Pančevačka liga: Belocrkvani pred ciljem

30.05.2018. 13:00 13:01
Izvor: Dnevnik.rs

Prvo poluvreme pripalo je gostima, ali je mreža golmana Đukića mirovala.

Vojvodina (Se) - BAK 0:4 (0:0)

SELEUŠ: Igralište Vojvodine, gledalaca:150. Sudija: Naumović (Pančevo)  Strelci: Ma.Đurkin u 61, Jarkovački u 64, D.Bobić u 67, Anđelić u 80 minutu.

VOJVODINA:  Đukić 6, Šamanc 6, Getejanac 6 (Guja 6), Orlić 7, Stojmirov 7, George 6, Dmitrović 6, Laka 6, Bonđoka 6,  Vinka 7, Tepšić 6 (Bratić 6).

BAK: Ilkić 7, Ma. Đurkin 7, Timotijević 7, Jovanović 7, Paunović 6 (Jarkovački 7), Draškić 7, S. Bobić 6 (Mi.Đurkin 7), Despotović 7. Motorov 6 (Batori 7), D.Bobić 7,  Anđelić 7,5.

U nastavku fudbaleri lidera na tabeli iz Bele Crkve nastavili su boljom igrom i za samo sedam minuta tri puta zatresli mrežu domaćina seriju golova otvorio je Marko Đurkin.  Tačku na ubedljivu pobedu stavio je najbolji pojedinac  meča Anđelić.

B. Stojkovski

Radnički (B) - Crvena zvezda  5:0 (2:0)

BARANDA:  Igralište Radničkog, gledalaca: 100. Sudija: Maksimović (Starčevo). Strelci: Toma u 15, Cukić u 32, 65 i 77, Dobrić u 87.  minutu.

RADNIČKI: Vasić -, Lazin 7, Perić 7, Vukov 7, Gojčinović 7, Toma 7,5, Milovanov 7 (Jovičin 7), Knežević 7, Dobrić 7, Cukić 8, Cvetković 7.

CRVENA ZVEZDA: A. Veselinović 6, S. Veselinović 5, Pomorišac  5, Čejić 6,  Majstorović  5 (Erdeji -), M.  Jovanović 6, Tošić 6, Kojić 6,  Pucar 6, I.Jovanović 5 (Manojlović 5),  Gvozdenov 7.

Od prvog minuta domaći fudbaleri stvarali su prilike i na kraju ubedljivo savladali goste iz Pavliša. Goleadu je otvorio Toma, a trostruki strelac Branislav Cukić je bio najbolji pojedinac meča za pobedu svog tiima.

Dunav – Jedinstvo (Vl) 2:2 (0:0)

BANATSKA PALANKA: Igralište Dunava, gledalaca: 100. Sudija: n Subić (Vršac). Strelci: Stajković u 57, Ostojić u 75  za Dunav,a Kostadinović u 54, Bogdanović u 64. minutu za Jedinstvo.

DUNAV: Zeković 7, Petković 6, Balog 6, Maričić 7, Radić 7, Anđelović 7, Jović 6, Ostojić 7, Putnik 6, Stajković 7, Sr.Popov 7.

JEDINSTVO: Pavlov 7, Crnobrnja 6 (Stanojlović 6), I.Popov 6, Kostadinović 7 (Bogdanović 7), Birđan 7, St.Popov 6 (Živanov 6), Ivanović 7, Guja 7, Milentijević 6, Rošulj 7, Lazin 7.

Gosti iz Vlajkovca poveli su golom Kostadinovića, da bi tri minuta kasnije najmlađi na terenu Stajković poravnao rezultat kada je pratio akciju i bio siguran pred golom gostiju. Posle brzog napada rezervista Bogdanović je ponovo Vlajkovčane doveo u vođstvo.

Za osvojeni bod domaćina zaslužan je Stajković koji je uposlio Ostojića koji je savladao Pavlova i poravnao rezultat.

Radnički (B) - Crvena zvezda 5:0, Vojvodina (Č) - Dolina 1:6, Strela - Jugoslavija 4:1, Vulturul - Jedinstvo Stević 6:5, Dunav - Jedinstvo (V) 2:2, Vojvodina (Cr) - Sloga (BNS) 0:2, Vojvodina (S) - BAK 0:4, Partizan (U) - Borac (St) 4:0.