Панчевачка лига: Комшијски дерби Југославији

31.08.2018. 08:51 08:53
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Југославија - Долина  2:1 (1:0)

ЈАБУКА: Игралиште Југославије, гледалаца: 150. Судија: Јајић (Панчево). Стрелци: Стојановски у 21. Николовски у 56. за Југославију, Матуља у 68. минуту за Долину.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјоновић 7, Насковски 6 (Петковски -), Митковић 7,5, Ракић 7, Лалић 7, Дакић 7, Анђеловић 7,5, Стојановски 7, Николовски 7,5, Стоилковски 6 (Станковски 6), Стоилковић 6.

Долина: Бујаковић 7, Стојисављевић 7, Куталек 6, Матуља 7, Чижик 7, Келечевић 7, Плван 6, Земен 6, Илић 6 (Паул 6), Поповић 7, Митић 7.

У комшијском дербију домаћи фудбалери успели су да савладају Падинце и забележе другу првенствену победу. После брзе акције Стојановски је постигао водећи погодак за домаћу екипу. Искусни Николовски повећао је предност Јабучана, да би Матуља смањио резултат и отворио наду да гости могу до бода.

Сигурном и чврстом игром домаћи су сачували предност и освојили три бода.

Б. Ст.

Партизан (У) - Вултурул 4:3 (3:0)

УЉМА: Стадион Партизана, гледалаца: 100. Судија: Сарка (Вршац).  Стрелци: Обрадовић у 17.  23. и 64.  Војнов у 34. за Партизан, а Ђорђевић у 76, Н.Пауновић у 80, Стефановић у 89 минуту за Вултурул.

ПАРТИЗАН: Тодоровић 7, Танасић 6, Добричић 7 (Бањаш -), Ђорђевић 6,, Нуридини 6, Тимић 7 (Михајловић –), Радосављев 7, Војнов 7(Јанковић -), Колак 7, Обрадовић 8, Миливојев 7.

ВУЛТУРУЛ: Антић 7, Н. Попа 6 (Ј. Попа -), Мазаран 6 (Н. Пауновић 7), Раденковић 7, Ђорђевић 6, Чижик 7,  Г.Пауновић 6, Ђуркин 6, Нешић 7, Стефановић 7, Макарун 7 (Бакић -).

Расположени троструки стрелац Обрадовића решио је питање победника и свом тиму донео победу.

Победник је решен у првих сат времена када су Уљмани имали вођство 4:0, али се гости из Гребенца нису предавали и постигли у последњих десет минута три гола.

Б. Ст.

Спартак - Јединство (В) 3:2, Потпорањ - Слога (БНС) 3:2, Партизан (Г) - Полет 10:0, Борац (Ст) - Црвена звезда 5:3, Јединство Стевић - Војводина (С) 3:0, Југославија - Долина 2:1, Партизан (У) - Вултурул 4:3, Дунав - Војводина (Ц) 6:0, Раднички (Б) - Стрела 3:2

1. Потпорањ           3      3      0      0      10:2  9

2. Борац (Ст)          3      3      0      0      11:5  9

3. Партизан (У)       3      3      0      0      9:4    9

4. Партизан (Г)       3      2      1      0      22:0  7

5. Јединс. Ст.         3      2      0      1      9:5    6

6. Спартак              3      2      0      1      8:4    6

7. Раднички (Б)      3      2      0      1      8:6    6

8. Југославија        3      2      0      1      8:7    6