Plej-of Superlige Srbije: Napredak - Vojvodina 1:0

15.04.2018. 16:01 20:24
Izvor: FK Vojvodina

Fudbaleri Napretka pobedili su Vojvodinu u Kruševcu sa 1:0 pred oko 1.500 gledalaca. Strelac je iz penala bio Vulić u 57. minutu. Trudile su se obe ekipe, ali očekivala se zanimljivija utakmica s više šansi i golova.

Kraj

90 2: Odlična prilika za Napredak. Vukanović je prošao po levoj strani i odigrao pas za Vulića, on je loše zahratio loptu i šutirao, ali nije video da je Simonović bio u boljoj prilici. Srećom po Vojvodinu napredak nije postigao još jedan gol.

90 1. minut: Vukanović je šutirao sa oko 22 metra iskosa, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Sudija Obradović će nadoknaditi četiri minuta.

89. minut: Izmena u Napretku. Izašao je Sekidika, a ušao Simonović da se pojača defanziva.

89. minut: Prilika za Vojvodinu, centaršut je izveo Antić, Radovanović je šutirao glavom, ali je Petrović lako uhvatio loptu.

85. minut: Izmena u Vojvodini. Izašao je Arsić, a ušao Mihajlović.

84. minut: Pomoćni sudija je dosudio ofsajd igrača Napretka, ali je, uprkos tome Nikola Antić ušao u raspravu sa njim, zbog čega je dobio žuti karton. Vulić je tokom te akcije, tokom koje je sviran ofsajd, bio sam ispred Rockova, ali je njegov šut završio pored gola.

80. minut: Mesarović je izveo korner, ali niko od igrača Vojvodine nije uspeo da zahvati loptu, jer je ona završila u rukama golmana Napretka Petrovića.

79. minut: Izmena u Vojvodini. Izašao je Zličić,a ušao Mesarović.

78. minut: Lepa prilika za Napredak, šutirao je Vukanović, ali je Rockov bio siguran.

74. minut: Žuti karton za  N'Diaju zbog prekršaja nad Subotićem.

72. minut: Izmena u Napretku. Izašao je Zec,  aušao Milisavljević.

67. minut: Antić je šutirao sa oko 30 metara, ali je lopta otišla pored gola.

64. minut: Jovančić je dobio žuti karton.

57. minut: Tek što je ušao u igru Vulić je izveo penal i savladao Rockova. Napredak je poveo sa 1:0.

56. minut: Penal za Napredak. Odlična lopta za Vukanovića, ušao je u kazneni prostor, a Veselinović ga je srušio. Sudija Obradović svirao je jedanaesterac i žuti karton za Veselinovića zbog starta.

55. minut: Izmena u Napretku. Izašao je Rušević, a ušao je Vulić.

54. minut: Tek što je ušao Subotić je bio u prilici. Na trenutak se dvoumio da li da šutira sam, ali je dodao Arsiću, međutim, petrović je bio na mestu.

52. minut: Izmena u Vojvodini. Izašao je Kalezić, a ušao je Subotić.

50. minut: Zličić je bio u prilici, ali je N'Diaje otklonio opasnost za Napredak. U istom minutu na drugoj strani Vukanović je šutirao, ali neprecizno. Dosta grešaka i nepovezana igra na obe strane na početku drugog poluvremena.

Poluvreme

45. minut: Slobodni udarac za Napredak, šutirao je Zec, ali je Putničanin u odbrani bio na pravom mestiu i otklonio opasnost po svoju ekipu.

41. minut: Najbolja šansa na utakmici. Arsić je uputio centaršut, lopta je došla do Radovanovića, koji je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola Napretka.

40. minut: Opao je ritam igre, mada su uvodni minuti utakmice nagoveštavali drugačije. Nema pravih šansi ni na jednoj strani.

37. minut: Kostić je uputio centaršut ka N'Diaju koji zna da bude opasan iz ovakvih situacija, ali je Rockov i ovoga puta bio siguran.

35. minut: Arsić je izveo korner, ali niko od saigrača nije prihvatio loptu, tako da je i ovaj pokušaj Vojvodine ostao bez rezultata.

30. minut: Period mirnije igre, bez pravih prilika na obe strane.

25. minut: Lazarević je šutirao sa oko 25 metara, ali je Petrović uhvatio loptu.

19. minut: Nakon kornera za Napredak, N’Diaje je uputio udarac glavom, ali je Rockov uhvatio loptu.

18. minut: Arsić je pao u šesnaestercu Napretka posle duela s jednim od igrača domaćih, ali umesto penala sudija Obradović mu je dosudio žuti karton zbog simuliranja.

16. minut: Drugi pokušaj Napretka, udarac je uputio Rušević, ali je Rockov opet bio dobro postavljen.

11. minut: Najbolja prilika za Napredak od početka utakmice, ali je golman Vojvodine Rockov bio na mestu.

8. minut: Kalezić je šutirao sa oko 25 metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otišla pored stative.

3. minut: Posle kornera za Vojvodinu, Arsić je uputio volej udarac sa oko 18 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

Ekipe će nastupiti u sastavima:

Napredak: Petrović – Boranijašević, Kostić, Veškovac, Ostojić – Šljivić, N’Diaje, Zec, Rušević – Džese, Vukanović.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Veselinović, Radovanović, Antić – Putinčanin, Jovančić, Zličić – Kalezić, Arsić, Vinsent.

Glavni sudija: Srđan Obradović (Jagodina)