Pančevačka liga: Komšijski derbi Jugoslaviji

31.08.2018. 08:51 08:53
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Jugoslavija - Dolina  2:1 (1:0)

JABUKA: Igralište Jugoslavije, gledalaca: 150. Sudija: Jajić (Pančevo). Strelci: Stojanovski u 21. Nikolovski u 56. za Jugoslaviju, Matulja u 68. minutu za Dolinu.

JUGOSLAVIJA: Simjonović 7, Naskovski 6 (Petkovski -), Mitković 7,5, Rakić 7, Lalić 7, Dakić 7, Anđelović 7,5, Stojanovski 7, Nikolovski 7,5, Stoilkovski 6 (Stankovski 6), Stoilković 6.

Dolina: Bujaković 7, Stojisavljević 7, Kutalek 6, Matulja 7, Čižik 7, Kelečević 7, Plvan 6, Zemen 6, Ilić 6 (Paul 6), Popović 7, Mitić 7.

U komšijskom derbiju domaći fudbaleri uspeli su da savladaju Padince i zabeleže drugu prvenstvenu pobedu. Posle brze akcije Stojanovski je postigao vodeći pogodak za domaću ekipu. Iskusni Nikolovski povećao je prednost Jabučana, da bi Matulja smanjio rezultat i otvorio nadu da gosti mogu do boda.

Sigurnom i čvrstom igrom domaći su sačuvali prednost i osvojili tri boda.

B. St.

Partizan (U) - Vulturul 4:3 (3:0)

ULJMA: Stadion Partizana, gledalaca: 100. Sudija: Sarka (Vršac).  Strelci: Obradović u 17.  23. i 64.  Vojnov u 34. za Partizan, a Đorđević u 76, N.Paunović u 80, Stefanović u 89 minutu za Vulturul.

PARTIZAN: Todorović 7, Tanasić 6, Dobričić 7 (Banjaš -), Đorđević 6,, Nuridini 6, Timić 7 (Mihajlović –), Radosavljev 7, Vojnov 7(Janković -), Kolak 7, Obradović 8, Milivojev 7.

VULTURUL: Antić 7, N. Popa 6 (J. Popa -), Mazaran 6 (N. Paunović 7), Radenković 7, Đorđević 6, Čižik 7,  G.Paunović 6, Đurkin 6, Nešić 7, Stefanović 7, Makarun 7 (Bakić -).

Raspoloženi trostruki strelac Obradovića rešio je pitanje pobednika i svom timu doneo pobedu.

Pobednik je rešen u prvih sat vremena kada su Uljmani imali vođstvo 4:0, ali se gosti iz Grebenca nisu predavali i postigli u poslednjih deset minuta tri gola.

B. St.

Spartak - Jedinstvo (V) 3:2, Potporanj - Sloga (BNS) 3:2, Partizan (G) - Polet 10:0, Borac (St) - Crvena zvezda 5:3, Jedinstvo Stević - Vojvodina (S) 3:0, Jugoslavija - Dolina 2:1, Partizan (U) - Vulturul 4:3, Dunav - Vojvodina (C) 6:0, Radnički (B) - Strela 3:2

1. Potporanj           3      3      0      0      10:2  9

2. Borac (St)          3      3      0      0      11:5  9

3. Partizan (U)       3      3      0      0      9:4    9

4. Partizan (G)       3      2      1      0      22:0  7

5. Jedins. St.         3      2      0      1      9:5    6

6. Spartak              3      2      0      1      8:4    6

7. Radnički (B)      3      2      0      1      8:6    6

8. Jugoslavija        3      2      0      1      8:7    6