ORLIĆI dobili Azerbejdžan Mihajlo Ilić DVA PUTA U METU

12.09.2023. 21:57 22:02
Izvor: Dnevnik / S. Šušnjević

​​​​​​​STARA PAZOVA: Stadion SC FSS, gledalaca: 500, sudija: Erkan Ezdamar (Turska). Strelci: M. Ilić u 19. i 26. minutu. Žuti kartoni: Damadajev, Džafarov (Azerbejdžan). Crveni karton: Damadajev (Azerbejdžan) u 89. minutu.

SRBIJA: V. Ilić 7, Ergelaš 7,5, Đorđević 7,5 (od 87. Đeković -), M. Ilić 8, Subotić 7, Stanković 7, Matić 7, Vasić 7 (od 60. Miladinović 7), Lučić 7,5 (od 87. Kabić -), Pantović 7 (od 77. Luković 7), S. Mitrović 7 (od 87. Rogan -).

AZERBEJDŽAN: Samigulin 5,5, Mamadov 5,5, J. Huseinov 5,5, Damadajev 5, A. Rzajev 6, V. Rzajev 6,5, Jusifi 6 (od 71. Hasanzade 6), Ahmadov 6, Nasirli 6 (od 71. Džafarov 6), Gasimov 5,5 (od 46. Velijev 6), Abdulajev 6 (od 77. Maharamli 6).

Nova generacija naše fudbalske reprezentacije do 21 godine, uspešno je debitovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se 2025. godine održati u Slovačkoj. U Grupi F, „orlići“ su ugostili selekciju Azerbejdžana, zemlje za koju naš fudbal ne vezuju baš najprijatnije uspomene.

Ipak, izabranici selektora Dušana Đorđevića slovili su za favorita u ovom duelu, a da su rešeni da to na delu i dokažu, naši momci su pokazali već u 3. minutu. Tada je, nakon kornera s desne strane, u skoku pred golom Azerbejdžana najviši bio Mateja Đorđević, čiji šut je zamalo završio kraj gola.

Na isteku 17. minuta, ponovila se ista scena, ponovo je Đorđević bio najsnalažljiviji, ali je ovog puta njegov pokušaj glavom završio na prečki gola Samigulina. Sportska sreća koja mu je bila saveznik, međutim, azerbejdžanskog golmana nije pogledala i u 19. minutu, kada je, posle centaršuta Mitra Ergelaša, najviši u skoku bio Mihajlo Ilić i doveo „orliće“ u vođstvo.

Rastračali su naši igrači, konstatno držeći pod pritiskom ne baš najsigurniju odbranu rivala, pa su aplauzi s tribina bili logična reakcija gledalaca u odnosu na dešavanja na terenu. U 26. minutu kapiten Srbije Vladimir Lučić napravio je pravi dar-mar na levoj strani kaznenog prostora gostiju, lopta je naposletku stigla ponovo do štopera Partizana Mihajla Ilića, koji je postigao i drugi pogodak za našu selekciju, pa se rezultatom 2:0 otišlo se na veliku pauzu.

Nastavili su s napadačkom igrom Đorđevićevi izabranici, pa je lepu kontru povukao, u 51. minutu, Vladimir Lučić, nastavio ju je Pantović, ali je Stefan Mitrović, iz fine situacije, loše šutirao. Nisu preterano zapinjali mladići iz Srbije, ali im je razlika u klasi omogućavala da kontrolišu utakmicu. Da je zaista tako, pokazao je u 68. minutu Ergelaš, koji je lako prošao do levom krilu i šutirao, ali je zamalo bio neprecizan.

U mirnom ritmu susret su naši mladići priveli kraju, osvojivši prve bodove i nagovestivši da s velikim ambicijama razmišljaju o plasmanu na Euro 2025.

Minut ćutanja

Pred početak utakmice, prisutni su minutom ćutanja odali poslednju počast nastradalima u katastrofalnom zemljotresu koji je nedavno pogodio Maroko.

2-3. Ukrajina 1          1          0          0          1:0       3

4. Luksemburg            2          1          0          1          1:3       3

5-6. Azerbejdžan          1          0          0          1          0:2       0

5-6. S. Irska  2          0          0          2          0:2       0