PLATIĆEMO DESET I VIŠE MILIONA ZA IGRAČA, AKO ĆE DONETI DODATNI KVALITET: Marin srećan kako izgleda ekipa Zvezde
Tehnički direktor Fudbalskog kluba Crvena zvezda Marko Marin izjavio je da je zadovoljan sastavom ekipe i da to pokazuju rezultati u domaćem prvenstvu.
Marin je u intervjuu za Novosti istakao da je za poslednje dve godine koliko je u klubu uspešno smanjena prosečna starost ekipe.
– Veoma sam srećan kako ekipa trenutno izgleda, a rezultati pokazuju koliko smo dominantni i moćni u domaćem prvenstvu. Protiv Makabija iz Haife je prosek prve postave bio 29,4 godine, dok je u pobedi nad Štutgartom bio 24,8. I dalje imamo dobar miks mladih i iskusnih igrača. Imali smo veoma težak zadatak da u kratkom vremenskom periodu podmladimo ekipu, zaradimo na transferima i dodatno je ojačamo, i u tome smo uspeli – rekao je Marin.
On je naveo da će teško neki igrač u bliskoj budućnosti doneti klubu ono što je Aleksandar Katai pružio.
– Njegov doprinos u odlučujućim utakmicama, golovi i važnost za ekipu i svlačionicu je neprocenjiv. Vasilije Kostov je drugačiji tip igrača. Kao vezni igrač, ističe se odličnom vizijom, dobrim kratkim i dugim pasovima. Hrabar je, želi da preuzme odgovornost i ne plaši se izazova. Ubeđen sam da će u skorijoj budućnosti to pokazati i u našem prvom timu – izjavio je on.
Marin je poručio da su kvaliteti Mirka Ivanića nešto što privlači navijače da dođu na stadion.
– Srećan sam što trenutno ne moram da tražim novog Marka Marina, jer već imamo takvog igrača u Mirku Ivaniću. Njegovi kvaliteti, znanje i vrhunska tehnika su zaista nešto što privlači navijače na stadion. Srećni smo što je produžio ugovor i što ćemo još dugo – rekao je Marin.
Tehnički direktor Crvene zvezde je izjavio da se tržište razvija i da cene fudbalera konstantno rastu.
– Uvek ćemo pokušati da platimo što manje za transfer, ali kada procenimo da vredi platiti deset i više miliona za jednog igrača, koji će doneti dodatni kvalitet, verujem da ćemo to i učiniti. Međutim, svima mora biti jasno da jedan igrač nikada neće sam odlučivati utakmice niti garantovati uspeh. Njegov kvalitet može biti ključni faktor za uspeh, ali timski rad i kompatibilnost sa ostatkom ekipe su takođe presudni – dodao je Marin.
Zvezda se nalazi na prvom mestu na tabeli Superlige Srbije sa 67 bodova.