремнија екипа Потисја доминирала је у Мартоношу.    М. Мр.

Тромеђа - Јединство (СК) 1:2 (0:1)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Фехер у 53. за Тромеђу, а Миклуц у 22. и Шећеров у 70.минуту за Јединство. Жути картони: Агоштон (Тромеђа), Илић и Брзак (Јединство).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, А. Домонкош (Ваш), Т. Пап (Фаркаш), Л. Домонкош, Михок Куцора (Бичкеи), Ђери, Агоштон, Лакатош, Фехер.

ЈЕДИНСТВО: Содић, Илић, Ђерић, Брзак, Зивлак, Јованов, Миклуц, Шећеров, Кобрехел, Кришанов (Сечеи), Мајер (Ранков).

М. Мр.

МОЛ: Бачка - Тиса (Падеј) 3:1, МАРТОНОШ: Јединство - Потисје (Кањижа) 1:6, МАЈДАН: Тромеђа - Јединство (Српски Крстур) 1:2, ЧОКА: Чока - Торњош 1:4, САНАД: Јадран - Хајдук (Подлокањ) 6:2, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Шампион (Ором) 3:0, ЂАЛА: Граничар - АФК (Ада) 0:2. Слободна је била Славија (Банатско Аранђелово).