Potiska liga: Kanjižani sedmicom do vrha

10.10.2018. 09:15 09:25
Izvor: Ekipa Potisja iz Kanjiže, foto: Dnevnik (M. Mitrović)

Potisje – Jedinstvo (M) 7:0 (2:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 80. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Balgo u 17, 58, 69. i 89, Konc u 36, Barjaktarović u 53. i Apro u 55. minutu (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Makra I M. Ateljević (Jedinstvo).

POTISJE: Bohata (Tutunović), O. Nađ, Domonkoš, Horvat, Muhi, Kiš (Beharović), Balgo, Ugri (Gavrić), Konc, Barjaktarović, Apro.

JEDINSTVO: Pernjes, Momirov, Jablonski, T. Nađ, Bajtai, Koso, Varga, Jakovljev, B. Ateljević, Makra, M. Ateljević.

Spremnijoj i kvalitetnijoj ekipi domaćina nisu uspele ozbiljnije da se suprotstave komšije iz Martonoša, ali je Patrik Koso u 9. minutu iz kontre našao se sam pred golom Potisja, međutim golman Čaba Bohata je loptu izbio u korner. Za vođstvo Kanjižana prodor po desnoj strani u 17.minutu Jožef Balgo je bio precizan iz trka, a u 36. minutu solidnog golmana gostiju, koji je odbranio više opasnih šuteva prednost je udvostručio Žolt Konc.

Početkom drugog dela prečku izbliza pogađa Čaba Ugri, ali je zato u 53.minutu precizan bio Nemanja Barjaktarović. Dva minuta kasnije u kaznenom prostoru oboren je Oliver Nađ, a siguran realizator najstrože kazne bio je Levente Apro. Goleadu je sa tri pogotka završio raspoloženi Balgo, pa su ovom ubeljivom pobedom Kanjižani izbili na vrh tabele.

M. Mitrović

TisaBačka  1:2 (0:1)

PADEJ: Igralište Tise, gledalaca 50. Sudija: B. Jerinkić (Kikinda). Strelci: Nenadov u 61. za Tisu, a P. Križan u 18. i Simendić u 89.minutu za Bačku. Žuti kartoni: Jenei, Kočiš, Fodor (Tisa), Simendić i P. Križan (Bačka).

TISA: Radić, Zombori, G. Lenđel, Šili (Bobojčev), Liptai, Radanov (Mojsin), Maletin (Jenei), F. Lenđel, Nenadov, Kočiš, Fodor.

BAČKA: Đukić, Dongo, Simendić, Vlajković, M. Križan (Parabucki), Ferenc, P. Križan, Vrbaški (Kuburić), Morović, Radonić (Cifrić), Stefanović.

Borbeno i neizvesno bilo je nadigravanje rivala sa banatske i bačke obale Tise. Gosti iz Mola su poveli u 18. minutu pogotkom Petera Križana, a Danijel Nenadov je uspeo u 61. minutu da savlada golmana Bačke Marka M. Đukića i izjednači. U finišu utakmice dosta nervoze među igračima obe ekipe, posebno posle pogotka Nikole Simendića u 89. minutu koji je doneo pobedu Bačkoj. Domaća ekipa je uspela da sredi redove i postigne gol za izjednačenje, ali je poništen zbog ofsajda, zbog čega su igrači i vođstvo Tise veoma nezadovoljni dočekali poslednji zvižduk sudije Branislava Jerinkića.

M. Mr.

TornjošČoka 5:4 (4:1)

TORNJOŠ: Igralište u Tornjošu, gledalaca 30. Sudija: J. Krušić (Kanjiža). Strelci: Katona u 17. i 45, Rušak u 43. i 74. i Kasaš u 23. minutu za Tornjoš, a Černak u 41. i 71, Živanov u 65. i Bulajić u 72. minutu za Čoku.

TORNJOŠ: Deak, Hajagoš, Seke, Tot Horgoši, G. Homolja, Tot, kasaš, Rušak, Karačonji, M. Homolja, Katona (Sokola).

ČOKA: Militarov, Krsmanović, Šustran, Terzin, Popov, Živanov, Čavić, Černak, Mićin, Bulajić, Ćinkul.

