Opštinska liga Šid: Lekcija prvaku u Bačincima

05.06.2019. 10:31 10:34

​​​​​​​Bačinci - Sremac 4:2 (2:2)

BAČINCI: Igralište OFK Bačinaca, gledalaca 60, sudija Končar (Erdevik). Strelci: Kalinić u 5, 19, 47. i 82. za Bačince, a N. Smajhić u 15. i Mijatović u 27. minutu (iz penala) za Sremac. Žuti karton: Kalinić (OFK bačinci).

BAČINCI: Tubić 8, Lazarov 8, Milinković 8, Kalinić 9, S. Ilić 8, Gačić 8, Popović 8, Nenad Perišić 8, Radivojšić 8, Vurdelja 8.

SREMAC: Milanović 6, Vranov 6, Arežina 6, Ostojić 6, Levaja 7 (Marčetić), Mijatović 6, Vlaisavljević 7, Čalić 7, Subić 6 (Šolaja), Eror 6 (Miličić), N. Smajić 7 (Vidović).

Kada su gosti lideri na tabeli pre utakmice saznali da će domaćini igrati sa samo deset igrača, odmah su uglas govorili kako će domaćine ispratiti sa pet komada. Ali, na kraju je ispalo drugačije. Bačinčani su njih ispratili sa četvorkom u mreži, odnosno sam Kalinić ih je prosto rasturio, a da je slabi sudija Končar dosudio tri čista penala za domaće, gosti bi pretrpeli pravu katastrofu što su i zaslužili.

Z. Lazarov

Borac (I) - Jedinstvo (LJ) 2:3 (1:2)

ILINCI: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija Tadić (Sot). Strelci: Stojšić u 5. i 70. za Borac, a Ruman u 20.i Širadović u 36. i 76. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Radivojević, Širadović, Mrkonjić, Teležar (Jedinstvo).

BORAC: M. Đurić, Nikolić, I. Filipović, D. Filipović, Pejić, Stojšić, Sarapa (Savić), Panić, Medić, Simeunović, Trivić (Stepanović).

JEDINSTVO: Mrkonjić (Dobrić), Teležar, Radivojević, Punoš, Ramić, D. Ruman, Ž. Sremčić (Tadić), P. Sremčić, Ganić, Čalić (Zečević), Širadović.

U Ilincima se igrao dobar fudbal. Gosti su mogli postići još koji gol, ali domaćini su ipak pružili snažan otpor favorizovanim gostima. Uz to iskusni igrači Jedinstva nisu lako postizali svoje golove.

D. Š.

Erdevik - Jednota 1:0 (0:0)

ERDEVIK: Igralište Sloge, gledalaca 150, sudija Mijanović (Adaševci). Strelac: Pap u 90 (iz penala). Žuti kartoni: Jelčić, Pap, Gerik (Erdevik), Milutinović, Radonjić, Đorđević, Hrček (Jednota).

ERDEVIK: Janković 8, Gerik 8, Vukadinović 8, Cvijanović 8, Jelčić 9, Vezirović 7, Pavlović 7, Štrbac 7 (Pap 8), Anđelić 7 (S. Šafarik 7), Zablaćanski 8 (Toman 6), Cvetković 8 (Bojanić 8).

JEDNOTA: Stojadinović 7, Đurđević 7, Trlajić 8, Šumaruna 7, S. Hrček 7, Radonjić 7 (Stančić 7), Milutinović 8, Đorđević 8, Janković 8 (Rogulja 7), Šipka 7, Dumitrović 7.

Prvo poluvreme dosta izjednačeno. U nastavku Erdevičani su bili dosta agresivniji, ali nisu iskorstili svoje povoljne šanse. U finišu utakmice Jeličić je utrčao u kazneni prostor gostiju, tu ga saapleo Hrček, io je to čist penal. Pap je bio siguran izvođač najstrože kazne.

M. Stanivuković

Sinđelić - Graničar (J) 5:5 (3:1)

GIBARAC: Igralište Sinđelića, gledalaca 50, sudija Gavrilović (Šid). Strelci: Drenovac u 8, 30. i 42.i 68. i Balaško u 87. za Sinđelić,a  Stojanović u 11. i 90, Rikičć u 47. i 49. i G. Timarac u 90. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Drenovac, Vudrak, Geordini (Sinđelić), Rikić, Stević (Graničar).

SINĐELIĆ: Tomašević 6, V. Miletić 7, Savić 7, Mraović 7, Drenovac 7, Vudrak 8, Marčetić 7, Todorović 7 (Balaško 7), Šarac 7 (Uglešić 7), Damjanović 7 (Geordini 7), Španović 8 (Milijaš 7).

GRANIČAR: Bogdan Cvijanović 6, S. Đurić 7, D. Jović 7, G. Timarac 7, Stević 7, Janković 7, Rikić 7, Gojić 7, Stojanović 8, I. Jurošević 7 (S. Jurošević 7), D. Jurošević 7.

Z. Poznanović

Omladinac (B) - Jedinstvo (M) 1:1 (1:0)

BATROVCI: Igralište Omladinca, gledalaca 30, sudija Stević (Bačinci). Strelci: Lazić u 15. za Omladinac, a Jovanović u 60. minutu (iz penala) za Jedinstvo.Žuti kartoni: Vlaisavljević, Mijatović, Teslić, Dujaković (Omladinac), M. Malić (Jedinstvo).

OMLADINAC: Pavlović 7, Vujić 7 (B. Šarić), Veinović 7, Mijatović 7, Smajić 7, Teslić 7, Simić 7 (Ž. Malešević 7), Dujaković 7, Vlaisavljević 7, Lazić 7, Bukarica 7.

JEDINSTVO: Lukić 7, Ivković 7, Arbić 7, Adamec 7, Jovanović 8, M. Malić 7, Alimpijević 7, Šibalić 7, Nišević 7, Ž. Jović 7, Harvličak 7.

Dosta dobra utakmica, u kojoj su domaćini bili nešto bolji u igri u prvom poluvremenu, kada su mogli postići više od jednog gola. Gosti su imali nekolko prilika, u samom finišu, ali su realizovali samo penal.

G. Pavlović

BINGULA: OFK Bingula - Napredak 0:3, BAČINCI: OFK Bačinci -Sremac 4:2, GIBARAC: Sinđelić - Graničar (J) 5:5, ERDEVIK: Erdevik -Jednota 1:0, ILINCI: Borac - Jedinstvo (LJ) 2:3, BATROVCI: Omladinac -Jedinstvo (M) 1:1.

1. Sremac           21     18     1      2      81:23        55

2. Erdevik          21     13     5      3      48:19        44

3. Jednota          21     14     1      6      70:19        43

4. Napredak       21     12     3      6      57:27        39

5. Jedin. (LJ)     21     11     3      7      39:37        36

6. Jedin. (M)      21     8      6      7      47:43        30

7. Bačinci         21     8      2      11     44:48        26

8. Sinđelić       21     6      6      9      44:49        24