Orlići promašivali, Holandija u finalu

29.05.2022. 22:33 22:38
Izvor: Fudbalski savez Srbije

Fudbaleri Srbije do 17 godina poraženi su u polufinalu Evropskog prvenstva od Holandije nakon izvođenja jedanaesteraca 2:2 (0:0), 5:3.

"Orlići" nisu uspeli da se izbore za prvo finale u ovom uzrastu, ali su plasmanom u polufinale već ostvarili istorijski uspeh za U17 selekcije.

Holanđani će se za trofej EP boriti protiv Francuske, koja je, takođe posle penala, savladala Portugal.

U 47. minutu Holanđani su poveli preko van Dujvena koji je loše zahvatio loptu ali je otkotrljala u mrežu.

U 50. minutu Srbija je stigla do izjednačenja posle asistencije Stankovića iz kornera za Miloševića, koji je glavom pogodio za 1:1.

U 55. minutu Srbija je napravila preokret, a strelac je bio Mijatović, koji se time iskupio za prethodne promašaje.

Posle velikog propusta odbrane Srbije Slori je izjednačio šutem nakon dodavanja po zemlji na 2:2.

U penal seriji Liješkić nije uspeo da odbrani nijedan udarac, pa su redom pogađali Hujsen, van den Huvel, Aagugil, Kleijn i Babadi.

Sa druge strane su bili precizni Stanković, Šljivić i Serafimović, ali je tragičar bio Radonjić čiji udarac je rutinski odbranio Kujsten, što se ispostavilo kao ključni momenat utakmice.

Holandija-Srbija 2:2 (0:0), 5:3 penalima

NETANJA: Stadion u Netanji, Strelci: Van Duven 47. i Slori 73. minut (Holandija), Milošević 50, Mijatović 54. minut (Srbija).  Žuti kartoni: Lijeskić, Džodić (Srbija).

HOLANDIJA: Kujsten, Rovers (76. Berhut), Blogži, Hujsen, Brenburg (76. Agugil), Vos, Misešoji, Milambo (46. Kleijn, Slori (86. Rast), Van Duven, Babadi. Selektor Miša Viser.

SRBIJA: Lijeskić, Đekić, Simić, Serafimović, Bukinac (90 3 Radonjić), Stanković, Džodić (77. Pivaš), Nedeljković, Šljivić, Mijatović (86. Kovačev), Milošević. Selektor Radovan Krivokapić.