Tornjošani su poveli u 17. minutu kada je na centaršut glavom mrežu Marka Militarova zatresao Akoša Katona, a u 23. minutu projektilom sa 20 metara povisio Krištof Kasaš. Rudolf Černak u 41. minutu posle kornera smanjuje prednost domaćina, koji su u finišu prvog dela preko Arona Rušala i Katone stiču ubedljivu prednost 4:1.

Tornjošani je opustilo visoko vođstvo, a Čokani su u drugom delu krenuli na sve ili ništa, pa je došlo do preokreta i izjednačenja. Na centaršuteve iz kornera precizni su bili Goran Živanov i Černak, a šut Marka Bulajića iz prekida u 72. minutu poravnava rezultat na 4:4. Tada dolazi i do incidenta, u gužvi je bilo koškanja i tuče, koju je sudija Jovan krušić sankcionisao sa više opomena, a isključio trenera gostiju Žolta Borbelja. Rušak je u 74. minutu obezbedio pobedu domaćoj ekipi, međutim, a pred sam kraj golman Rihard Deak uspeo je da sačuva mrežu kada je u dva navrata šutirao Bulajić.

M. Mr.

ŠampionHorgoš 1:2 (1:2)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 50. Sudija: S. Zrim (Srpski Krstur). Strelci: Laslo u 10. za Šampion, a Dobo u 17. i Veselinov u 29. minutu (iz jedanaesterca) za Horgoš.

ŠAMPION: Tertei, Krajinović, Milunović (Mora), Sl. Stojičić, Čanadi, Malagurski, Virag (Šili), Laslo, Pisarić (Erdei), Biro.

HORGOŠ: Bende, Salma, Sabo, Bate, G. Bohata, Veselinov, Hoksa, Fodor, Buza (Ivančić), Dobo (Makra), Kolompar (Aladžić).

Posle prodora po desnoj strani Kermeci je u 10. minutu dobro proigrao Lasla, koji glavom izbliza pogađa cilj. Horgošani su izjednačili sedam minuta kasnije, kada je Kolompar utekao čuvairma, a nabačenu loptu Dobo sproveo u mrežu pored nemoćnog golmana Terteija. Horgošani potom nisu iskoristili nekoliko zicera, jer je golman tertei sigurno intervenisao. U 29. minutu domaćini su skrivili penal, koji je realizovao Veselinov i obezbedio pobedu Horgošanima.

M. Mr.

Jedinstvo (SK) – Tromeđa 2:1 (1:0)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva, gledalaca 50. Sudija: G. Bibin (Novi Kneževac). Strelci: Fazli u 38. i 50. za Jedinstvo, a Homolja u 60. minutu za Tromeđu.

JEDINSTVO: Sodić, Đerić, Kalmar, Brzak, Jovanov, J. Sečei, R. Sečei, Živkov, Mikluc, Milanov, Fazli.

TROMEĐA: Krstić, Horvat, Farkaš, D. Pap, Mihok Kucora, L. Domonkoš, Đemant, A. Pap, Agošton, Homolja, T. Pap.

U odmeravanju snaga dve ujednačene ekipe, domaćini su prikazali nešto više. Oba gola postignuta su iz sličnih akcija, a na ubačene lopte sa boka na pravom mestu se nalazio Đenis Fazli i uspeo neodbranjivo da zatrese mrežu Igora Krstića. Poraz je u 60.minutu ublažio Mihalj Homolja.

M. Mr.

PADEJ: Tisa – Bačka (Mol) 1:2, KANJIŽA: POTISJE – Jedinstvo (Martonoš) 7:0, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo – Tromeđa (Majdan) 2:1, TORNJOŠ: Tornjoš – Čoka 5:4, PODLOKANJ: Hajduk – Jadran (Sanad) 1:1, OROM: Šampion – Horgoš 1:1, ADA: AFK – Graničar (Đala) 3:0 p.f. Slobodna je bila Slavija (Banatsko Aranđelovo).

1. Potisje                8      5      3      0      25:6  18

2. Bačka                   7      6      0      1      23:5  18

3. Tornjoš                7      5      2      0      24:11        17

4. Čoka                     8      5      1      2      14:11        16

5. Tisa                     8      5      0      3      25:15        15

6. AFK                     7      4      2      1      21:8  14

7. Horgoš                8      4      1      3      14:9  13

8. Graničar             8      3      2      3      10:14        11