104.8191

Потиска лига: Чокани испливали на врх

26.09.2018. 18:14 18:17
Извор: М. Митровић/ Дуел Горана Живанова (Чока) и Игора Папданча (Потисје)

Вођство домаћина уследило је већ у 4.минуту, када је на центаршут Чабе Мухија из корнера са десне стране, лопту на првој стативи прихватио Немања Барјактаровић и спровео у мрежу.

Потисје – Чока  2:2 (1:1)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 100. Судија: М. Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелци: Барјакатаровић у 4. и Балго у 89. за Потисје, а Васин у 22. и Мићин у 87.минуту за Чоку. Жути картон: Баша (Потисје).

ПОТИСЈЕ: Бохата, О. Нађ, Домонкош, Хорват, Мухи, Папданчо, Киш, Балго, Угри (Баша), Конц, Барјактаровић.

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић, Шустран, Мелик, Терзин, Попов, Живанов, Чавић, Мићин, Васин, Ћинкул.

Изједначење је стигло након прекида у 22.минуту, на одбијену лопту са 12 метара десни доњи угао погодио је корпулентни Радислав Васин. Голман Чокана Милитаров је у 55. тешком муком успео да шут Барјактаровића избије у корнер, а одмах потом имао је среће и на центаршут из корнера, јер је на добар шут Игора Папданча лопта погодила пречку.

Три минута касније озбиљно су узвратили гости, на асистенцију Мелика сам се пред голом Кањижана нашао Мићин, али је чувар мреже Потисја Чаба Бохата био на висини задатка. У финишу утакмице Кањижани су спасавали бод. Балго је у 89.минуту са 16 метара шутирао неодбрањиво и изједначио, а у последњим тренуцима утакмице имао је прилику да обезбеди победу, међутим, његов шут са 15 метара искоса са десне стране успео је да одбрани Милитаров.

М. Митровић

Торњош – Хоргош  3:0 (1:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 60. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Карачоњи у 44. и 56. И М. Хомоља у 81.минуту- Жути картони: Касаш, Г. Хомоља И Норберт Нађ (Торњош), Веселинов, Бенде и Сабо (Хоргош).

ТОРЊОШ: Деак, Норберт Нађ, Г. Хомоља, Тот Хоргоши, Нимрод Нађ, Тот, Касаш, Рушак, Карачоњи, М. Хомоља, Тот Баги (Ковач).

ХОРГОШ: Бенде, Салма (Алаџић), Сабо, Радич, Вадас, Веселинов, Макра (Шомођи), Фодор, Буза (Иванчић), Добо, Коломпар.

Гости из Хоргоша су у првом делу приказали бољу игру и стварали шансе, али су испољили неефикасност и испромашивали се. На другој страни домаћини су све прилике претворили у голове. Вођство Торњошана уследило је пред одлазак на одмор. Карачоњи је искористио још једну грешку одбране гостију у 56.минуту, а победу је у 81.минуту потврдио Миклош Хомоља.

М. Мр.

Шампион – АФК  0:4 (0:3)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Малагурски у 64. за Шампион, а Адам Латак у 10. и 62, Киш у 25. и Нађпал у 44. за АФК.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Тот (Чанади), Малагурски, Милуновић, Крајновић, Мора, Вираг, Ласло, Слободан Стојичић (Шили), Биро (Писарић).

АФК: Рохачек, Вилагош, Вујић, Адирен Латак, Пеко, Пожар, Адам Латак, Нађпал, Шевић, Петер, Киш.

Ађани су повели у 10.минуту када је грешку одбране домаће екипе искористио Адам Латак, који је иначе задавао највише главобоље  Оромчанима. Предност је удвостручио Киш из једне сумњиве позиције која је мирисала на офсајд, а пред одлазак на одмор циљ је погодио искусни Нађпал. Адам Латак је у 62.минуту из контранапада још једном савладао голмана Тертеија, а два минута касније на одбијену лопту пораз је ублажио Малагурски.

М. Мр.

Хајдук – Граничар  0:0

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 50. Судија: П. Поповић (Кикинда). Жути картони: Николин, Бањац, Бодрожа (Хајдук), Бајић и Божанин (Граничар).

ХАЈДУК: Панић, Хајдер, Бодрожа, А. Хорват, Николин, Лазић, Мендебаба, Бањац (Елезовић), М. Хорват, Оњин (Р. Радаковић), Д. Радаковић.

ГРАНИЧАР: Пантелин, Јованов, Лупшић, Дражић, Сарапа, Игњатов, Бајић, Стојков, Божин, Поповић, Божанин.

У борбеној утакмици, затајили су стрелци. Домаћа екипа имала је више прилика, имали су шанси и Ђалинци,  али изванредним одбранама мрежу Граничара успео је да сачува искусни голман Дражен Пантелин.

М. Мр.

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – Јединство (Мартонош) 4:1, ПАДЕЈ: Тиса – Тромеђа (Мајдан) 9:0, КАЊИЖА: Потисје – Чока 2:2. СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Јадран (Санад) 1:3, ТОРЊОШ: Торњош – Хоргош  3:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Граничар (Ђала) 0:0, ОРОМ: Шампион – АФК (Ада) 1:4. Слободна је била Бачка (Мол)