Pančevačka liga: Kočić za pobedu

10.10.2018. 09:19 09:22
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Strela – Crvena zvezda   1:0 (0:0)

IVANOVO: Igralište Strele, gledalaca: 100. Sudija: Beracka (Pančevo). Strelac: Kočić u 61. minutu.

STRELA: Crveni 7, Jovanović 7, Panić 7, Balog 6,5 (Cvetanović -), Čeh 6, Guran 6, Maksimović 6,5, Amerijan 7,  Duduj 7, Kočić 7,5, Isailović 7,5 (Savanović -).

CRVENA ZVEZDA: Mitov 7, Bugarinov 6, Čejić 6,5, Kojić 6,5 (Erdei -), Radić 7, Grbić 6,5 (Jovanović -), Munđić 6, Tadić 7, Gvozdenov 6,5, Jovanov 6 (Bulaja 6), Pomorišac 7.

Puleni trenera Milorada Gileta Rajkovića pred svojim navijačima ostvarili su pobedu protiv vrlo dobre ekipe iz Pavliša golom Kočića. Do odlaska na odmor oba tima stvorili su po nekolikoprilika, ali su golmani Crveni i Mitov sačuvali svoju mrežu.

U drugom poluvremenu dobra i bolja igra domaćina posle jedne dobre akcije Kočić je doveo svoj tim u vođstvo kada je iskosa šutirao i pogodio suprotan ugao Mitova i na kraju se ispostavilo i za pobedu Ivanovčana.

B. Stojkovski

Jedinstvo StevićPartizan (G)  0:0

KAČAREVO: Stadion: Jedinstva Stević. Gledalaca: 100. Sudija: Marjan Sarka (Vršac).

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 7, Kljajić 6,5, Momčilović 6,5, Mitkovski 7, I. Pešovski 7, Ilić 6,5, Trajčevski  6,5 (Ajrulaj -), Nestorovski 7,  P. Okuka 7, S. Pešovski  6,5, Atanasov 7.

PARTIZAN: Ardeljan 7, Filipović 7, Grujić 6 (Luca),  Jevtić 7, Petrić 7, Sočanac 7, Simulj  6,5 (Zlatković -), Čolak 7, Tajdić 7, Andrejić 7, Jonović 6,5 (Jovanović -).

Domaći fudbaleri imali su više prilika, ali nisu uspeli da savladaju goste iz Gaja koji su se predstavili u dobrom svetlu i imali period dobre igre i svoje prilike. Na početku meča dobru priliku za goste imao je Jonović kada je izašao ispred golmana Čučka koji je dobrom intervencijom spasao pogodak.

U drugom poluvremenu Kačarevci više mogu da žale za pobedom, jer su prilike propustili Ilić, S. Pešovski, Atanasov pred golom odličnog golmana Ardeljana.

DunavSloga (BNS)  1:3 (1:1)

BANATSKA PALANKA: Stadion: Dunav, gledalaca: 100. Sudija: Nikola Kopitić (Pančevo). Strelci: Ostojić u 27 za Dunav, Milekić u 35 i 75, D. Jović u 56 minuti za Slogu.

DUNAV: Gavrilović 6, Putnik 6, Rudić 6, Maričić 6,5, Mitrović 7, M. Lukić 7, Ostojić 7 (Balog -), Radivojev 7, A. Jović 6 ( Bogojević 6), Krkobabić 6, Stojimirov 6 (Aleksić 6,5).

SLOGA: Milić 7, S.Jović 7, Vuletić 7 (D.Jović -), Marčetić 7, Drinić 7, Balan 6,5, Milekić 7,5,  Ševo 7 (Jakovljević -), N.Lukić 7, Hajdukov 6,5, Jakovljev 6,5.

Minut pre odlaska na odmor priliku je iskoristio Ostojić i doveo svoj tim u vođstvo, da bi Milekić svojim prvim golom izjednačio rezultat.

Udrugom poluvremenu dobra igra fudbalera iz Banatskog Novog Sela krunisana je sa dva pogotka strelci su bili D.Jović  i Milekić svojim drugim golom na meču za ubedljivu pobedu i nova tri boda.

B. St.

Borac (St) - Jedinstvo (V) 1:0, Jedinstvo Stević - Partizan (G) 0:0, Jugoslavija - Potporanj 2:2, Partizan (U) - Spartak 1:1, Dunav - Sloga (BNS) 1:3, Radnički (B) - Polet 8:0, Strela - Crvena zvezda 1:0, Vojvodina (C) - Vojvodina (S) 0:3, Vulturul - Dolina 4:0.

1. Partizan (U)            9      8      1      0      21:6  25

2. Partizan (G)            9      6      2      1      36:3  20

3. Radnički (B)            9      6      1      2      28:11        19

4. Potporanj                9      6      1      2      18:9  19

5. Borac (St)               9      6      0      3      20:13        18

6. J. Stević                 9      5      1      3      21:9  16

7. Jugoslavija             9      5      1      3      21:19        16

8. Strela                    9      4      1      4      22:14        13