Potiska liga: Morović začinio derbi

14.04.2021. 12:18 12:18

Bačka – Jedinstvo 2:0 (0:0)

MOL: Igralište Bačke. Sudija: I. Živković (Kikinda). Strelac: Morović u 50. i 65.minutu. Žuti kartoni: Morović, D. Stanojev, A. Stanojev (Bačka) i B. Živkov (Jedinstvo). Crveni Karton: Kašić (Jedinstvo).

BAČKA: Radojčić, Parabucki, A. Stanojev, Vlajković, M. Križan, P. Križan, Todorović, Amđelković, Morović, D. Stanojev, Zlatić.

JEDINSTVO: Čanadi, Kalmar, Kašić, M. Živkov, Kobleher, T. Dabevski, Stojkov, Božanin, Zivlak, B. Živkov, Farago.

U derbiju kola pa i prolećnog dela prvenstva, lider iz Mola je potvrdio da ima najspremniju ekipu i u korektnom nadigravanju zasluženo slavio. U prvom poluvremenu tvrda igra, uz nešto više inicijative gostiju, ali bez konkretnog učinka pred oba gola, mreže su ostale netaknute.

Drugi deo utakmice začinio je sa dva gola Slavko Morović. U 50.minutu Morović iz slobodnog udarca pogodio  cilj.  Iz kontre u 65.minutu Morović još jednom poslao loptu u mrežu Daniela Čanadija.

Čoka - Jadran 2:2 (2:0)

ČOKA: Igralište  u Čoki. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Mićin u 11. i Peter u 38. za Čoku, a Juhas u 57. i Nikočev u 83. minutu za Jadran. Žuti Kartoni: Rac Sabo, Popov, Keleuva (Čoka), Josipović. Juhas, N. Keseg i Ž. Keseg (Jadran).

ČOKA: Miltarov, Agošton, Rac Sabo (Kalauzov), Živanov (Stajić), Popov, Mićin, Peter (Ćinkul), Tolmači (Strajin), Antanasović, Tokodi (Teleki), Keleuva.

JADRAN: Josipović, V. Vladisavljev (Jovanov), Oluški, Stojanović, Bebek, N. Keseg, Ž. Keseg, Knežević (Popović), Juhas, Đurđev, Milanov (Nikočev).

Čokani su poveli pogotkom Milana Mićina, a gosti iz Sanada su u 25.minutu propustili priliku za izjednačenje. Penal nije realizovao Robert Juhas. Nemanja Peter je u 38.minutu uvećao prednost, ali u drugom delu bolji su bili Sanadci i preko Juhasa i rezerviste Martina Nikočeva uspeli su  da anuliraju prednost domaćina.

Graničar - Potisje  0:6 (0:4)

ĐALA: Igralište Graničara. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Velez u 22, 35, 40. i 85, Buza u 44. i Dobo u 76.minutu. Žuti karton: Savić (Graničar).

GRANIČAR: Mađar, Kobleher, Todorović, Jovanov, Dražić (Savić), Korbelić (Slađan Ivanov), B. Popović, Stojanović, Malenić, Saša Ivanov (Ignjatov), Milanov.

POTISJE: Bohata (O. Domonkoš), Bagi, Gabor Domonkoš, Papdančo (Gergelj Domonkoš), Velez, Fodor (Ivšić), Dobo, Mačai, Ugri, Salma, Buza.

Spremnija ekipa Potisja zabeležila je ubedljivu pobedu, pri čemu je nezadrživ za odbranu domaće ekipe bio Arpad Velez, koji je četiri puta zatresao mrežu Aleksandra Mađara.

Slavija - Hajduk 0:0

BANATSKO ARANĐELOVO: Igralište Slavije. Sudija: V. Banov (Kikinda). Žuti kartoni: Vojnić Hajduk, Marki, S. Maluckov, J. Husak (Slavija), R. Radaković i Bjelica (Hajduk). Crveni karton: Trbović (Hajduk).

SLAVIJA: Arsenov, Feher, Kijac, Grujin, Marki, Agošton (Perišin), J. Husak, I. Husak, Vojnić Hajduk, Slavković (Jevtić), S. Maluckov.

