Potiska liga: Čokani isplivali na vrh

26.09.2018. 18:14 18:17
Izvor: M. Mitrović/ Duel Gorana Živanova (Čoka) i Igora Papdanča (Potisje)

Vođstvo domaćina usledilo je već u 4.minutu, kada je na centaršut Čabe Muhija iz kornera sa desne strane, loptu na prvoj stativi prihvatio Nemanja Barjaktarović i sproveo u mrežu.

Potisje – Čoka  2:2 (1:1)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 100. Sudija: M. Trbović (Novi Kneževac). Strelci: Barjakatarović u 4. i Balgo u 89. za Potisje, a Vasin u 22. i Mićin u 87.minutu za Čoku. Žuti karton: Baša (Potisje).

POTISJE: Bohata, O. Nađ, Domonkoš, Horvat, Muhi, Papdančo, Kiš, Balgo, Ugri (Baša), Konc, Barjaktarović.

ČOKA: Militarov, Krsmanović, Šustran, Melik, Terzin, Popov, Živanov, Čavić, Mićin, Vasin, Ćinkul.

Izjednačenje je stiglo nakon prekida u 22.minutu, na odbijenu loptu sa 12 metara desni donji ugao pogodio je korpulentni Radislav Vasin. Golman Čokana Militarov je u 55. teškom mukom uspeo da šut Barjaktarovića izbije u korner, a odmah potom imao je sreće i na centaršut iz kornera, jer je na dobar šut Igora Papdanča lopta pogodila prečku.

Tri minuta kasnije ozbiljno su uzvratili gosti, na asistenciju Melika sam se pred golom Kanjižana našao Mićin, ali je čuvar mreže Potisja Čaba Bohata bio na visini zadatka. U finišu utakmice Kanjižani su spasavali bod. Balgo je u 89.minutu sa 16 metara šutirao neodbranjivo i izjednačio, a u poslednjim trenucima utakmice imao je priliku da obezbedi pobedu, međutim, njegov šut sa 15 metara iskosa sa desne strane uspeo je da odbrani Militarov.

M. Mitrović

Tornjoš – Horgoš  3:0 (1:0)

TORNJOŠ: Igralište Tornjoša, gledalaca 60. Sudija: J. Krušić (Kanjiža). Strelci: Karačonji u 44. i 56. I M. Homolja u 81.minutu- Žuti kartoni: Kasaš, G. Homolja I Norbert Nađ (Tornjoš), Veselinov, Bende i Sabo (Horgoš).

TORNJOŠ: Deak, Norbert Nađ, G. Homolja, Tot Horgoši, Nimrod Nađ, Tot, Kasaš, Rušak, Karačonji, M. Homolja, Tot Bagi (Kovač).

HORGOŠ: Bende, Salma (Aladžić), Sabo, Radič, Vadas, Veselinov, Makra (Šomođi), Fodor, Buza (Ivančić), Dobo, Kolompar.

Gosti iz Horgoša su u prvom delu prikazali bolju igru i stvarali šanse, ali su ispoljili neefikasnost i ispromašivali se. Na drugoj strani domaćini su sve prilike pretvorili u golove. Vođstvo Tornjošana usledilo je pred odlazak na odmor. Karačonji je iskoristio još jednu grešku odbrane gostiju u 56.minutu, a pobedu je u 81.minutu potvrdio Mikloš Homolja.

M. Mr.

Šampion – AFK  0:4 (0:3)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 50. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Malagurski u 64. za Šampion, a Adam Latak u 10. i 62, Kiš u 25. i Nađpal u 44. za AFK.

ŠAMPION: Tertei, Saša Stojičić, Tot (Čanadi), Malagurski, Milunović, Krajnović, Mora, Virag, Laslo, Slobodan Stojičić (Šili), Biro (Pisarić).

AFK: Rohaček, Vilagoš, Vujić, Adiren Latak, Peko, Požar, Adam Latak, Nađpal, Šević, Peter, Kiš.

Ađani su poveli u 10.minutu kada je grešku odbrane domaće ekipe iskoristio Adam Latak, koji je inače zadavao najviše glavobolje  Oromčanima. Prednost je udvostručio Kiš iz jedne sumnjive pozicije koja je mirisala na ofsajd, a pred odlazak na odmor cilj je pogodio iskusni Nađpal. Adam Latak je u 62.minutu iz kontranapada još jednom savladao golmana Terteija, a dva minuta kasnije na odbijenu loptu poraz je ublažio Malagurski.

M. Mr.

Hajduk – Graničar  0:0

PODLOKANJ: Igralište Hajduka, gledalaca 50. Sudija: P. Popović (Kikinda). Žuti kartoni: Nikolin, Banjac, Bodroža (Hajduk), Bajić i Božanin (Graničar).

HAJDUK: Panić, Hajder, Bodroža, A. Horvat, Nikolin, Lazić, Mendebaba, Banjac (Elezović), M. Horvat, Onjin (R. Radaković), D. Radaković.

GRANIČAR: Pantelin, Jovanov, Lupšić, Dražić, Sarapa, Ignjatov, Bajić, Stojkov, Božin, Popović, Božanin.

U borbenoj utakmici, zatajili su strelci. Domaća ekipa imala je više prilika, imali su šansi i Đalinci,  ali izvanrednim odbranama mrežu Graničara uspeo je da sačuva iskusni golman Dražen Pantelin.

M. Mr.

BANATSKO ARANĐELOVO: Slavija – Jedinstvo (Martonoš) 4:1, PADEJ: Tisa – Tromeđa (Majdan) 9:0, KANJIŽA: Potisje – Čoka 2:2. SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo – Jadran (Sanad) 1:3, TORNJOŠ: Tornjoš – Horgoš  3:0, PODLOKANJ: Hajduk – Graničar (Đala) 0:0, OROM: Šampion – AFK (Ada) 1:4. Slobodna je bila Bačka (Mol)