HAJDUK: Panić, D. Elezović, Sečei, Bodroža, Bošnjak, Milan hajder (Onjin), Nježić (Brkljač), Šlejher, M. Elezović (Matejin), Ostojić, Trbović.

Borben je bio lokalni derbi komšija iz Banatskog Aranđelova i Podlokanja, međutim, nije bilo golova. U 65.minutu zbog druge opomene iz igre je morao Mile Trbović, ali je brojčano hendikepirana ekipa Hajduka junački izdražala napade domaćina.

Tromeđa - Horgoš 1:5 (1:2)

MAJDAN: Igralište Tromeđe. Sudija: S. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: D. Pap u 36. za Tromeđu, a Salma u 8, Bate u 21, Mučibabić u 50, Puljai u 72. i Hoksa u 78. minutu za Horgoš. Žuti karton: Bate (Horgoš).

TROMEĐA: Bicok, D. Pap, Horvat, K. Domonkoš, A. Domonkoš, Farkaš, Nemet, L. Domonkoš, Mihok Kucora, Lakatoš, Bala.

HORGOŠ: Gabor, Feher, Koso, Terteli, Salma, Mučibabić, Zemko, Bate, Hoksa, Puljai (Uri), Kolompar.

Iako u oslabljenom sastavu zbog crvenih kartona Horgošani su bili efikasni na gostovanju u Majdanu. Tromeđa je pružila solidan otpor, takođe sa skromnim fondom igrača. Već u 8.minutu David Salma je zatresao mrežu Bicoka, na 2:0 povisio Bence Bate, a u finišu prvog dela prednost Horgošana smanjio je David Pap. Drugi deo utakmice pripao je Horgošanima, koji su golovima Marka Mučibabića, Igora Puljaija i Žolta Hokse uknjižili ubedljivu pobedu.

Tisa - Šampion  3:1 (1:0)

PADEJ: Igralište Tise. Sudija: J. Ludajić (Kikinda). Strelci: Đukić u 21, Zombori u 72. i Potloka u 80. (iz jedanaesterca) za Tisu, a Biro u 48.minutu za Šampion. Žuti kartoni: Đ. G. Lenđel (Tisa) i Babičković (Šampion)

TISA: Radić, Buš (Maletin), Jakšić, Potloka, R. Šili (Kočiš), Đukić, Gušić, G. Lenđel, Apro (Fodor), Matijević (Terzin), Magarašev (Zombori).

ŠAMPION: Makra, Š. Misini (L. Šili), Saša Stojičić, H. Misini (Čanadi), Babičković, Slobodan Stojičić, Malagurski, Virag, Biro, Krajnović, Pisarić.

Za vođstvo u 21.minutu majstorijom se pobrinuo Igor Đukić, a početkom drugog poluvremena posle šuta iz daljine i slabog reagovanja golmana Lazara Radića, na odbijenu loptu natrčao je Atila Biro i doneo izjednačenje Oromčanima. U 72.minutu za novo vođstvo domaćina, na centaršut Đukića dobro je reagovao Silvester Zombori i loptu glavom poslao u mrežu. U 80.minutu prekršaj nad Đukićem u kaznenom prostoru, a sa bele tačke Adrian Potloka je bio siguran za konačan rezultat.

Pripremio: M. Mitrović

ĐALA: Graničar - Potisje (Kanjiža) 0:6, BANATSKO ARANĐELOVO: Slavija - Hajduk (Podlokanj) 0:0, ČOKA: ČOKA. Čoka - Jadran (Sanad) 2:2, MAJDAN: Tromeđa - Horgoš 1:5, MOL: Bačka - Jedinstvo (Srpski Krstur) 2:0, PADEJ: Tisa - Šampion (Orom) 3:1.

1. Bačka  14     12     0      2      54:12        36

2. Slavija 14     9      5      0      32:4  32

3. Jedinstvo      14     9      3      2      37:11        30

4. Potisje  14     7      3      2      42:12        26

5. Horgoš  14     8      2      4      34:19        26

6. Jadran   14     6      3      5      40:33        21

7. Hajduk   14     4      3      7      28:30        15

8. Čoka      14     3      5      6      14:23       14